• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penész, nyálka, barna alga .......

Hali!

Megtudnátok mondani, hogy mi lehet ez? Én penészre, vagy valami hasonlóra gyanakszom, de lehet, hogy tévedek. Az aljzatom két éves kb. szerintem a túl sok hal miatt "telítődött". Mennyi időnként érdemes kiszedni és átmosni? A válaszokat előre is köszönöm! itt egy pár kép róla:

http://kepfeltoltes.hu/130912/20130912_075509_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130912/20130912_075524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130912/20130912_075530_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nagyon érdekes ügy. A sötét sörtés az ecset vörösalga, az tuti, viszont ami lentebb van, annál érdekesebbnek néz ki. Ha ez frontüveg és éri fény, akkor kékalgára hajaz, de ehhez természetes fénynél, élethű színű kép kéne, hogy jobban lehessen látni. Az első képen ahol minden zöld árnyalatú, ott az alsóbb rétegekben eléggé kékalgásan néz ki, viszont kicsivel fentebb, azok a pöttyök inkább zöld pontalga kinézetűek, de ahhoz nagyon sok fénynek kellene oda jutnia. A zöld pontalga igen nehezen távolítható el az üvegről, a kékalga viszont rendkívül könnyen, akár ujjal is letörölhető szinte. A zöldalga élénkzöldebb, míg a kékalga jellemzően sötétebb mélyzöld, kékeszöld színűbb. Próbáld letörölni egy helyen, és írd le, hogy milyen, a kiszedett illegális izét fényképezd le, és készíts az akváriumról is olyat ami visszaadja a színét, mert a lilás képeken valamiféle vörösalga vagy kékalgára tippelnék. Azoknak lehet szürkés, lilás, vöröses árnyalata, bár olyan vörösalgával nem találkoztam ami talajban élt volna.
 
Jól látom, hogy gázképződés van a talajodban? Minél többet nézem a képet annál inkább 3 különböző algafajt látok rajta :)
 
Szívesen.
Nem a talajból oldódik ki a penészesedést okozó cucc, hanem a red moor fák nem áztak vízben úgy mint pl. a vasfa, vagy borneo wild fa. Ezért a vízbe helyezés után olyan szerves bomlástermékeket engedhet ki magából amelyeknek az egyedüli "mellékhatása" a pár hétig tartó penész. Ha valakit zavar, akkor azt szoktuk javasolni, hogy áztassa vízbe az aki indítása előtt a fákat pár hétig.
Köszönjük a felvilágosítást!Ugyan ez a problémám,de most már tudom mi okozta!
 
Sziasztok!

Nálam is megjelent a Red Moor-on penész, viszont a víz feletti részen ahol legfőképpen emers Spiky és Hydro SP van jelen. Ide is mehet a carbos kezelés a mohákra vigyázva? Vagy emersen másképp kell eljárni?
Köszi a segítséget!
 
Sziasztok!
Nekem már lassan 3 hete barna nyálkás valami lepi be a növényemet mint valami burok, olyan mint a hal kaki és a red moor fámon is ilyen nyúlványokban van.
Tennék fel képet is, hogy lássátok mire gondolok de nem tudom hogy kell.
Mi a fene ez?
 
Sziasztok!

Nálam is megjelent a Red Moor-on penész, viszont a víz feletti részen ahol legfőképpen emers Spiky és Hydro SP van jelen. Ide is mehet a carbos kezelés a mohákra vigyázva? Vagy emersen másképp kell eljárni?
Köszi a segítséget!

Moha közelébe semmiképp ne menjen Carbo
 
SAM_0389kj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
SAM_0392l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hát nem tudom mennyire látszik de erről lenne szó!
 
Tegnap este vettem észre hogy a garnélás akiban egy ökörnyál szerű nyálkás valami úszik, pontosabban keresztbe volt mint egy pókháló kifeszítve 2-3 szál, kiszedtem de reggelre megint volt egy szál.
Valakinek van valami ötlete mi lehet s ellene mit kell tenni, egyébként már több mint egy hónapja üzemel probléma nélkül.
 
Hello!

1 hete telepítettem az új akváriumot a benne lévő red moor fa kb. 1,5 hónapja ázott, főzve, sózva is volt. az előző hozzászólások és tanácsok között azt látom, hogy rendben van, ha nyálkás és a környékén penészedni kezd a talaj. A korábbi akváriumban kuksolnak amanok és red cherryk, akik leehetnék a szmötyit. A kérdésem, hogy az egy hete indult akváriumba (ada talaj, még elég ammónia gazdag) átköltöztethetem a srácokat? vagy várjak még vele?

köszönöm a segítséget
 
Szűrő már bejáratott. Napi 50% vízcsere volt eddig, ma kb 70%. telepítéskor a régi akvárium vizét is használtam. Holnap esedékes a heti vízcsere a régi aksinál ez az adag az újba kerül be.
 
Akkor szerintem megpróbálhatod de először csak egyet- egyet. A régi akvárium vizét már ne használd szerintem mert abban is lehet ammónia jobb a tiszta víz. Az ammóniát tesztelted vagy csak úgy gondolod hogy, magas.
 
Akkor szerintem megpróbálhatod de először csak egyet- egyet. A régi akvárium vizét már ne használd szerintem mert abban is lehet ammónia jobb a tiszta víz. Az ammóniát tesztelted vagy csak úgy gondolod hogy, magas.

Köszi, régi vizet nem használtam a fenti ajánlás alapján a hétvégi vízcserekor. Ammóniát nem teszteltem, friss talaj, csak feltételezés, hogy egy hét után is magasabb a szint a kelleténél. Végül nem tettem még át garnélát, inkább lesikáltam a fáról a trutyit
 
Köszi, régi vizet nem használtam a fenti ajánlás alapján a hétvégi vízcserekor. Ammóniát nem teszteltem, friss talaj, csak feltételezés, hogy egy hét után is magasabb a szint a kelleténél. Végül nem tettem még át garnélát, inkább lesikáltam a fáról a trutyit


Szia
Normál esetben teljesen friss indításnál és napi vízcserékkel 2 hét után beteheted az első algaevő csapatot. Főleg hogy, ha nem új a szűrő hanem egy bejáratott.:)
 
Szűrő már bejáratott. Napi 50% vízcsere volt eddig, ma kb 70%. telepítéskor a régi akvárium vizét is használtam. Holnap esedékes a heti vízcsere a régi aksinál ez az adag az újba kerül be.
Én is hasonló cipőben jártam mint te. Most már nyugodtan költöztess be mindenkit nem lesz semmi gond, nálam 8-9 nappal indítás után költöztek és mindenki él és virul.
 
Back
Oldal tetejére