• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pearlie (40l)

bigyo

Kertész tanonc
Sziasztok,

Már a kezdetektől olvasom a fórumot, és Nigro blogját is. Be kell vallanom, hogy már a blog indulása előtt növényes akváriumot akartam készíteni, de sem az anyagiak, sem a szakértelmem nem volt meg, a blognak és a fórumnak hála sok infó ragadt rám.
A 40l-es akváriumomban próbálkoztam már növényes koncepcióval, kisebb-nagyobb sikerrel. Co2 élesztősről ment, de sok volt vele a baj.
A jelenlegi setup október közepén készült, néhány növényt megtartottam, néhányat cseréltem/kaptam és vettem még párat hozzá.
Maga a layout inkább érzésre ment, másmilyet terveztem, de így sikerült, de eddig meg vagyok elégedve, persze mindig van hogy így jobb lenne, meg úgy jobb lenne, de nekem ez is tetszik most - ahogy fejlődik a növényzet - egyre jobban.

Technika:
- Világítás: saját készítésű fa tető 2x23W 865ös kompakt fénycsővel, terveim szerint vizsgaidőszak után ez le lesz cserélve led-es világításra
- Szűrés: Aqua-Pro1 - kerámia gyűrű és lávakő töltettel, személy szerint én meg vagyok vele elégedve de a kerámiát le akarom cserélni valami hatékonyabbra
- CO2: nagynyomású, tűzoltó palack, reduktor, Festo mágnesszelep és tűszelep, Dazs buborékszámláló és üveg diffúzor

Talaj: bazalt egy kis TetraPlant Complete Substrattal megbolondítva rétegesen

Növények: Cryptocoryne wendtii ''brown'', Echinodorus tellenus, Microsorum pteropus 'Windeløv', Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Pogostemon helferi, Staurogyne sp., Eleocharis acicularis, Rotala rotundifolia, Ludwigia glandulosa (azt hiszem), Hydrocotyle sibthorpioides (azt hiszem), Xmas moss

Tápozás: EI (GA mikro makro) és Easy Carbo

Állatok: Kezdetben semmi, aztán lett sok kis csiga, majd egy Amano garnéla és egy Otocinclus, most pedig nőtt a létszám 10 Red Cherry garnélával és 6 Galaxy Dánióval.

Karbantartás: heti 1x 40-50% vízcsere, mulm szívás, nyírbálás

És akkor a képek:
2009. okt. 19.
IMG_5907.jpg

2009. nov. 12.
IMG_5925.jpg

2009. nov. 26.
IMG_5938.jpg

2009. nov. 30. Nyírás előtt:
IMG_5999.jpg

2009. nov. 30. Nyírás és rendezgetés után:
IMG_6001.jpg
 
A CO2 elosztás miatt, nagyon ott maradt a diffúzor oldalán a gáz, és nem terjedt szét. Igy viszont láthatóan eljutnak a bubik a bal oldalra is, de a nagyja még mindig ott marad jobb oldalt. De így jobb szerintem
 
Nigro said:
Hydrocotyle-vel mi lett? Érdekes ez a fajta is.
Ott van középen a fa tövében, csak négybe vágtam, hogy bokrosodjon. De a fajtában nem vagyok biztos, kaptam ugyanis a növényt.
 
Újabb kép, ami a héten készült:
IMG_6023.jpg

A visszavágást követően a Rotala és a Ludwiga kicsit nehezebben tér magához, gondolom elég radikális volt a visszametszés, de remélem így sikerül dús bokrot létrehozni a fák mögött.
A HC-t azóta megnyírtam, de mivel most próbálkozom ezzel először, még tanulni kell ezt is. Persze minden mást is :D

Sajnos megjelent az ecsetalga foltokban. Én ezt annak tulajdonítom, (ahogy már a Garnélák veszélyben topicban is említettem) hogy a garnélák bekerülése után a külső szűrő szívóágára került egy szivacs, ami lecsökkentette a flow-t. A héten még szűrő tömlő takarítás következik, hátha segít valamennyit a helyzeten, addig az alga a képébe kapja a tömény Easy Carbo-t fecskendővel, láthatólag nem örül neki. ;)
 
Back
Oldal tetejére