1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Paludárium építéssel kapcsolatban

Kategória: 'Oktatóanyagok, cikkek', témanyitó: Kapalyag László, téma nyitása: Máj 14, 2014.

1. Kapalyag László
    Épp nem fórumozik ...

Kapalyag László Kertész szaki

Tag:
    Dec 29, 2013
    Kedvelik:
    61
    Hely:
    Jászjákóhalma
    Na felmerült bennem a kérdés hogy hogyan és mi a titka. Esetleg penészesedés? itt valamilyen alga? szellőztetés? A miért kérdések sokasága és hogyan. Szeretnék építeni eggyet de nemtudom mifélét merre menjek és hogyan. Lehet vannak még honfitársaim akik ugyan ebben a helyzetben vannak és szükségük lehet válaszokra. Arra kérlek benneteket hogy segítsetek nekem illetve a további kezdőknek. Pár kérdésem lenne is itt pl. ha zárt a paludáriumom akkor a szelőztetés hogy kel megoldani mennyi ideig illetve világitás?

2. Gergo
    Épp nem fórumozik ...

Gergo Kertész szaki

Tag:
    Ápr 11, 2013
    Kedvelik:
    99
    Hely:
    Budapest XI
  3. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Szerintetek egy 60x40x27(mély) akvárium elég lehet 2-3 brekusznak?
    Van egy vasvázas akvárium(szilózva),kellene valamire hasznosítani

star67 és Evereka kedvelik.
  4. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 VIP kertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    896
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Ebből nem lesz elég.:D
    BÉKÁK - Képgaléria - békák - óriás béka

Látom, szombaton Téged is megfertőzött a nyílméregbéka járvány. Nigro biztosan segít, ő nagyon profin összerakta az övét.

tibicuk kedveli.
  5. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Már sima zöld levelibékán is gondolkodtam(tudom védett).
    Csak hogy fogja be az ember?Illetve inkább úgy fogalmaznék,hogy nem lehet úton útfélen találkozni vele.
    Az ürgét tudom,önteni kell,azt tudnék szerezni.:D
    Igen,a fertőzés csak erősödött,már nézegetem egy ideje őket.

6. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Én a helyedben Litoria caerulea-vel próbálkoznék. Nem védett, beszerezhető szerintem még MO-n is. Ha jól emlékszem régebben még talán a Zöld Leguánban is láttam belőle, bár az nem ma volt. Leveli ez is, csak épp észak-amerikai és az egyik legkönnyebben tartható faj. Csak néha hangoskodik, de aki békát tervez, annak ezzel is kalkulálnia kell ;)

7. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Ja és persze itt is érvényes a "minél nagyobb, annál jobb" elv. De egy dolgot tarts szem előtt. Ha békázni szeretnél és nem nyílmérgezni (bár mondjuk ott is a dendrobates fajok fakúszók) akkor felfele kell gondolkoznod, mert másznak. A levelik 90%-ban le sem mennek a talajszintre, tehát inkább magas, mint széles terrárium kell, sok-sok ággal/sziklával és sok neoregéliával lehetőleg.

8. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Neeem ez túl nagy .Inkább maradok a kisebb méretűeknél.

9. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Kisebb méertben nem nagyon találsz levelit csak a nyílmérgeket. De köztük vannak egészen nagyon aprók is. A legkönnyebben tartható és egyszerűen beszerezhető kicsi bék a vittatus. És az a legolcsóbb MO-n beszerezhető béka ha minden igaz.

10. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Az Amazóniai tejbéka is nagyobb méretű már, meg mivel enyhén mérgező a bőre, ha halakat is akarsz tartani a paluban, nem célszerű ő sem

11. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 VIP kertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    896
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    A Dohány utca elején a Kis Tekiben sokféle brekusz szokott lenni, ha meg vársz az októberi TP-ig, ott dúskálhatsz a különböző békafajtákban, illetve mindent egy helyen beszerezhetsz hozzájuk.
    Azért a megfelelő táplálásuk sem sétagalopp, meg persze a folyamatos párásítás, melegítés, stb. Persze ez is fajta függő, gondolom az egyszerűbbek könnyebben tarthatók.

AmegA Attila nemrég összedobott egy kis srácnak békás kuckót, ő is elláthat tanácsokkal.

tibicuk kedveli.
  12. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Ha szép és egészséges békákat szeretnél, akkor nem biztos, hogy boltban kellene vásárolnod. Ott sokszor meg se nézik mit vásárolnak fel, és elég sűrűn fordul elő vad befogott példány, ami kapásból egy rizikó. Van elég sok békatenyésztő, akiktől közvetlenül tudsz venni garantáltan egészséges, szép példányokat, sokszor a bolti ár alatt. Ilyen tenyésztő Bujdosó Áron vagy Kiss István. Ha konkrétan egy palu megépítése érdekel, anno írtam egy kis cikket róla, nem nagyon foglalkoztak még a témával azelőtt. Persze azóta van jó néhány plusz tapasztalat, amik még nem szerepeltek akkor benne.

