• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

PH kontroller

Zoli83

Főkertész
Sziasztok,

Mielőtt beruháznék gondoltam megpróbálok utána járni az infóknak, kerestem de nem találtam. Ha a témát vmi álcázott/rejtett helyen már unig tárgyaltátok akkor elnézést.

aki látott már ilyet attól szeretnék tanácsot kérni
-érdemes beszerezni?
- milyen márkát nézzek, china low cost is rendben van ?( Up-ot látok $100 körül)
- mire kellene figyelni, hol lehet hibázni?
- Esetleg használatból eredető tapasztalatok?

köszi előre is
Zoli
 
Nekem van egy sera-s kontrollerem, de az elektródát sajnos cserélni kell, esetleg megválnék tőle, ha érdekel
 
Korábban én is gondolkodtam rajta, de aztán rájöttem, hogy felesleges. Az a gond, hogy használatával ingadozhat a CO2 szint az akváriumban, amitől meg bealgásodsz. Ha jól belövöd a bubiszámot, és zöld a drop checker-ed akkor felesleges. Amano-ék nem használják, GA-s srácok akváriumaiban sem láttam, ennyi nekem elég. :)
 
GA srácok akváriumaiban van :) A Taiwanos garnélában is, és Viktornak otthon.
@Keymaker véleményére lennék kíváncsi, hogy változott-e az évek alatt.
 
Szóval én pár éve vásároltam, csak az elektróda elhasználódott és nem fektettem be újba! Átálltam én is az időkapcsolós, mágnesszelepes technikára! De amikor működött, jól működött! :)
 
GA srácok akváriumaiban van :) A Taiwanos garnélában is, és Viktornak otthon.
@Keymaker véleményére lennék kíváncsi, hogy változott-e az évek alatt.
Mondjuk én a bolti akváriumokra gondoltam, azokon nem láttam, vagy csak én nem néztem annyira körül :)
 
Nagggyon jutányos áron (nem mondom meg mennyiért mert kiröhögtök) hozzájutottam egy ilyen darabhoz....vagyis pont ehhez.
Viszont az elektródát cserélni kell és használatim sincs (a neten sem találok).
Ha valaki ismerné ezt a típust elárulhatná, hogy miként kell beállítani. Arra rájöttem, hogy 25 fokos PH7-es kalibrálófolyadék kell hozzá. A be-kikapcs érték beállítása érdekelne.

$(KGrHqVHJDkFCroBYQlfBRq1TvI(l!~~60_35.JPG
 
Sajna én is csak az újabbhoz találtam leírást , de a készletében nem csak 7-es hanem 4-es PH-jú folyadékot adnak hozzá, így valószínűleg mindkettőt be kell szerezned. Valahol van egy digitális PH mérőm, ahhoz is kétféle folyadékot adtak.
Made in Kína PH elektróda ..bay-en 8,38 dolcsitól van, 25 dolcsitól(postával, vagyis durván 5000Ft) már az előbb említett kétféle, kalibráló folyadék is jár hozzá
AD-ben találtam JBL kalibráló készletet a képe alapján 4 féle folyadék van benne 5810 forintért, gondolom van benne leírás is , hogyan kell kalibráli
Közben találtam gyári érzékelőt, kicsit húzós az ára, 24 ezer forint, + a posta ami nincs feltüntetve
 
4 és 7-re kell kalibrálni nekünk. A beállítás nem lehet túl bonyolult.

Kalibrálás. Utána meg kell adni egy célértéket. És hysterézis pedig az elmozdulás értéke mennyit mozdulhat el a céltól. Lehet más neve van, de kb ennyi a pH kontroll.
Esetleg van benne olyan, hogy x idoszakban ne vegye figyelembe (ejjel nincs co2) vagy akkor mashogy mozdulhat el.
 
Sajna én is csak az újabbhoz találtam leírást
sajna én is.
Azért az érdekes, hogy a JBL-nél a régebbi típus használatija egyszerűen nincs fent, csak az aktuális modellé............na az meg egészen más.
 
Back
Oldal tetejére