• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pogostemon erectus

lchnorbert83

Tapasztalt kertész
pogostemon-erectus.jpg


Tud valaki, valami érdekeset mondani erről a növényről? Nincs valami túl sok fellelhető anyag róla a neten,és nem is látni túl sok akváriumban. Nekem viszont szépen növekszik Low Tech körülmények között és nagyon szép rikító zöld leveleket növeszt. Egy hónap alatt szinte megduplázta önmagát.
 
Szia,

Nekem is van belőle, nagyon szeretem. Ahogy írtad nagyon jól megél low tech akiban is, nálam sincs kényeztetve. Ha sok fényt kap nagyon szép a frissen növekvő rész, egészen sárgás árnyalatú lesz és hosszú "tűleveleket" hoz. Én akkor nyírtam, amikor felnőtt a plafonig, illetve kedv szerint formáztam a kis bokrokat. Az elvágott résznél elágazik és több új hajtással tör újra az ég felé. Az öreg tő nálam néha elvesztette az alsó leveleit, ilyenkor kivettem és friss hajtásokat leszúrva pótoltam. Meghálálja, ha néha (főleg nyírás után) kap egy-két gyökértablettás tápszert.
Ezek az én tapasztalataim, lehet más akiban másként működik.

Üdv.
 
Könnyen sikerült átszoktatni emers életformára.Nekem erős fény alatt kb.10-15cm magasra nő.A levelei formája nem nagyon változik meg csak rövidebbek és keményebbek lesznek.
Mire vagy kíváncsi Tibikém?:)
A virága:
12328093335_7c3e97bafb_c.jpg
Ez varázslatos.
 
Ez a növényke nálatok is lassan növekszik? Kap szépen tápanyagot meg igaz hogy élesztős de szenet is:) A többi növényemhez képest lassú, bár üde hajtásokat hoz de nagyobb ugrást vártam 1 hónap után...
 
Ez a növényke nálatok is lassan növekszik? Kap szépen tápanyagot meg igaz hogy élesztős de szenet is:) A többi növényemhez képest lassú, bár üde hajtásokat hoz de nagyobb ugrást vártam 1 hónap után...
En zselesbol kaptam parat, az elejen alig nott, aztan egyszer rakapcsolt es meg a vizbol is kiallt a teteje /bar elszaradt, hiaba permeteztem naponta, le kellett nyesni/. Aztan felve, de drasztikusan felenel lenyestem, nemsoka rengeteg uj hajtassal ismet a felszinig nott. Illusztracio a naplomban, igaz nem low tech.

Szerintem ido kell neki, ha nem dobalja le a levelet, mukodnie kell, csak lassan.
 
"és friss hajtásokat leszúrva pótoltam"
Ezek szerint szaporíthatom úgy, hogy mondjuk a hosszú hajtásokat, amik már-már kilógnak a vízből lemetszem és más helyen leszúrom?
 
2 hete ültettem az akváriumba 2 zseléset, de semmi változást nem látok rajta, csak az emers levelei kezdenek elrohadni. Attól tartok, hogy kipusztul. Amúgy megkap mindent ami kell, fény, táp, co2, aktív talaj stb… de egy nano métert sem nőtt még…
 
Nálam ma esedékes egy nagy karbantartás és a pogostemon erectusaim egészen magassra erektáltak, kb. 50cm magassig. A levágott tő vissza hajt sürüsődik akkor is ha már nincsen levél a kívánt magasságon, mondjuk kb.25cm magassan? Vagy ebben az esetben inkább a levágottak leszúrása az ajánlatos???....
 
Nálam ma esedékes egy nagy karbantartás és a pogostemon erectusaim egészen magassra erektáltak, kb. 50cm magassig. A levágott tő vissza hajt sürüsődik akkor is ha már nincsen levél a kívánt magasságon, mondjuk kb.25cm magassan? Vagy ebben az esetben inkább a levágottak leszúrása az ajánlatos???....
Úgy csinálom a stemek nyírását, ha dúsítani szeretném, hogy kb 1/3-ad magasságban elvágom, és a levágott részt a tő elé dugom le, ami így még mindig magasabb a tőnél 3-8 cm-rel. Így takarja a tövet, de a tő sincs annyira alacsonyan, hogy ne tudjon kihajtani. Nálam eddig minden növénynél működött.
 
Koszi az otlet nem rossz, azonban mi lesz a levagott tovel, ki fog hajtani ujbol, meg akkor is ha mar alig vannak rajra levelek, vagy inkabb az ujra szurkalas?? A szurkalassal mar sikeresen elinditottam 3 szal PE...
 
Majd jelentkeze......
Ideje lenne fotokat is feltoltenem....
Akad nehany naplora valo....:bookworm:
 
Back
Oldal tetejére