• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Photoshop, Lightroom, előhívó szoba.

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Két célzattal indítom ezt a topikot. Az egyik, hogy folyamatosan új trükkök kerülnek youtube-ra, rengeteg brutáljó tutorial van, és sokszor olyan gombok kerülnek elő, amiről többéves használat után sem tudtunk. Viktorral rendszeresen futunk bele ilyesmibe, napi szinten küldözgetjük egymásnak a jobbnál-jobb oktatóanyagokat és röhögünk egymáson, hogy egyikünk se tudott arról a teljes menüről, nemhogy az adott funkcióról. A ráadás a témában, hogy sokszor kipróbálgatjuk ezeket a dolgokat, majd el is felejtjük, így nem is árt, ha gyűjtve van itt a sok okosság. Maradjunk kizárólag a photoshop és lightroom videóknál, leírásoknál, fotós tutorialok továbbra is menjenek a 'Fotózás' topikba.

A másik cél pedig legyen a móka. Az unalmas mémek mellett egyre többször fordul elő, hogy valaki valahova feltölt egy fotót, ami photoshop-háborút indít a neten és ezernyi variáció készül ugyanabból a képből, általában jó humorral fűszerezve.

És persze, akkor utóbbi témával indítsuk a topikot, főleg, hogy tiszta legyen, mire is gondolok, és a móka részt tartsuk is meg ilyesmiknek, ne tévedjünk el teljesen a photoshoppolt képek tengerében.

Valaki elkészítette ezt a fotót:
rabbit-wears-sunglasses-photoshop-battle-original-edit.jpg

Majd jött az újrafelhasználások végtelen serege.
rabbit-wears-sunglasses-photoshop-battle-32-5811a6e423fc2-png__700.jpg

rabbit-wears-sunglasses-photoshop-battle-21-5811a6bbb608e__700.jpg

Többi a linken:
http://www.boredpanda.com/rabbit-wears-sunglasses-photoshop-battle
 
És hogy ne csak poén legyen. A fent említett nagy rácsodálkozások egyik esete a "frequency separation" nevű eljárás csodáival kapcsolatban volt. Erre jó példa az alábbi videó, hihetetlenül megkönnyíti a fotók "tisztítását".

 
Ez egy izgalmas topiknak indul,figyelemmel fogom kísérni mert fotók szerkesztéséből,retusálásból szinte semmit sem tudok,és nagyon sokszor kellene.
 
Sok ember belesik abba a hibába hogy vesz egy olcsóbb objektívet aminél időnként észrevenni hogy igen erős a kromatikus aberráció. Nekem egy Tamron 70-300 as telénél véltem ezt felfedezni ami 300 mm-en elég rendesen tudta ezt produkálni. Ha csak alkalmanként jelenik meg egy egy képen akkor jöhet a photoshopp ennek az eltüntetésére.
kipróbáltam de nálam pont nem volt valami eredményes.
Jpg képet megnyitottam ps-be a Szűrők/ camera Raw szűrőt használtam.Az új ablak egy raw szerkesztő felület nyílik meg itt a Lencsekorrekciók- Szín lehetőségnél a Szegélyek elmosása lehetőséggel sikerült korrigálni a hibát.
 
Back
Oldal tetejére