• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti- 200L Dél-Amerikai, Ryuboku-stílus.

Megjelentek a zöldalgapöttyök a talajközeli fákon úgy is hogy semmi táp, semmi növény, szóval csökkentettem a fényt. Most két Arcadia Tropical világít csak. Az effektív mélység 40-45cm.
Az algahelyzet a háttér savazásának köszönhetően az érintett területeken 0, bár legutóbb elég csúnyán megborítottam a pH-t halaim nem kis ijedtségére.
Gyors vízcsere segített, de szinte biztos, hogy a 6-os pH minden élőt kinyírt a szűrőben. Még ki kell tapasztalnom a megfelelő arányt és egyet számolok is majd jövőhéten. Nem szeretném, hogy akérmilyen kezelés 0.3-0.5-nél nagyonbb pH-változást okozzon. Persze a cél, hogy szeretném megtalálni azt az egyensúlyi helyzetet, amiben minimális mesterséges anyag és hasonló drasztikus beavatkozás nélkül is működik az aki.

A nádak szépen sárgulnak és dagandnak.
Érződik rajtuk, hogy nem teljesen élettelenek. Van kis szaguk és nyálkásak.
Az utóbbit megoldják a botia-k, sziámi-k és a karcsú díszpárnák az elsővel meg remélem nem lesz különösebb gond pár hét múlva.

A mangrove-k víz alatt, de sajnos a nagy mangrovem megmakacsolta magát és az egyik vége nem akar lent maradni semmi pénzért.
A kérdéses részt megfúrkáltam, de egyelőre ez sem segít, úgy tűnik, uh. ma a kifőzés mellett döntöttem. Belógattam a kérdéses végét egy fazék forrásban lévő sós vízbe 4-5 órára.
Talán kicsit jobb a helyzet, de még mindig fent marad. Ma vidékre kell utaznom munkaügyben, uh. visszatettem, később még forralom.
 
Helyzetkép
Elérkezett a pont, hogy nagyjából algamentesen tudom tartani az akváriumot hosszú ideje a heti vízcserék mellett.
A rothadó komposzt, mint fák és nádak is stabilizálódni látszanak. a halak jól viselik és az egyetlen red-cherry is kövér, mint állat.
A csigák is fainul vannak. Mióta nincsenek botia-k a tornyos csiga is megindult elég erősen.

Aktuális kérdések
Mivel az akváriumot tópart jellegűre akarom megcsinálni az egyik oldalon a talajvastagság 20-25cm lesz. Ez nem kis költség spec. talajból. Van valami tapasztalatotok, hogy milyen vastagságban érdemes tömör talajban gondolkozni, ami elegendő a növények gyökereinek. E mélység alatt valószínűleg nagyobb bazalt kövekkel tölteném ki a teret.

-A vastagabb talajoldalon a vízfelszín távolsága 15cm lesz kb a talajtól. Ide jönnek a nádak, mint tipikus vízszéli képződmények. Ezek közé kellene valami szálas növény (világos zöld pöttyök a képen). Ezeknek Acorus gramineus-t gondoltam, mivel nem lenne tele vízzel az akvárium, kilógna.
-Kellene egy takarónövény a háttér mögé rejtett belső szűrő kifúvócsonkjának. Ide is Acoruson gondolkoztam (zöld nyíl), de mivel elég hátul van valami kardfű is lehetne. Mit gondoltok? A sötétzöld folt széleslevelű kardfű lenne, míg a kékek valami alacson növésű kardfű, mint az átmeneti zóna növényei. a hátsó fal mentén húzódó széleslevelű kardfűsor mögé kellene valami szálas növény.

Tudom nem könnyű képek alapján, de Vélemény, javaslat?
aquascape.png
 
Elfogyott a HŐS:(
Nem tudom hogy történt, de 3 hónap rejtőzködés és nyílt jelenléte után ma nekiesett a kalászhalam a HŐS red cherry-mnek és a többi apróhal is beindult rá. 10 hal elől már nem tudott elmenekülni, így végig kellett néznem, hogy táplálék lesz belőle. Most a piros feketévé változott a szívemben és gyászolok. Komolyan hiányozni fog :cry:
 
Back
Oldal tetejére