• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Hozzáértők segítségét várom...
ha a MgSO4-tal, vagy CaSO4-tal emelem a GH értékem, akkor az emeli-e a KH-t? Esetleg kémiai reakciót tud valaki írni, mi képződik "melléktermékként", valami kénes cucc?
Nem RO vízről van szó, hanem szikes (GH~8, KH~17) vízről.

És még egy kérdés eszembe jutott, ha RO vízbe mészkövet, márványt teszünk, az hogyan emeli a GH-t, KH-t? Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
Szerintem rossz felé indultál, ne GH-t akarj emelni, hanem egy RO gépet üzemelj be! Hidd el, meg fogják hálálni a növényeid és a halaid is. (y)
 
Azt gondolom, hogy jót tenne nekik, csak az ember hajlamos gondolkodni a költségcsökkentésen. Ha felemelném a GH-t a KH értékére (kb. 17), legalább 1:1 arányban legyenek, akkor még nem lenne vészes a keménység, határeset (tudom... nem lágy víz). Előrelátóan próbáltam úgy összeválogatni a növényeket, hogy bírják a kemény vizet. Akkor még nem tudtam, hogy szikes... Viszont ezzel erősen növelném a TDS-t is, mely most is ~380..., ez meg a garnéláknak nem kedvez... halak nem tudom... (neon és villásfarkú kalász)

Az biztos, hogy a legjobb megoldás az ozmovíz visszasózva. De a szikes víznél jobb megoldás-e a közepesen kemény - kemény víz?

VAGY! váltok, és gyöngyös fogaspontyok tartásába kezdek. Azok szeretik a kemény, lúgos vizet, és még kedvez is neki a jelenlegi helyzet:

"Jellemzően a sekély, part menti vizekben él, ahol a víz alatti növényzet sűrű, vagy a fonalas alganövekedés számottevő"

Read more: http://diszhal.info/Aphanius_dispar_dispar.php#ixzz47gp13fGG

:ROFLMAO::D
 
Utoljára módosított:
Azt gondolom, hogy jót tenne nekik, csak az ember hajlamos gondolkodni a költségcsökkentésen. Ha felemelném a GH-t a KH értékére (kb. 17), legalább 1:1 arányban legyenek, akkor még nem lenne vészes a keménység, határeset (tudom... nem lágy víz). Előrelátóan próbáltam úgy összeválogatni a növényeket, hogy bírják a kemény vizet. Akkor még nem tudtam, hogy szikes... Viszont ezzel erősen növelném a TDS-t is, mely most is ~380..., ez meg a garnéláknak nem kedvez... halak nem tudom... (neon és villásfarkú kalász)

Az biztos, hogy a legjobb megoldás az ozmovíz visszasózva. De a szikes víznél jobb megoldás-e a közepesen kemény - kemény víz?

VAGY! váltok, és gyöngyös fogaspontyok tartásába kezdek. Azok szeretik a kemény, lúgos vizet, és még kedvez is neki a jelenlegi helyzet:

"Jellemzően a sekély, part menti vizekben él, ahol a víz alatti növényzet sűrű, vagy a fonalas alganövekedés számottevő"

Read more: http://diszhal.info/Aphanius_dispar_dispar.php#ixzz47gp13fGG

:ROFLMAO::D
A probléma az, hogy a víz Na tartalma nem fog csökkenni, ha még teszel bele valamit. Javítasz ugyan egy kicsit a tápanyag-felvételi helyzeten, de nagyon nem erre kéne menned. Egyébként nyugodtan mehetne bele a CaSO4 és MgSO4, de az ezzel elérhető eredményt még tüneti kezelésnek is necces nevezni. Egy nagyon alap RO gépet már 12e Ft környékén tudsz venni újat, ahsználtan talán olcsóbban is találhatsz, mindenképp errefelé kéne gondolkodnod.
 
Sziasztok!

