1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Paludárium építéssel kapcsolatban

Kategória: 'Oktatóanyagok, cikkek', témanyitó: Kapalyag László, téma nyitása: Máj 14, 2014.

1. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,481
    Hely:
    Diósd-Bp.
    A led mindig zsákbamacska ;)
    A színhőmérséklet sem biztos, hogy tetszeni fog. Nekem a melegebb színhőmérsékletek palunál, viváriumnál jobban bejönnek.

DobraPeter kedveli.
  2. DobraPeter
    Épp nem fórumozik ...

DobraPeter Kertész szaki

Tag:
    Okt 10, 2010
    Kedvelik:
    156
    Hely:
    Szeged
    Akváriumnál is a 6500 Kelvinszámút nyomatjuk. Ezért gondoltam itt is a hidegfehérre ;) Ha jól sejtem a válaszodból akkor elég lehet az említett reflektor,ha a kínaiak azt tették bele a ledbe ami rá van írva :D

3. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,481
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Akkor igen, de én a melegebb fehér fényt jobbnak éreztem paluba. 4-5 ezer Kelvin

4. DobraPeter
    Épp nem fórumozik ...

DobraPeter Kertész szaki

Tag:
    Okt 10, 2010
    Kedvelik:
    156
    Hely:
    Szeged
    Értem, Köszi a tanácsot. Arra gondoltam, hogy mellé rakok egy kisebb 10Wattos 3000 Kelvineset és úgy már kiegészítik egymást. És hátha a növényeknek is jobb lesz, hogy kapnak kékes fényt is meg sárgás spektrumút is. Így brutál fény lesz benne :DDDD

5. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    4,557
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Sziasztok.
    Lehet nem ez a megfelelő topik de nem találtam tanácsadó (segítségkérő) topikot ezzel kapcsolatban. A problémám az lenne, hogy van egy paludáriumunk az irodába, és törpe orchideák lettek bele ültetve, de előtte orchidea aljzatot tettünk a leendő helyükre. Na most eltelt 1-1,5 hét és mindenhol apró gombák jelentek meg. Még az orchideák szárain is,ezáltal a szárak elkezdtek rothadni. Azt gondolom,hogy túl sok bomlástermék szaporodott fel ami lehet az orchidea talaj is mivel nagy a pára tartalom vagy egyszerűen bekerült valami fertőzés? Tanácstalan vagyok...

6. Ferenczi Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Ferenczi Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Dec 8, 2016
    Kedvelik:
    7
    Hely:
    Debrecen
    Sziasztok! Fantasztikusak ezek a paludáriumok, évek óta fontolgatom én is, hogy csináljak egy ilyet,de helyhiány miatt még várnom kell rá. Minden esetre a képek nézegetése is élmény számomra. A bécsi természettudományi múzeumban is van jó néhány belőle, nagyon szépek.

Aktuális oldal megosztása