• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Penész, nyálka, barna alga .......

Igen egy hét alatt újra előjön. Egy ideig a diffuzor belsejében tanyázott, most a DC-re költözött.
 
Szerintem a Co2-hoz lehet köze, mivel szoktad tisztítani a difit és a DC-t?
 
Hú.ráismertem arra a cuccra,ami a szivacsszűrőmön volt régebben.Nekem az a tapasztalatom,hogy akárhányszor leszedtem,visszajött.De kapcsolatban lehet az áramlással,mert miután kikapcsoltam a szivacsot működtető levegőztetőt,nálam 1-2 nap alatt eltűnt.Próbáld meg fertőtleníteni valahogy a cuccot.
 
Sziasztok
én is küzdök ezzel a barna nyálkával a redmoor fán, amikor indítottam akkor is volt, de szürkés és végül eltűnt, majd két év után ismét előjött, de most már feketésebb. Kiszedtem, sika, algaölőzés, carbo, minden volt már, de semmi hatása, egy hét alatt visszajön, sőt egyre több. Csak a fán van, még a fát támasztó kőre sem megy rá. Mindegyik fa ilyen? Ha nem boldogulok vele és lecserélem ada vaafára, ott is hasonlóra számíthatok?
köszi
 
Szia!

Sziasztok
én is küzdök ezzel a barna nyálkával a redmoor fán, amikor indítottam akkor is volt, de szürkés és végül eltűnt, majd két év után ismét előjött, de most már feketésebb. Kiszedtem, sika, algaölőzés, carbo, minden volt már, de semmi hatása, egy hét alatt visszajön, sőt egyre több. Csak a fán van, még a fát támasztó kőre sem megy rá. Mindegyik fa ilyen? Ha nem boldogulok vele és lecserélem ada vaafára, ott is hasonlóra számíthatok?
köszi

Igaz kicsit régi a kérdés, de úgy látszik elkerülte a figyelmünket eddig!
Előfordulhat hogy ecset algásodik amit egy-két Sziámi algázó nem enged kifejlődni!
Jó lenne kép róla!
Ha ez a gond, akkor igen, más fán is kialakulhat idővel, ha nem találod meg a kiváltó okot!

A.ttila
 
Szia Tamás!

Sziasztok! Egy hete indítottam az aksimat és ilyen valami jelent meg a red-mor fákon:S:S Segítség mi lehet ez és miért??
link: http://img405.imageshack.us/img405/5075/nvtelenzo.jpg

Ritka eset amikor nem jelenik meg!
Majd az algaevők lehámozzák!
Vagy amikor elég vastag, vízcserekor a leszívócsővel is leszedhető!
Magától is elmúlik 3-4 hét múlva.

A lényeg hogy nem árt csak csúnya!

A.ttila
 
Az algaevők mellett a garnélák szépen letisztogatják ezt a kezdeti nyálka-penész akármit. Az Amano jó választás, de bármelyik garnéla be tud segíteni, persze az Amanoknak több befér a szájukon.:)

Ha esetleg még néhány Oto-t is be tudnál vetni, az úgy még hatékonyabb lenne.

Üdv:)Gábor
 
Azt elfelejtettem írni, hogy amanok évek óta, otok évek óta, aymonieri évek óta és anci évek óta az akiban.zebra csiga is.
Nem eszik meg a nyálkás cuccot, teljesen érintetlen. Ha alga lenne, a co2 vagy az algaölő leszedte volna, de semmi hatás, több gyártó algaölőjét kipróbáltam. amúgy semmi más algám nincs sehol, nagyon ritkán halasított aki, rendszeres vízcsere és erős szűrő, tényleg kristály mindig. És semmi máson nincs ez a cucc, csak a két fán.
Nemrég kifőztem sós vízben és egy hétig áztattam is sósban. Meglátjuk mi lesz de nagyon utálom most ezt a fát.
 
Szia Tamás!



Ritka eset amikor nem jelenik meg!
Majd az algaevők lehámozzák!
Vagy amikor elég vastag, vízcserekor a leszívócsővel is leszedhető!
Magától is elmúlik 3-4 hét múlva.

A lényeg hogy nem árt csak csúnya!

A.ttila

Csak megerősíteni tudom Attilát: engem is sokkolt, amikor megjelent a nyálka, de kétszer leszedtem a leszívócsővel és azóta nyom nélkül eltűnt véglegesen (kb 2hét alatt).
 
Azt elfelejtettem írni, hogy amanok évek óta, otok évek óta, aymonieri évek óta és anci évek óta az akiban.zebra csiga is.
Nem eszik meg a nyálkás cuccot, teljesen érintetlen. Ha alga lenne, a co2 vagy az algaölő leszedte volna, de semmi hatás, több gyártó algaölőjét kipróbáltam. amúgy semmi más algám nincs sehol, nagyon ritkán halasított aki, rendszeres vízcsere és erős szűrő, tényleg kristály mindig. És semmi máson nincs ez a cucc, csak a két fán.
Nemrég kifőztem sós vízben és egy hétig áztattam is sósban. Meglátjuk mi lesz de nagyon utálom most ezt a fát.
Szia!
Nekem szőlőtőkén jelent meg, többszöri kifőzés után is, de pár hét, és egy csapat red cherry megoldotta a problémát.
Üdv: Tölgyfa
 
Sziasztok,
nálam a növényeken van egy fehér nyálkaszerű anyag az egyhetes akváriumomba. Ez is normális? ADA Amazonia és Mekong dekorhomok van bent. Nem vagyok biztos benne, hogy magán a növényen alakult volna ki ez nyálka, lehet csak az áramlattal került rá.
 
Gábor, várnod kell, türelemmel.
Teljesen természetes, hogy a RedMoor fán penész jelenik meg.
Ez mindig (!) elmúlik magától, ha az aki egyébként rendben van.
Esetleg python git-el vagy némi (kis mennyíségű) carbo felecsetelésével gyorsíthatod az eltűnést, de nem javasolom különösebben. Ki kell várni.


Szia Keymaker!

Pont ugyan ez a problémám én is most raktam össze egy 112Les akit én mangrove fát használtam és ugyan úgy el kezdett penészedni az is normális? Most egy hetes az aki remélem semmi komoly előre is köszönöm a választ!

Üdv. Laci
 
Mindenkinél penészedik a fa de pár hét után eltűnik magától!
Ha veszel amano vagy más garnélát azok lelegelik neked a penészt a fáról!
 
Back
Oldal tetejére