Szeretném kikérni a segítségeteket vízkeménység ügyben. A vízcseréket RO vízzel hajtom végre az alábbi termékkel visszasózva kb 40-50es TDS-ig
http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-mineral-gh-kh-vizkemenyseg-novelo-85-g.html
Az akváriumban jócskán található Seiryu kő, ami annak rendeltetése szerint keményíti is a vizet, ezen nem is lepődök meg. Viszont a mai mérés alapján a KH 9 míg a GH 7. Jelenthet ez problémát az élővilágra(halak, rákok, csigák, növények), vagy bármi hátrányt ezek fejlődésében, gondolok itt a növényekre? Tudtommal ennek a két számnak inkább fordítva kellene lennie...
Esetleg használjak olyan visszasózót ami csak a GH-t viszi? Mondjuk ezt:
http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-90g.html
 
Sziasztok!

Szeretném kikérni a segítségeteket vízkeménység ügyben. A vízcseréket RO vízzel hajtom végre az alábbi termékkel visszasózva kb 40-50es TDS-ig
http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-mineral-gh-kh-vizkemenyseg-novelo-85-g.html
Az akváriumban jócskán található Seiryu kő, ami annak rendeltetése szerint keményíti is a vizet, ezen nem is lepődök meg. Viszont a mai mérés alapján a KH 9 míg a GH 7. Jelenthet ez problémát az élővilágra(halak, rákok, csigák, növények), vagy bármi hátrányt ezek fejlődésében, gondolok itt a növényekre? Tudtommal ennek a két számnak inkább fordítva kellene lennie...
Esetleg használjak olyan visszasózót ami csak a GH-t viszi? Mondjuk ezt:
http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-90g.html
Növényeknek halaknak biztosan nem.Garnéláid milyenek vannak? Ha nem igényesek Én vissza se sóznék.
 
Növényeknek halaknak biztosan nem.Garnéláid milyenek vannak? Ha nem igényesek Én vissza se sóznék.
Semmi extra, csak amano és Red Cherry. Valamint még annyit hozzátennék az előbbihez, hogy a PH meg lecsúszott 6,4-re, gondolom a Co2 beoldás miatt. Ebből holnap már visszaveszek és kevesebbet megy majd az időzítő.
Szia ez még nem vészes, akár mérési pontatlanság is lehet. De én mindenképpen a gh+ használnám.
Rendben, köszönöm a választ neked is ;)
 
Növényeknek halaknak biztosan nem.Garnéláid milyenek vannak? Ha nem igényesek Én vissza se sóznék.

Nálam majdnem két éve (amano) garnélák és red cherry shrimp-ek élnek ennél sokkal, sokkal keményebb vízben. Csigáknak még szüksége is van Ca-ra, RO vizet nem biztos, hogy hosszú távon bírnák.

CO2 adagolsz? Nagyon lágy víznél PH össze tud omlani és savas irányba elmehet az aki....
 
Nálam majdnem két éve (amano) garnélák és red cherry shrimp-ek élnek ennél sokkal, sokkal keményebb vízben. Csigáknak még szüksége is van Ca-ra, RO vizet nem biztos, hogy hosszú távon bírnák.

CO2 adagolsz? Nagyon lágy víznél PH össze tud omlani és savas irányba elmehet az aki....
Eddig nem volt gond.Sose sóztam vissza,vízcsere csak ro,visza keményedett valamennyire,amano,red c,sakura,halak növények,co igen stabil.Talaj manado,lávakő.
 
Nálam majdnem két éve (amano) garnélák és red cherry shrimp-ek élnek ennél sokkal, sokkal keményebb vízben. Csigáknak még szüksége is van Ca-ra, RO vizet nem biztos, hogy hosszú távon bírnák.

CO2 adagolsz? Nagyon lágy víznél PH össze tud omlani és savas irányba elmehet az aki....
Pont azért adagolom az RO-t hogy lágyabb legyen a víz, ami talán jótékony hatással bír a növényekre. Kis nanoban én is tartottam kemény vízben ezeket a garnikat de nem panaszkodtak :):) Co2-t pedig nagynyomásúval adagolok, már ha a kérdés nekem szólt és nem @Szabó Henrik -nek
 
Nálam majdnem két éve (amano) garnélák és red cherry shrimp-ek élnek ennél sokkal, sokkal keményebb vízben. Csigáknak még szüksége is van Ca-ra, RO vizet nem biztos, hogy hosszú távon bírnák.

