• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon stellatus

Tropica Plant Substrat táptalaj

Naponta EI szerint makrók + Tropica plant nutrition liqid+ Easy Carbo
Hetente néhány tabi Sera florena
 
Eustralis stellata

hello,

valaki tudja hogyan lehet nyirni az eustralis stellatat? ugy tudom hogy nem lehet nyirni csak ugymondott " topozni" kulonben a levagott GERONIMO elhal.
Szinten ez a helyzzet a ludwigia cubaval.
ha valakinek van ez a novenye par velemeny meghallgatnek , koszi .
 
Re: Eustralis stellata

barbus said:
hello,

valaki tudja hogyan lehet nyirni az eustralis stellatat? ugy tudom hogy nem lehet nyirni csak ugymondott " topozni" kulonben a levagott GERONIMO elhal.
Szinten ez a helyzzet a ludwigia cubaval.
ha valakinek van ez a novenye par velemeny meghallgatnek , koszi .

Ludwigiákat simán lehet nyírni. Persze lassan indulnak el de utána ugyanolyan szépek lesznek. Eustralisre is igaz lehet, mint a legtöbb stemre.
Sajnos ritka az az időszak amikor a legjobb formájukat hozzák. Épp amikor szépek akkor kell nyírni őket és heteket várni, míg hasonló állapotok nem lesznek.
 
Re: Eustralis stellata

barbus said:
hello,
valaki tudja hogyan lehet nyirni az eustralis stellatat? ugy tudom hogy nem lehet nyirni csak ugymondott " topozni" kulonben a levagott GERONIMO elhal.
Szinten ez a helyzzet a ludwigia cubaval.
ha valakinek van ez a novenye par velemeny meghallgatnek , koszi .

Lehet nyírni, szépen bokrosodnak is sok fénynél. Ha nincs elég fény, akkor tényleg elhal a szár, új hajtások itt is lesznek, de a szár pár napon belül elrohad így elengedi a talajt... a hajtásokat ekkor úja kell ültetni.
 
jelenleg az a problemam van a stellataval , hogy a veguk nem fejlodik ki ugymond megcsoknek , mi lehet a problema taphiany vagy fenyhiany?
co2 megy rendesen sarga a checkerem ( 4dkh-s oldattal) , a fenyem 0, 8 w/l ....
 
Szia,

Szerintem inkább tápanyaghiány (tipp:makró), nálam sokkal kevesebb fénnyel is elvoltak.

Üdv.
 
elegge kizart a makro hiany mivelhogy EI szerint tapozok ... hasonlit a tunet kalcium hianyra , de a heti vizcserenek potolnia kellene ezt vagy megsem :) ?
 
Sziasztok!
Ilyen csavart pogom nekem is volt de csak egy.Lövésem nem volt se akkor se most,hogy mitől lehetett.
Co2 stabil,táp Green Aqua Macro-micro.
Az össze növény burjánzott,mondjuk az is, csak csavart volt.
 
...azt viszont hozza kell tenni , hogy ebbol a fajbol is 2 van megpedig egy keskenylevelu es egy szelesebb levelu.
allitolag a szeesebb levelu igenytelenebb a tapvaltozasokra mint a keskeny , hogy ez mennyire igaz remelhetoleg valaki visszaigazolja :).
 
Sziasztok. Nagyon régen beszéltetek erről a növényről már, ezért fel hozom kicsit a témát...
Low tech körülmények között mit lehet várni tőle? Nekem 3 hónapja van meg és nem sokat fejlődött, szépen el van. Egy tövet le vágtam és nagyon kicsi hajtások jöttek ki rajta amik éppenhogy növekednek. Középen helyezkedik el az aki hátsó részén szóval ő kap a legtöbb fényt. A fényem amúgy 0,47w/liter. 2x24w, t5 daylight fénycső. De már tervbe van a fejlesztés ledre, ha el használom ezeket.
 
Sziasztok. Nagyon régen beszéltetek erről a növényről már, ezért fel hozom kicsit a témát...
Low tech körülmények között mit lehet várni tőle? Nekem 3 hónapja van meg és nem sokat fejlődött, szépen el van. Egy tövet le vágtam és nagyon kicsi hajtások jöttek ki rajta amik éppenhogy növekednek. Középen helyezkedik el az aki hátsó részén szóval ő kap a legtöbb fényt. A fényem amúgy 0,47w/liter. 2x24w, t5 daylight fénycső. De már tervbe van a fejlesztés ledre, ha el használom ezeket.
Valaki, valamit!?
 
Back
Oldal tetejére