• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

PH mérő ceruza kalibrálása.

letsgodisco

Szakértő
Szakértő
Meglehetősen szűkszavú a TUDJÁTOKHONNAN rendelt pH mérő ceruzám instrukciós kitje --- azt mondják, hogy a mellékelt micsodából kell csinálni egy valamilyen oldatot, ami 6.86 pH lesz, és ahhoz kell kalibrálni a ceruzát egy csavarhúzóval. De nekem nem világos, hogy abban a zacsiban levő micsodával mit kell csinálni, hogy olyan micsoda legyen, ami 6.86-os, folyik, és bele lehet dugni a ceruzát.
Valaki?
 
desztvíz, 200ml, bele a zacskós micsoda [persze zacskómentesítve], keverkeverkever, cerka bele [a ph mérős, nem a másik], úgyhagyod, egy percen is túl meg az üveghegyen is túl, utána megnézed a zacsin levő hőfoktáblázatot és ahhoz állítod a csavarral a kijelzett értéket. egyébként mivel 20 és 25 fok közt mindössze 2 századot változik a kalibráló folyadék phja, gyakorlatilag tökmindegy a hőfok. főleg, hogy a cerkád csak tizedes pontosságú. :)
 
Nekem meg nincs olyan kicsi csavarhúzóm ami belefér a lyukba... :stop:
 
legközelebbi workshopra viszek neked, nekem kettő van, az első cerka sérülten érkezett.:)
 
desztvíz, 200ml, bele a zacskós micsoda [persze zacskómentesítve], keverkeverkever, cerka bele [a ph mérős, nem a másik], úgyhagyod, egy percen is túl meg az üveghegyen is túl, utána megnézed a zacsin levő hőfoktáblázatot és ahhoz állítod a csavarral a kijelzett értéket. egyébként mivel 20 és 25 fok közt mindössze 2 századot változik a kalibráló folyadék phja, gyakorlatilag tökmindegy a hőfok. főleg, hogy a cerkád csak tizedes pontosságú. :)

csodálatos!
RO víz = desztvíz ebben az esetben?
 
hát végülis lehet egyenlő, igen. én is azzal csináltam. de a desztvíz azért méééééég tisztább dolog, elvileg.
 
Nekem is "TUDJÁTOKHONNAN rendelt pH mérő ceruzám" van.Por kalibráló jött hozzá szintén.
Én desztivízbe raktam bele.Hátul csavarhúzó kittel lehet állítani.
 
Kezdek kiakadni az adwa ad11-es ph mérőmtől. :mad:
Már kb. havonta 2-3 szor kalibrálom. Reggel rámértem a garnis aki vizére, dobott egy 7,1-es értéket. Na mondom f@sza, ez így nem lesz jó, de mielőtt lesavazom a garnikat, nyomok egy kalibrálást és újra rámérek a vízre.
Kalibrálás után 6,4, pont tuti. Na ennyit erről. :confused:
Valakinek hasonló tapasztalat? Mit csináljak vele? Kalibráljam minden mérés előtt? Nincs az a kalibráló-folyadék mennyiség... és 0,7- es eltérés azért nem kevés:cry:
 
Az eltérések elkerülése miatt pedig vegyél ki egy kis mintát a mérendő vízből. A pH mérőt mindig érdemes "lerázni", hogy véletlen se legyen 1 csepp más folyadék sem a szondán. Ha így csinálod az eltéréseknek minimálisnak kell lennie.

Amiért nem szeretem ezeket a cerkákat, az az, hogy borzalmasan lassssssúúúúúúúú.
Nem egy TDS az biztos. Inkább odamegyek és csepptesztel kimérem.
 
Az eltérések elkerülése miatt pedig vegyél ki egy kis mintát a mérendő vízből. A pH mérőt mindig érdemes "lerázni", hogy véletlen se legyen 1 csepp más folyadék sem a szondán. Ha így csinálod az eltéréseknek minimálisnak kell lennie.

Amiért nem szeretem ezeket a cerkákat, az az, hogy borzalmasan lassssssúúúúúúúú.
Nem egy TDS az biztos. Inkább odamegyek és csepptesztel kimérem.
Köszi Viktor!
Igyekszem minden hibalehetőséget kiküszöbölni. Amúgy tényleg kiakadás míg mér egy értéket. Sokszor bevágom a vízbe és 5 perc után ránézek az értékre.
 
Vegyél egy aki vízzel kiöblített pohárba egy kis mintát a vízből, tedd bele a pH mérőt és hagyd úgy amíg beáll. Nekem a Hanna rettentő lassú és az akváriumban nem ad pontos értéket. Az a lényeg, hogy ne mozogjon a elektróda között a víz és ne legyen benne az elektróda között buborék.
 
Vegyél egy aki vízzel kiöblített pohárba egy kis mintát a vízből, tedd bele a pH mérőt és hagyd úgy amíg beáll. Nekem a Hanna rettentő lassú és az akváriumban nem ad pontos értéket. Az a lényeg, hogy ne mozogjon a elektróda között a víz és ne legyen benne az elektróda között buborék.
Köszi Dani!
 
Az elkészített kalibráló folyadékot légmentesen lezárva meddig lehet eltartani? Az én "cerkámhoz" adtak 6.86-os és 4.0-es "port" is. A 4-es csak egy plusz ellenőrzés, vagy van valami más jelentősége is?
 
Back
Oldal tetejére