1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Penac P, Penac W

Kategória: 'Növényi táptalajok', témanyitó: bzsolt, téma nyitása: Szept 13, 2011.

1. bzsolt
    Épp nem fórumozik ...

bzsolt Kertész szaki

Tag:
    Máj 9, 2011
    Kedvelik:
    95
    Hely:
    Budapest XI.ker 1119
    Azt szeretném tudni, hogy ez a két (Penac P, Penac W )készítmény utólag is bejuttatható az akváriumba?
    Esetleg az akvárium vizébe, vagy mindenképp az alsó rétegben kell ezeknek elhelyezkedni? Esetleg beinjektálható feloldott állapotban a talajba?

2. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,254
    Hely:
    Budapest
    Indítás előtt kell használni őket az aljzatban. Utólag nem célszerű használni. De egy következő indításnál kipróbálhatod ha gondolod.

3. atti76
    Épp nem fórumozik ...

atti76 Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Jan 19, 2010
    Kedvelik:
    170
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Olvastam, hogy a Penac W-t lehet folyamatosan is használni (1 kanál/60 liter víz). Szükséges lehet, vagy inkább "idősebb" akiknál lehet indokolt?

4. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,254
    Hely:
    Budapest
    Ha jól emlékszem nagyon ködöl ilyen módon, de ki kell próbálni.

5. Markiboy
    Épp nem fórumozik ...

Markiboy Főkertész

Tag:
    Márc 5, 2013
    Kedvelik:
    806
    Hely:
    Budaörs
    Egy 60 × 30 centis aki beszórásához kb hány gramm kell belőlük?

6. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,929
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    3-3 kanál, 6-6g.

Markiboy kedveli.
  7. Pintér Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Pintér Norbert Főkertész

Tag:
    Nov 2, 2012
    Kedvelik:
    306
    Vettem ebből egy 60L-es szettet .Az a kérdésem ,hogy 40L-es aksiba ha mindet beleteszem lehet belőle probléma?

8. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    3,823
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Nem!Nem lehet belöle froblema,csak pozitiv elönyei lehetnek.Meg több indito bakterium stb...

Pintér Norbert kedveli.
  9. Pintér Norbert
    Épp nem fórumozik ...

Pintér Norbert Főkertész

Tag:
    Nov 2, 2012
    Kedvelik:
    306
  10. Robotpilóta
    Épp nem fórumozik ...

Robotpilóta Kertész szaki

Tag:
    Szept 28, 2014
    Kedvelik:
    146
    Hely:
    Nyárád, Veszprém megye
    Mivel már nem forgalmazzátok a GA-ban úgy gondoltam itt teszem fel a kérdést a saját topicjában ,mert ha valaki rákeres itt könnyeben megtalálja a további lehetőségekre a választ.
    Úgy tudom ezen termékek német gyártásúak voltak. Most ,hogy kikerültek az ADA márkanév alól ,a gyártás is megszűnt vagy a gyár saját vagy más márkanév alatt tovább gyártja? Ha igen ,esetleg nem tervezitek további forgalmazását? @viktorlantos

Utoljára módosított: Nov 12, 2016
  11. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,254
    Hely:
    Budapest
    Szerintem ez egy spec termék volt ebben a formában a gyártó részéről. Ezért volt a tetemes költség.
    Nem tervezzük más termékkel való helyettesítést.

Evereka, gcsabai és Robotpilóta kedvelik.
  12. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,331
    Hely:
    Bátaszék
    Van esetleg olyan más termék ami helyettesítheti őket????
    Úgy értem ,ha pl.egy full ADA akváriumot akartok indítani,mit használnátok ????

13. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,254
    Hely:
    Budapest
    Csak bacter 100 és clear super megy a talajba.
    Nincs ilyen jellegű helyettesítő.

Valamennyi saját készletünk van még, de eladásra már nincs. Az ADA visszahívta a polcon termékeket a licensz megszüntetése után.

Evereka kedveli.
  14. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    600
    Csak kíváncsiságból kérdezem, aki mondjuk Penac W-t használt, az számított akármit is?

Összetevői elég ütősnek néznek ki.

15. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris VIP kertész

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    1,673
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Ha jol tudom, de majd kijavitanak a sracok, a Penac W es P egy nemet ceg altal gyartott termek volt, amit az ADA licensz alapjan forgalmazott.
    A Penac W egy nagy mennyisegeben SiO2-t tartalmazo anyag, ami meg különfele dioxidokat tartalmaz, kisebb mertekben, ha jol tudom.
    Olvastam, hogy nagyon hasonlit vagy szinte megegyezik a bentonit nevezetü anyaggal összetevöit tekintve.
    Arra vonatkozoan, hogy vegeztek-e összehasonlitasokat Penac W-vel es anelkül müködtetett növenyes akvariumokkal, nem talaltam infot vagy cikket.
    Bar egy nemet forumon olvastam egy hivatkozast valamilyen tanulmanyrol, meg a kilencvenes evekben, ahol ez volt a tema, de nem tudtam a cikket/tanulmanyt elöbanyaszni.
    A kollegak a nemet foruman is megoszlo velemenyel beszelnek a hasznalatarol. Van aki szerint csak ügyes Marketing, van aki szerint pozitiv a hatasa.
    Mindenesetre a bentonitrol olvastam egy agrartudomanyi közlemenyt, miszerint szantoföldi felhasznalasban, a talaj mikrobiologiai aktivitasat növelte kisebb dozisokban, nagyobb dozisban hatranyosan befolyasolta.
    Emellett a szacharaz enzim termelödest es a cellulozbonto bacik szamat növelte, illetve egyertelmüen növelte a talaj CO2 termelödeset is. Persze ez talajtani es mezögazdasagi szempontbol elemzett folyamat volt, de ettöl meg lehet pozitiv hatasa akvariumokban.
    A bentonitot eleg szeleskörüen hasznaljak mas iparagakban is.
    Összetevöi nagyon hasonlitanak meg a különfele szüresi segedanyagokra, amiket jellemzöen elelmiszer/gyogyszeriparban hasznalnak. Ez esetben altalaban, mint szüresi felületet növelö vagy inkabb a szürest kedvezöen befolyasolo hordozoanyagkent hasznalatosak. Ilyen ertelemben akar elkepzelhetönek tartom, hogy pozitiv hatast fejt ki az akvariumi talajban alkalmazva.
    A nemet forumon valaki hivatkozott egy Amano könyvre- azt hiszem-, ahol megemlitik, hogy szüröbe epitve is hasznalta Amano...de ez kisse bizonytalan info.
    Remelem segitettem valamicsket.

Mardifunk és Robotpilóta kedvelik.

Aktuális oldal megosztása