• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Path of Progress

nem hiszem, hogy ebben a növényzetben az összeset össze tudnák kapkodni.. konkrétan egyetlen egy kicsit nem láttam még, pedig folyamatosan legalább 5 petés mama van, de inkább több.
Szerintem is inkább a halak,annyira nincs nagy dzsungel benne,legalábbis képek alapján.
 
nem hiszem, hogy ebben a növényzetben az összeset össze tudnák kapkodni.. konkrétan egyetlen egy kicsit nem láttam még, pedig folyamatosan legalább 5 petés mama van, de inkább több.
Vízparaméterek? Nálam amikor elkúsztak, akkor jöttek a bajok.
 
Tegnap megragadtam az elektromos fogkefét és egy órára alámerültem. Kevés volt, de lemerült, na. Még két-három ilyen menet kell szerintem, de szépen le lehet tisztítani a köveket, úgyhogy nem adom fel. Emellett bekerült pár cladophora hátra, hogy picit megdobja a "hegyeket", szerintem elég sok mélységet nyertem ezekkel a kiegészítésekkel.

És a sok jó közt egy kis rossz. Valószínűleg az új kövekkel jött valami. Elpusztult legalább 7 taiwan és egy oto. Legalábbis ennyit találtam az elmúlt két napban. Ennek fele tegnap és a fogkefézés után csináltam egy 70-80% körüli vízcserét. Ma feltűnt, hogy a DC elég gyenge színben pompázik, pedig nem nyúltam a CO2-höz. Most emeltem rajta, meglátjuk.

Ma tesztelgettem a különböző szögeket a fotózáshoz. Egyikről sem vagyok meggyőzve, mindnek megvan az előnye meg a hátránya. Talán a 17mm már nagyon nagylátó ide, illetve alulról nem érdemes lőni. Talán.

90mm kb szemből:
HD9A2917.jpg

24mm nagyon lentről:
HD9A2927.jpg

24mm kb szemből:
HD9A2953.jpg

17mm kb szemből:
HD9A2957.jpg
 
Kéne mérni egy keménységet a több kő viszi felfele a kh-t és ez miatt nő a puffer hatás több co2 kell.Ez csak egy ötlet részemről.
Szerintem is 24mm.
 
Kéne mérni egy keménységet a több kő viszi felfele a kh-t és ez miatt nő a puffer hatás több co2 kell.Ez csak egy ötlet részemről.
Szerintem is 24mm.
Valoszinuleg ez tortent, csak en sose mertem mast csak tds-t arra raneztem, valtozatlan igy nem aggodtam. Remeljuk a co2 emeles megoldja es megall a pusztulas.
 
Valoszinuleg ez tortent, csak en sose mertem mast csak tds-t arra raneztem, valtozatlan igy nem aggodtam. Remeljuk a co2 emeles megoldja es megall a pusztulas.
Nálam már majdnem 2,5-3 bubi/ sec el megy a co 2 és még így is hisztizik,nem baj ez mert így legalább tudom hogy többet HC nem lesz csak kiegészítésként.
A fogkefézésben meg együttérzek [emoji16]
 
Nálam már majdnem 2,5-3 bubi/ sec el megy a co 2 és még így is hisztizik,nem baj ez mert így legalább tudom hogy többet HC nem lesz csak kiegészítésként.
A fogkefézésben meg együttérzek [emoji16]
Hc most masodlagos, a taiwanokon parazok.
 
Én lehet a 90mm környékére szavaznék és középről, valahogy engem nem fog meg a bal oldali tükröződés.Lehet a 70 az igazi.
 
Back
Oldal tetejére