CO2 adagolsz? Nagyon lágy víznél PH össze tud omlani és savas irányba elmehet az aki....

Ebben igazad van de szerintem KH 5 alatt válik a ph instabillá.
 
Ebben igazad van de szerintem KH 5 alatt válik a ph instabillá.

Eddig nem volt gond.Sose sóztam vissza,vízcsere csak ro,visza keményedett valamennyire,amano,red c,sakura,halak növények,co igen stabil.Talaj manado,lávakő.

Igen, amíg a dekoráció miatt visszakeményedik, 100% RO működhet. Ha ez nem történik meg, mert pl. elfogy a Ca-a talajból, a halak elpusztulhatnak (-> CO2 beoldás).

Szóval valószínűleg érdemes a vízkeménységet néha megmérni, hogy ez ne fordulhasson elő.
 
Igen, amíg a dekoráció miatt visszakeményedik, 100% RO működhet. Ha ez nem történik meg, mert pl. elfogy a Ca-a talajból, a halak elpusztulhatnak (-> CO2 beoldás).

Szóval valószínűleg érdemes a vízkeménységet néha megmérni, hogy ez ne fordulhasson elő.


Ez így van. A folyamatos ellenőrzés fontos!
 
Igen, amíg a dekoráció miatt visszakeményedik, 100% RO működhet. Ha ez nem történik meg, mert pl. elfogy a Ca-a talajból, a halak elpusztulhatnak (-> CO2 beoldás).

Szóval valószínűleg érdemes a vízkeménységet néha megmérni, hogy ez ne fordulhasson elő.
Lassan egy éve regisztráltál mindössze 29 hozzászólásod volt az egy év alatt,nem láttam naplódat de gondolom készülsz majd valamivel ,mert valamiért itt vagy köztünk.Az eddigi hozzászólásaidat végig olvastam,és sokkal többet olvasnék még a soraidból mert az e-félle témákban elégé otthon vagy.Nagy szükség van az ilyen, és más vízkémiával kapcsolatos információkra. Ha van rá időd nézelődhetnél a topikokban és hasonlóan mint itt vagy a low tech topikban szórhatnád a tudásod ,hogy meríthessünk belőle.Szerintem itt sokan szívesen látnánk a soraidat.(y)
 
Igen, amíg a dekoráció miatt visszakeményedik, 100% RO működhet. Ha ez nem történik meg, mert pl. elfogy a Ca-a talajból, a halak elpusztulhatnak (-> CO2 beoldás).

Szóval valószínűleg érdemes a vízkeménységet néha megmérni, hogy ez ne fordulhasson elő.

Milyen összefüggés van a CO2 beoldás és a talaj Ca tartalma között?

Hovatovább, miért marad életben - sőt nő nagyon-nagyon szép nagyra - a diszkoszivadék közel 0°nk vízben talaj nélkül?
 
Milyen összefüggés van a CO2 beoldás és a talaj Ca tartalma között?

Hovatovább, miért marad életben - sőt nő nagyon-nagyon szép nagyra - a diszkoszivadék közel 0°nk vízben talaj nélkül?

Biztos szerepelt már az alábbi táblázat ezen a fórumon, de nem szeretném mind a 40 oldalt végigolvasni...

CO2_Graph_zps9c124ef0.gif
A fenti táblázat mutatja a karbonátkeménység, pH és CO2 - növények számára ideális -összefüggését. RO víz összkeménysége és karbonát keménysége legyen ~0. Ha ehhez CO2 adagolsz, pH leesik => a víz savassá válik.

Gondolom a diszkoszt nem véletlenül választottad :), bár nem lennék abban biztos, hogy az itthon kemény vízben nevelt társaik is olyan jól bírják az alacsony pH-t...

Hogy a talaj / dekoráció hogyan jön a képbe. Pl. Mészkő (CaCO3) növeli a karbonátkeménységet és az összkeménységet is. Adott szituációban, ha csak RO vízzel történik a vízcsere, pár dekoratív kő lehet a különbség döglött / élő halak között.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére