• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Papillon reduktor

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy a kimenő ágon a nyomásnak mennyinek kellene lennie?
És ha 0 akkor mi lehet a probléma?
 
Sziasztok!

Rendeltem én is egy ilyet a GA-ból, meg is jött, be is üzemeltem, de valami nem stimmel vele. Bejövő nyomás olyan 60-70 között van, a kimenő 2-re beállítva, és a tűszeleppel belőve olyan 80-90 bubi/perc-re. Van egy pneumatikai csapom a bubiszámláló előtt vagy 20-30cm-re. Este elzártam és másnap mikor megnyitottam, össze-vissza jött a bubi, de ez természete. De 1-2 óra múlva beállt állandóra, de jó ha volt vagy 30 bubi/perc. Tűszelepen utánnaállítottam, ment is egész nap rendesen 80-90bubival percenként, de másnap mikor megint megnyitottam a csapot, egész nap csak 30-40 bubival ment. Mi lehet a baj, már lassan kiesik a tűszelep csavarókája, mert minden nap rá kell nyitnom, mert leesik a bubiszám. A Palack teljesen feltöltve, új a benne lévő nyomás állandó, mármint az óra 60-70-et mutat, a reduktór is új. Miért esik le minden reggel a bubiszám? Az ok hogy leesik, de úgy is marad, pedig a tűszelephez nincs nyúlva. Lehet hogy hibás a Papilon reduktor? Gondoltam arra is, hogy a csapot átrakom a tűszelep után pár centire. Most úgy néz ki, hogy reduktor-4m co2 kábel, pneumatikai csap, 30cm co2 cső, visszafolyásgátló, bubiszámláló, 30-40cm co2 cső és atomizer.

Mi lehet a gond, miéert esik le a bubiszám reggelre elzárt csapnál, ha éjszakára nyitva hagyom, akkor a bubiszám másnapra is annyi, csak ha elzárom estére, akkor változik.
Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok!

Rendeltem én is egy ilyet a GA-ból, meg is jött, be is üzemeltem, de valami nem stimmel vele. Bejövő nyomás olyan 60-70 között van, a kimenő 2-re beállítva, és a tűszeleppel belőve olyan 80-90 bubi/perc-re. Van egy pneumatikai csapom a bubiszámláló előtt vagy 20-30cm-re. Este elzártam és másnap mikor megnyitottam, össze-vissza jött a bubi, de ez természete. De 1-2 óra múlva beállt állandóra, de jó ha volt vagy 30 bubi/perc. Tűszelepen utánnaállítottam, ment is egész nap rendesen 80-90bubival percenként, de másnap mikor megint megnyitottam a csapot, egész nap csak 30-40 bubival ment. Mi lehet a baj, már lassan kiesik a tűszelep csavarókája, mert minden nap rá kell nyitnom, mert leesik a bubiszám. A Palack teljesen feltöltve, új a benne lévő nyomás állandó, mármint az óra 60-70-et mutat, a reduktór is új. Miért esik le minden reggel a bubiszám? Az ok hogy leesik, de úgy is marad, pedig a tűszelephez nincs nyúlva. Lehet hogy hibás a Papilon reduktor? Gondoltam arra is, hogy a csapot átrakom a tűszelep után pár centire. Most úgy néz ki, hogy reduktor-4m co2 kábel, pneumatikai csap, 30cm co2 cső, visszafolyásgátló, bubiszámláló, 30-40cm co2 cső és atomizer.

Mi lehet a gond, miéert esik le a bubiszám reggelre elzárt csapnál, ha éjszakára nyitva hagyom, akkor a bubiszám másnapra is annyi, csak ha elzárom estére, akkor változik.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Hali!
Emeld meg egy kicsit a kimenő nyomást kb:2.5 bar-ra !
Nem mindíg elég a 2 bar az atomizernek !
 
Nem mindíg elég a 2 bar az atomizernek !

Mondhatni inkább nem elég egyáltalán :)

Kétféle Atomizer létezik. A régi sötét műanyag házas verzió. Ez egy kicsit alacsonyabb nyomáson is elmegy de azért kell neki a 2 bar.
Az összes többit amit eddig láttunk 2.5 és felette
 
Mondhatni inkább nem elég egyáltalán :)

Kétféle Atomizer létezik. A régi sötét műanyag házas verzió. Ez egy kicsit alacsonyabb nyomáson is elmegy de azért kell neki a 2 bar.
Az összes többit amit eddig láttunk 2.5 és felette
Sziasztok.
Ezt rendeltem tőletek:
GW Atomizer CO2 diffúzor -nagy
Az a baj, hogy a 2baros nyomás elég neki, mert egész nap gond nélkül üzemel, csak amikor este elzárom a csappal, akkor a másnap reggeli megnyitás után állítódik el. De ma mintha nem állitodott volna el, megy a beállított bubiszámon. Remélem megjavult:)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Még érdemes lenne beáztatni egyszer vagy megküldeni egyszer egy picit több gázzal, hogy a pórusok kitisztuljanak
 
Még érdemes lenne beáztatni egyszer vagy megküldeni egyszer egy picit több gázzal, hogy a pórusok kitisztuljanak
Azt megkapja minden reggel:)) akármilyen óvatosan is nyitom meg a csapot, csak úgy ontja a co2-t kifelé vagy 1 percig. De ha minden igaz tényleg meg javult, most hivott baratnom es mondta mielőtt elzárta, olyan 80-90 bubit mért percenként.
Tudom hogy nem ide való, de a növényeken hány hét múlva fog látszódni a co2 jotekony hatasa? 1-2 növény megsinylette a hiányát, főleg a tőletek vásárolt tropicas parvula.
Köszi az eddigi segítségeteket.
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. A Pappilon reduktort lehet használni 500g-os eldobható Co-palackal, vagy kell hozzá valami átalakító?
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne ezzel a reduktorral kapcsolatban. Számít-e, hogy helyezzük el a palackon?
Az-az függőlegesen vannak az órák vagy vízszintben.
 
Ha tudod folyamatosan csekkolni (kb óránként) amig megy a co2 akkor nem gáz.
Indulj 1 bubi/sec-el abból baj nem lehet. Ha egész nap nincs gond, akkor maradhat, ha pipálni kezdenek a halak, vedd vissza.
 
Back
Oldal tetejére