• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Kérdés: az 51-es leendő taiwanosban most vízcsere előtt 8-as pH-t mértem, lecseréltem 20 litert sima (visszasózás nélküli) RO-ra, most a TDS 98-100, a pH lement 7,5-re.
A cél a 6,5-6,7 lenne, azon kívül hogy tőzegezzek (mennyivel érdemes indítani, ha egyáltalán?...), milyen más megoldás lehet a pH csökkentésére? CO2 beoldás technikai okokból nem lehetséges sajnos (nincs hely a palack+reduktornak).

https://akvakertesz.hu/threads/mossy-fingers.6325/page-4

(2 liter biorio, dennerle shrimp king talaj van.)

Csapvízzel töltötted fel? Először? Ha magas a pH akkor magas a Kh is, csökkenteni kellene a Kh-t. A tőzeg nem fogja lehúzni. Én a kénsavat javaslom a beállításhoz, után pedig a cserevizet kell beállítani.
 
Nem, soha nem ment bele csapvíz, a kezdetektől RO+salty shrimp GH+ (130 TDS-re sózva) megy bele.

Lehet a pár apró seiryu tolja el a pht? Csak nem.
 
Nem, soha nem ment bele csapvíz, a kezdetektől RO+salty shrimp GH+ (130 TDS-re sózva) megy bele.

Lehet a pár apró seiryu tolja el a pht? Csak nem.

Érdekes... "pár apró" seiryu nem csinálhat ilyet :O

RO milyen EC/TDS illetve pH? A talajt nem ismerem, de csak nem hibáznak ekkorát Dennerle-nél :)

Kh-t kellene mérni mindenképpen az akváriumban.
 
RO 14-es TDS-el folyik a hordóba befele. :)
PH-ját frissen nem mértem, tegnap töltöttem fel RO-val a 60-as hordót, az ma délben mérve 6,5 pH-val rendelkezett :) .

Kh-t mérek holnap sajna csak csíkteszt van, de a semminél több. (Ph meg TDS van digit.)
 
Nah EasyLife tesztcsík szerint: KH 40 és 80 ppm között valahol (avagy 2.2 és 4.4 dH).
Izébizé. :)

TDS mérővel 106 a ppm (tegnap nem sóztam vissza a 20 liter ROt ugye), digit PH mérő szerint 7,8 a pH.

Holnap bekeverek 120-as ppmre a GH+-al 20 liter RO-t, és mérek ott is pH-t.
Tököm, azt hittem dennerle garnis aljzat meg biorio és nem lesz gondom a pHval.
 
Nah EasyLife tesztcsík szerint: KH 40 és 80 ppm között valahol (avagy 2.2 és 4.4 dH).
Izébizé. :)

TDS mérővel 106 a ppm (tegnap nem sóztam vissza a 20 liter ROt ugye), digit PH mérő szerint 7,8 a pH.

Holnap bekeverek 120-as ppmre a GH+-al 20 liter RO-t, és mérek ott is pH-t.
Tököm, azt hittem dennerle garnis aljzat meg biorio és nem lesz gondom a pHval.
Ha meg lesz a megoldas mindenkep oszd meg velunk ugyan ez a cucc erkezik nekem is penteken.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nah EasyLife tesztcsík szerint: KH 40 és 80 ppm között valahol (avagy 2.2 és 4.4 dH).
Izébizé. :)

TDS mérővel 106 a ppm (tegnap nem sóztam vissza a 20 liter ROt ugye), digit PH mérő szerint 7,8 a pH.

Holnap bekeverek 120-as ppmre a GH+-al 20 liter RO-t, és mérek ott is pH-t.
Tököm, azt hittem dennerle garnis aljzat meg biorio és nem lesz gondom a pHval.

Ok, következő pont: pH mérő jó? :D

Amúgy a Kh magas ennyi Gh-hoz, tehát a a 7 feletti pH-t borítékolnám, de a 7,8 az sok... o_O

Én DIY visszasózót használok (Gh 5 Kh 1 alatt) és csont 7,0 a pH CO2 előtt.
 
Lehet kéne csinálnom egy fullos vízcserét gh+-al 120ra visszasózott ro vízzel.
Persze előtte megnézem mennyi a phja a bekevert cserevíznek.
 
Utoljára módosított:
Lehet kéne csinálnom egy fullos vízcserét gh+-al 120ra visszasózott ro vízzel.
Persze előtte megnézem mennyi a phja a bekevert cserevíznek.

A műszert mérd össze inkább egy tisztességes pH teszttel (pl. JBL teszt). Ok, hogy a seiryu az mészkő, nyomja a Kh-t, de a pH 7,8 az nálam aljzat nélküli full csapvizes (Gh 21,5, Kh ~12) akvákban van. A nagy akváriumban volt ilyen, de ott a szűrőanyag nyomta fel ezerrel + a csapvíz+RO-víz keverés, mielőtt elkezdtem kénsavazni a cserevizet.
 
Ok veszek JBL pH tesztet hamarosan. :)

Vaaaaaaaaaaaaagy :D :
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-ph-alert-ph-teszt.html
ennek lehet értelme? Fél év alatt be lehet lőni a pH-t azért a leendő taiwanos medencében. :) És 4 tizedes pontossággal mutatja elvileg, már ha pontos és használható ez a teszt. 6.6 éppen van a skáláján, ami taiwannak kiváló. És 30 perc a reakcióideje.

RE: áh, utánaolvastam, ez a Seachem cucc elég megbízhatatlan, marad a JBL cseppteszt.
http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-ph-6-0-7-6-teszt.html
 
Utoljára módosított:
Ugye folyamatosan mérek most pHt jbl cseppteszttel hogy megjöttek a taiwanok, és ma is az volt, hogy reggel 6.4 délután meg 6.6 körül. Holnap is csekkolom majd ugyanígy. Világítás ebből fakadóan a növények fotoszintetizálása okozhatja ezt?
 
Ugye folyamatosan mérek most pHt jbl cseppteszttel hogy megjöttek a taiwanok, és ma is az volt, hogy reggel 6.4 délután meg 6.6 körül. Holnap is csekkolom majd ugyanígy. Világítás ebből fakadóan a növények fotoszintetizálása okozhatja ezt?

Persze.
 
GERONIMO ez a pH az már tuti. :)

Re: azt hiszem kicsit belebolondultam a pH mizériába. Amíg 6.5 körül van max. és a taiwanok aktívak nem kéne túlgondolnom...
 
Utoljára módosított:
Na ma mértem lámpafelkapcs után közvetlenül és lámpaoltáskor pHt.

8 órát világítok.

Reggel 6.3 a pH, este 6.6...
Ennyit számít, hogy sok növény fotoszintetizál. Talaj jobban is kontrollálhatná, mindegy. CO2-vel lehetne kordában tartani a napközbeni emelkedést de ez sajna nem kivitelezhető.

Remélem taiwanok hozzászoknak. Holnap meglesz az első taiwan lakókkal kivitelezett vízcsere. De nem merek 50%ot cserélni, 20%ot fogok.
 
Sziasztok, egy kis kérdezősködésbe kezdenék, ki segít?

Most méretem egy gyorsat csere után.
gh - 7 nk
kH- 6
pH - 6.5

Dc lime zöld, nincs pipálás sem. pH elmegy vagy lehetne kicsit magasabb is?
 
Sziasztok!

Kalibrálni szeretném a pH mérőmet, adtak hozzá kis tasakokban porokat amit 2,5 deci vízben kell feloldani. A tasokokra az van ráírva, hogy ioncserélt (deionized) vízben kell feloldani. Vajon bekeverhetem RO vízbe is, vagy mindenképpen el kell mennem a boltba ioncseréltért?
 
Én RO vízben oldottam fel.
Nos úgy tűnik nálam nem vált be az RO vizes porkeverékkel történő kalibrálás. A 6,86 és a 4,01-es értékek beállítása után a harmadik 9,19-as kontroll keverékben már 12 feletti értéket mutatott, ahogy az akváriumban is, előtte meg 6,8 körülit. De a sima RO-t is 12-esnek méri most
 

Attachments

  • DSC_0026[1].JPG
    DSC_0026[1].JPG
    117.4 KB · Megtekintések: 1
Back
Oldal tetejére