• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pico project

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Az ukaps fórumon van/volt egy pico verseny és nagyon megtetszettek ezek a kis "akváriumok".
Gondoltam én is összerakok egyet. Elkezdtem kutakodni itthon... Találtam egy 14 cm hosszú 5 cm mély 10 cm magas üveg "vázát" (vagy valami olyasmi...:)). Tehát 0,7 liter... (Nettó 0,2 liter)
Az iwagumi stílus mellett döntöttem, mert az udvaron találtam egy-két szép követ. :) Az aljzat maradék orinoco dekorhomok lett.
4288703224_45df7f176a.jpg
Nagyban: http://farm3.static.flickr.com/2776/428 ... c7d1_o.jpg

Kis riccia pamacsokat raktam be, és hátra a nagy :lol: kő mögé egy-két ceratopteris levelet.
4288634832_e1ff4c7501.jpg
Nagyban: http://farm3.static.flickr.com/2691/428 ... eae0_o.jpg
4290105519_079bf454b0.jpg
Nagyban: http://farm3.static.flickr.com/2750/429 ... 2c7a_o.jpg
4288683680_a87b83d53a.jpg

Ha mást nem is, de azt elértem ezzel, hogy itthon mindenki hülyének néz, mert fél óráig rendezgettem a köveket egy csipesszel. :lol:

Bocsi a képekért, állvány nélkül gyorsan kattintgattam, amíg ki nem borítom. :D

Napi 50% vízcsere lesz a nagy aksiból. Világítás nem lesz, csak az ablakba rakom.
 
Gratula! :thumbup: Ehhez aztán kelhetett türelem. Azért kíváncsi lennék,hogy mi ösztönzi az embereket,ebben a kategóriában?!
 
Türelem? Na az kell bizony.
Azért kíváncsi lennék,hogy mi ösztönzi az embereket,ebben a kategóriában?!
Hát engem a kíváncsiság hajtott. Kíváncsi vagyok, hogy fenn lehet-e tartani egy ilyen kis akváriumot hosszabb ideig, vagy csak a fénykép kedvéért dobják össze.
 
Egy kis helyzetjelentés.
Mostanában nincs sok időm az "akváriumra", ezért már több mint egy hete nem cseréltem benne vizet. Ennek ellenére alga nincs és a riccia bubizik és rendesen nő.
4368004127_f0be3f5fbf.jpg
4368028321_957c1ae3bd.jpg
 
Akkor lenne szép, ha az üveg akkor lenne mint az a százas :lol: Amúgy érdekes hogy nem algásodik.
 
És mitől bubizik?Ja,persze reggelente csak rá kell lehelni,szörpös kanállal megkeverni és kész. :lol:
Viccen kivül tetszik,hogy így bírja,nekem nem sikerült....
 
inadsz said:
Akkor lenne szép, ha az üveg akkor lenne mint az a százas :lol: Amúgy érdekes hogy nem algásodik.
Ennél kisebb akvárium? Isten ments!!! :) Amit az első hszben írtam, az a bruttó méret. Mivel elég vastag az üveg és ráadásul belülről íves is, ezért igazából még kisebb. Meg ugye nem töltöm tele... Nettó 9cm (széles) * 3cm (mély) * 9cm (magas). Tehát 0,2 liter.

zsotyi said:
És mitől bubizik?Ja,persze reggelente csak rá kell lehelni,szörpös kanállal megkeverni és kész. :lol:
Pontosan. :geek: :D
 
Nagyon ügyes, de azért "máshol" (!) a blogokban ekkorában már anci is van vitivel, azok mikor kerülnek bele? :lol:
 
jojo said:
Nagyon ügyes, de azért "máshol" (!) a blogokban ekkorában már anci is van vitivel, azok mikor kerülnek bele? :lol:
Köszi a dicséretet! :) Ha a viti nagyon összehúzná magát, még akkor se férne bele. ;)
 
Pffffff :lol:
Off: a kövi hardscapem egy lego city lesz rendőréggel :lol:
 
atti76 said:
:D
Gereblyét a kezébe!
:lol:
Gereblye sajnos nincs, de egy-két új kép van. Már két hete nem volt vízcsere, de alga nincs és bubizás van. :cool:

4382940070_fe829bfc47.jpg

2500 W/liter. :)
4382185309_538060d6b5.jpg
 
Mennyi víz párolgott el ameddig a refi fölötte volt? :lol: :lol: Hangulatos aki és tök jó hogy nem algásodik.
 
Tetszik,de azok az úszó "részek" szerintem rontanak rajta.
Egyébként tényleg érdekes,hogy nem algásodik.Szerintem nyáron gond lesz vele,nagyobb fény éri majd.Volt egyszer egy nano próbálkozásom,betettem az ablakba,mondván majd természetes fényt kap.Két nap alatt beopálosodott,pedig szűrés is volt.Ez a nyári időszakban történt.Az észak-nyugati fekvésű ablakban állt,csak a lenyugvó nap sütött rá egy keveset.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére