• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon simulans - Zöld neon

debidevil10

Tapasztalt kertész
simulans.jpg


Latin név: Paracheirodon simulans
Magyar név: Zöld neon
Csoport: Pontylazac
Származás: Dél-Amerika, Rio Negro, Rio Orinoco
Testhossz: 2cm és 3cm között
Viselkedés: Társas rajokban él. A vízfelszín közelében úszkál.
Táplálkozás: Mindenevő. Jó minőségű lemezes tápot, vagy vörös szúnyoglárvát is adhatunk neki.
Szaporítás: Nehéz
Medence: Minimum 50 literes
Halnépesség: 50 literre 6-7 hal
Hőmérséklet: 22°C-28°C
pH: 6.4-7.2
Keménység: 4-13NK°
Várható életkor: 5 év


Valakinek van valami tapasztalata ezzel a neon hallal kapcsolatban?
Beszerezhető kis hazánkban?
 
Szia!

Debrecenbe a Tropicalfishbe/Veréb és Kató/ kapható.Múltkor láttam pár darabot náluk de szerintem folyamatosan van utánpótlás nekik.Holnap úgyis megyek be az üzletbe megnézem neked hogy van e és hogy mennyibe kerül ;)
 
Húú azt megköszönném!
Az frankó lenne ha Debrecenbe lehetne kapni, legalább nem kellene messzebbre utaznom értük!
OFF: Még annyit megnéznél nekem, hogy galaxy van-e náluk, vagy szokott-e lenni!
 
debidevil10 said:
Húú azt megköszönném!
Az frankó lenne ha Debrecenbe lehetne kapni, legalább nem kellene messzebbre utaznom értük!
OFF: Még annyit megnéznél nekem, hogy galaxy van-e náluk, vagy szokott-e lenni!

Szia!
Mindig szokott Galaxy lenni náluk multkor tán 675ft/db de holnap pontosabban megtudom neked mondani.
 
Galaxy 690Ft/db kb 10darab van most
A Zöld neon meg átlett pakolva egy másik akvába de különben van nekik kb 10 darab és ha jól emlékszek akkor 220ft áron/de lehet nem ennyi/
 
A hac díjátadó után a GA boltban sikerült szert tennem 10 db-ra! Kegyetlen halak, a szó jó értelmében persze :)
Sokkal bátrabb halak,mint gondoltam. Szinte izzanak megfelelő fény alatt!
Nano akváriumokba is tökéletes választás. Csak ajánlani tudom!!
 
Sziasztok!

Tervben van (egyelőre még csak a fejemben) egy mini amazonaszi növényes kialakítás 63literben, nano halakkal. Gondoltam zöld neonra és amanda lazacra, meg valamilyen törpeharcsára, kisméretű cory és/vagy oto.

Mekkora csapat érezné jól magát szerintetek ekkora akiban? 10-10 vagy több is akár? Számolhatunk az alapszabály szerinti 1cm hal/literrel, vagy nano-halaknál máshogy gondolkodjunk?

Üdv ;) Gábor
 
Szia Gábor!

Szűrés és vízcsere kérdése is!

Többet szerintem ne tegyél 10-10-nél (vagy Neon, vagy Amanda és a harcsák)!

Minél többet tervezed annál jobb lesz!

Sok sikert és kitartást!
A.ttila
 
Sziasztok!
Nem találtam "problémámra" még megoldást, talán ti tudtok segíteni.
Honnan lehet tudni, hogy készen áll a nőstény a peték "elengedésére"? Van egy-két egyed, akik gyakorlatilag néhány napon belül olyanok lettek, mint a lufik, lassan kidurrannak attól tartok. Étvágya feneketlen, kissé agresszív, de ahogy látom ez terület változó, mintha keresné a helyét...
Nem túl jó a kép, de talán látszik a lényeg...

bscap0000.jpg


Picasa Web Albums - Mooo

Nehezen, de csak sikerült beillesztenem a képet...
 