DendroBase.hu Paludárium építése

Ez volt az első palum, talán még naplója is van itt a fórumon. Ennek a megépítéséről, kezdeti lépéseiről szólt a fenti cikk. Persze nem lett teljes, mert a technikai háttér hiányzik, nem volt rá érdeklődő :)

Nigro, Barnapl, star67 és 3 mások kedvelik ezt.
  13. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Ha építek is egyet,azt csak profin szeretném csinálni.De nagy terráriumnak nincs hely.Vagy marad ez a kicsi,
    Vagy ha nem lehet kezdeni benne,akkor nem lesz.

star67 kedveli.
  14. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 VIP kertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    896
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Aki ismer, annak mondanod sem kell, hogy Tőled csak vérprofi dolog kerülhet ki, legyen az akvárium vagy palu.(y)
    Lehet, hogy ennek is az a kulcsa, hogy minél nagyobb, annál könnyebb kezelni, fenntartani.

tibicuk kedveli.
  15. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Hát mit mondjak,nem egyszerű.
    Utána néztem,elvileg elég az üveg 3-6 békának.
    Igazából az a mikroklíma tetszik,ami egy ilyen vivi-,paludáriumban van.
    Azt meg lehet teremteni békák nélkül is.De kialakításon nem változtat,
    ugyan úgy kell bele szellőzés,fűtés , párásítás.Vannak kimondottan nano terráriumba való növények.
    Valószínű nem mostanában lesz,mert most költöttem kb 100e-t az akváriumra.:)

letsgodisco, Evereka és ZaCK kedvelik.
  16. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Nagyon szépen meg lehet oldani ezeket a dolgokat kompakt méretben is. Ahogy írtad, vannak kifejezetten kisméretű növények, amik jól mutatnak és ki sem növik a palut. Ha megelégszel egy sekélyebb medencével is, nagyon sok jó ötletet lehet rá találni.

Szellőzéssel különösebben nem kell vacakolni, a békáknak úgyis brutálisan magas páratartalom kell (85% felett az igazi), ezért arra külön elektronika felesleges, csak vágass jó helyre pár lyukat, ami huzatol kicsit. A palu azért nagyon jó dolog még, mert a párásításban és fűtésben nagyon sokat segít a medence. Ha azt fűtöd olyan 24 fokra, nem is kell külön fűtés a békáknak, szobahőmérséklet felett kicsivel kényelmesen elvannak. Viszont arra ügyelj majd, hogy a nyílmérgek iszonyatosan béna úszók, konkrétan belefulladnak a vízbe, ha rövid időn belül nem sikerül valahol kimászniuk. Szóval vagy vízen úszó növény fog kellene, vagy sok belógó ág (amennyiben persze picit nagyobb vízfelülettel számolsz). De persze szívesen segítek majd, ha elérkezik az idő. Én is most vágtam bele épp egy új projektbe, hamarosan naplózom is :)

Ha vízszintesben gondolkozol, pár kedvcsináló kép ;)

A jelenlegi kedvencem:

Régebben én is csináltam egy kisebb méretűt is, bár ott inkább a vízalatti részen volt a hangsúly, de ez egy 40 literes porosodó, "maradék" akváriumból lett megcsinálva;

Pecás, Dino71 és tibicuk kedvelik.
  17. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Nahát,ez közösség elleni izgatás......:)

Nutsr és Pecás kedvelik.
  18. Hogger
    Épp nem fórumozik ...

Hogger Kertész szaki

Tag:
    Jan 24, 2012
    Kedvelik:
    141
    Igen, nem kimondottan akvakertészet, de ennek is megvan a maga hangulata. Elég nagy fába vágtam a fejszémet, mert szeretnék összehozni egy szép növényes paludáriumot, de (amennyire tőlem telik) profi növényes akvával... Jó régóta mennek a tervezgetések, beszerzések, "építkezések", de lassan-lassan haladok. Csak rá kéne vennem magam, hogy nekiugorjak a naplózásnak :p

19. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    44,646
    Hely:
    Budapest
    Esetleg ha nagyobb méretben gondolkodsz :)

20. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,040
    Hely:
    Baja
    Nem tudom,mit szólna a párom,ha ekkora bizi nagy terrát beraknék.:D
    Nagyon inspiráló.

viktorlantos kedveli.