• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon helferi

Necro said:
Ezek szerint senkinek nincsen ezzel tapasztalata. Sebaj, lehetek az első. :D
Szerintem nem leszek egyedül ezzel, de szívesen látnék pár képet a "projektről". ;)
 
stevo said:
Necro said:
Ezek szerint senkinek nincsen ezzel tapasztalata. Sebaj, lehetek az első. :D
Szerintem nem leszek egyedül ezzel, de szívesen látnék pár képet a "projektről". ;)


Korábban már vágtam vissza, de akkor azért, hogy tovább szaporítsam, ledugdostam a töveket. Most viszont már eléggé sűrű, csak nem tudom, hogy továbbra is csak a szárát vágjam el, vagy nyírjam pázsitként levelekkel együtt?
 
Jó kérdés. Szokták mondani, hogy a puding próbája az evés. :p Mivel ebben a dologban tuti úttörő vagy/lennél, én a helyedben lehet megpróbálnám, hogy néz ki. De aki jártasabb a témában igazán szólhatna, ha nem jó ötlet :)
 
Hali!
Érdekes probléma jelent meg nálam. Két helyre van az aksiban ültetve pogo. Egy erősen megvilágított és egy kevésbé világított helyen.
Valamiért az erősebben világított helyen a pogo friss levelei fehérek-halványzöldek mint ha nitrogén hiányos lenne, de a kevésbé megvilágított helyen szépen fejlődik. Miért lehet ez? GE Stick egyenes kompakt fénycső 23W-vet használok. Netto 20L körül van az akvárium. CO2 porlasztás, tápozás minden van.
Erősen megvilágított:



Gyengébben megvilágított:
 
A fehér hajtásvégek inkább vashiány miatt alakulnak ki. Az erősebben megvilágított helyen a növény is próbálna jobban nőni ,de ehhez több tápanyagot is kíván. Emelj kicsit a micro mennyiségén.
Még egy észrevétel ,a pogo a gyökerén keresztül is vesz fel tápanyagot, amennyiben nincs táptalaj ,akkor valami gyökértápot is dobj neki(-tabletta, -rúd ,-golyó) ;) .
 
Hali!
Köszi a tippet. Vashiány nem hinném hogy van mert minden héten kapnak ferro-t. Viszont táptalaj nincsen alattuk. Ami még eszembe jutott, hogy a fehér levelű növények nem régen lettek levágva a törzs gyökérről, és lettek elültetve. Lehet hogy még nem fejlődött ki rendesen a gyökerük és nem tudják rendesen felvenni a tápanyagot?
 
Sziasztok!

Kaptam pár darab pogot körülbelül 2 hete. Sajnos most már ott tartunk, hogy elkezdtek szétfonnyadni. Az egyikből már csak a gyökér van meg amit bent hagytam hátha lesz valami :( Valakinek valami ötlete?

IMAG1333_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Amig nem gyöketesedik meg rendesen, hajlamos kókadozni. Ahogy én tapasztalom az árnyékot sem nagyon kedveli. Viszont ha mindene megvan, akkor úgy nö, hogy szinte kezelhetlen.
 
nálam most az eddig kb azonos körülmények között tökéletesen növekvő helferik feladták a harcot, egyik napról a másikra egy apróbb tőtől eltekintve mind elfonnyadt, szétmállott. igaz, egy 3 napos blackout kezelés után vagyunk (okozhatta ez?), de anno éltek már túl durvább fényhiányt is. Green Aqua Micro-macro-t tápozok napi 5ml, megy a palackos co2, és 1w/l világítás lóg az aki felett. ha nem felejtem el, carbot is adagolok naponta, 5ml-t (ecsetalgára...) ezek mellett mi okozhatja a növény halálát?
 
25 fok körül van a vízhő, pont a blackout kezelés alatt volt lehülés, előtte pedig ventilátorral tartottam 27 fok körül. (azóta nem ment 26 fölé)
 
A pogo számomra sem tiszta,mert míg minden növény virul ő szép lassan elolvadt.
de olyan mintha lenne valami fura ciklikus életritmusa, egy ideig virul, aztán összeomlik, de újraéled és ezt így csinálja kb. 5-6 hónapos rotációban. Nekem legalábbis. Most épp az újjáéledés szakaszában látszik lenni.
 
én
de olyan mintha lenne valami fura ciklikus életritmusa, egy ideig virul, aztán összeomlik, de újraéled és ezt így csinálja kb. 5-6 hónapos rotációban. Nekem legalábbis. Most épp az újjáéledés szakaszában látszik lenni.
pár hónapja még olyat láttam tőle, hogy a szár közepétől gyökér irányba szétmállott az egész növény, és az új hajtás meg kb lebegett a vízben, elültettem, és minden jó volt. most viszont konkrétan tövétől hegyéig elmállott majdnem mind.
 
Back
Oldal tetejére