Sziasztok!
Nem találtam "problémámra" még megoldást, talán ti tudtok segíteni.
Honnan lehet tudni, hogy készen áll a nőstény a peték "elengedésére"? Van egy-két egyed, akik gyakorlatilag néhány napon belül olyanok lettek, mint a lufik, lassan kidurrannak attól tartok. Étvágya feneketlen, kissé agresszív, de ahogy látom ez terület változó, mintha keresné a helyét...
Nem túl jó a kép, de talán látszik a lényeg...

Picasa Web Albums - Mooo
Lehet próbálkozni a szaporítással, ha van üres akváriumod, meg kedved hozzá.
Nagyvonalakban a neonhal szaporításához:
  • akvárium :), nem kell nagy egy kis 5-10 literes is elég.
  • a víz legyen lágy, mondjuk 4 nk körüli, 22 Celsius körül, meg a PH ami még fontos, legyen 6,5 körül.
  • növénynek jó lenne valami moha, forrásmoha, jávai, egy nagyobb csomó.
  • világítás nem kell, bőven elég ami a szobából, meg reggel kintről beszűrődik.
Ennyi. Ha leakarnak ívni úgyis leívnak 1-2 nap alatt, ha nem akkor nem érdemes többet várni vele. ;)
Ja szűrés: nem kell, elég egy porlaszós levegősztetős megoldás :)

Szerk.:még annyi, hogy ikrafalók, és jó sok mohát rakjál bele, vagy valami rácsot az aljára amin nem tudnak átmenni de az ikra átfog rajta férni ;)
Én régebben mohát használtam, közészóródott, és ha ettek is belőle nem ették meg az összeset.
Még annyi, hogy etetni őket ott nem kell! Nem lesz semmi bajuk egy kis koplalástól. Ha lehet etetés előtt este rakd át őket, legalább nem piszkolják össze a tenyészakváriumot annyira.
 
Köszi a választ, nem szeretném szaporítani, ahhoz már nincs hely... csak gondoltam utána járok, hátha komfortosabbá tehetem a csajsziknak a helyet... :)
De akkor lehet, hogy tényleg jól látom és hamarosan belendülnek?
 
Köszi a választ, nem szeretném szaporítani, ahhoz már nincs hely... csak gondoltam utána járok, hátha komfortosabbá tehetem a csajsziknak a helyet... :)
De akkor lehet, hogy tényleg jól látom és hamarosan belendülnek?
Nem valami jó a kép, de elég dagi :)
A neonhalak olyan 8-9 hónapos korukra válnak ivaréretté. ;)
 
Nem valami jó a kép, de elég dagi :)
A neonhalak olyan 8-9 hónapos korukra válnak ivaréretté. ;)
Sziasztok!
Az egyik neonomnak is ekkora hasa lett, de nem tudom, hogy ikrás-e vagy csak sokat eszik?:confused: Mekkorának kellene lenniük 8-9 hónapos korukban? Mert még elég picike, kb 1,5cm.
 
Igen, nekem is ekkora. Lehet ilyenkor már tombolnak a hormonok... ;)
(Igen, hát a fotózás nem nagyon megy, fény is kevés hozzá, gépem is haldoklik, ezt még tanulnom kell.)
 
aki ilyet tart: maradnak meg ezek mellett garnéla utódok?

Maradnak bőven.(y)

(Én amúgy lebeszélnélek róluk, mert nálam amíg tudtak addig elbújtak. Nagyon. És úgy nézem nálad is van búvóhely.;) Persze lehet, hogy csak én vagyok ennyire szerencsétlen/peches velük.)
 
Maradnak bőven.(y)

(Én amúgy lebeszélnélek róluk, mert nálam amíg tudtak addig elbújtak. Nagyon. És úgy nézem nálad is van búvóhely.;) Persze lehet, hogy csak én vagyok ennyire szerencsétlen/peches velük.)
Nálam is hasonló volt a helyzet, folyton elbújtak ha az akvárium közelébe mentem. Tettem be húzó halakat, pár hétig elöl maradtak. Kb 1 hónapja lenyírtam 2-3 centire a rotalát és a HM-et is. Már rég lenne hova bújniuk, de nem teszik. Nem félnek semmitől, még takarításkor is elöl vannak. Sajnos nem tudok magyarázatot adni erre a tettükre, de megbékéltek.
 
Back
Oldal tetejére