• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Piga csapat - Eweni

Amúgy vicces. Az a csapat volt bent a 180-as dragonban az ATI alatt.
Lehet ott túl sok volt a fény meg a stressz, de most a 60-ban a HQI alatt sokkal szebbek. TÉnyleg nagyon vörösek pedig az a HQI nagyon nem kedvez a vörös színeknek.
Öregszenek :) Olvastam, hogy minél idősebbek, annál szebb lesz a színük. Enni gondolom ugyan azt kapják, mint a többiek. Furcsa lenne, ha a fény számítana ennyit egy hal színében nem? :) De a lényeg, hogy durván szépek.
 
Ha sok a fény, és nincsenek árnyékosabb területek, és az adott faj nem a sok fényhez szokott, akkor ez stresszelheti őket aminek következtében halványabb lesz a színezetük. Én legalábbis így gondolom de kitudja.
 
Ha sok a fény, és nincsenek árnyékosabb területek, és az adott faj nem a sok fényhez szokott, akkor ez stresszelheti őket aminek következtében halványabb lesz a színezetük. Én legalábbis így gondolom de kitudja.

Azért a régi akváriumban sem voltak csúnyák :)
Workshop photos - Final ones | Flickr - Photo Sharing!
De szerintem ez már olyan sok fény volt, hogy az eredeti színűket kimosta. Az angol kifejezés jutott eszembe róla miután láttam a mostani brutál vörös formájukat. Az angolban ezt hívják kb: Washed out-nak.
 
Vízcsere megvolt. Bekerült 4-5 Otocinclus és egy kis marok Tigris garnéla :)

Délután bedobom az amandákat, ha nektek is jó, hogy legyen benne egy kis élet.

Az akvárium ma is opálos volt. Az üvegen biofilm van szóval tuti valami baktérium őrület van. Legaláb az Otocinclusok örülni fognak.
50% vízcsere, üveg mata. És akkor délután mennek a halak.
 
Vízcsere megvolt. Bekerült 4-5 Otocinclus és egy kis marok Tigris garnéla :)

Délután bedobom az amandákat, ha nektek is jó, hogy legyen benne egy kis élet.

Az akvárium ma is opálos volt. Az üvegen biofilm van szóval tuti valami baktérium őrület van. Legaláb az Otocinclusok örülni fognak.
50% vízcsere, üveg mata. És akkor délután mennek a halak.
Köszönet a takarító brigádért!:)Az opálosodásnak nem örülök,de remélem gyorsan lefut.A halakra visszatérve mehetnek persze az amandák.:)
 
Ahogy a héten írtam itt egy kis opál játék ugrott be a héten. A tegnapi feles vízcsere nem volt elég. De ettől eltekintve Eweni szépen fejlődik. Most már a parvula is szép sűrű lett.
Talán bal hátul a bonsai egy része málott el és a tonkiensis van takaréklángon. Nah duma vége íme.... 5 hetesek vagytok! --- amandák jövőhéten kerülnek be







100mm

 
Szerintem kicsit nagy az a monte carlo, nem illik bele a mérete miatt. De ez csak az én véleményem :whistle:
Szuperül néz ki ;)
Ja és szerintem neki nem áll jól a 100mm
 
Szerintem kicsit nagy az a monte carlo, nem illik bele a mérete miatt. De ez csak az én véleményem :whistle:
Szuperül néz ki ;)
Ja és szerintem neki nem áll jól a 100mm
Azzal a montéval még terveim vannak,úgyhogy türelem..:)
 
Megvolt az említett karbantartás.Ami kimerült abban,hogy végig fogkeféztem a köveket egy szuper elektromos fogkefével.Ezer köszönet érte ,mert nélküle borzasztó meló lett volna.;)Megnyírtam a parvulát és ki szippantottam a bonsaiokat,mert a száruk teljesen elmállott.A hátteret kipótoltam 2doboz Acival.Majd egy 50%vízcsere amitől enyhülni látszott az opálosodás,de ez majd hétfőn kiderül.
 
Kitisztult!

3a2y5e2y.jpg


ja3y4avy.jpg
 
Back
Oldal tetejére