• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palacsinta algázók

Tényleg nagyon kényesek a vízminőségre? Illetve nem lehet a víz 24 foknál melegebb? Csak mert nálam 25-26 fokos az akvárium...
 
25 fok alá nem mennék a többi hal miatt... akkor felejtős nekem a palacsinta algázó?
 
25 fok alá nem mennék a többi hal miatt... akkor felejtős nekem a palacsinta algázó?

Nekem évek óta 2 fajta is van belőlük, és nyáron a 27-28 fokos vízben sem lett semmi bajuk. Szerintem semmiféle extra igényük nincs, ami miatt ne mernéd tartani őket.
Szerintem vágj bele nyugodtan!
 
Akkor kipróbálom őket, de még várok egy kicsit, túl friss az Oto kudarc emléke. :(
 
Sziasztok. A pöttyös palacsinta algázó tényleg elvan egyedül? Mivel 4cm re nől maximum gondolom tartható 54l ben. Vagy tévedek? Itt van a kereskedésbe de csak 1db. És 1600ft-t kérnek érte. Máshol milyen árba vannak? (itr nagyon gyakran tul drágán adnak el halakat, pl otokat 1000ft ért vettem, most meg kaposváron találtam 500 ért.
 
Biztos vagy benne, hogy palacsinta algázó volt? Fotód van róla? Nem tudom én sem elképzelni, hogy ilyen agresszív legyen. Nekem van egy pár belőle, a mini pettyes változatból. Nem foglalkoznak más halakkal vagy garnikkal, élik saját világukat.
Szia mekkora akváriumban tartod őket?

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
 
Sziasztok! Pöttyös palacsinta algázót szeretnék venni. A kérdéseim a következők: Baly ha nincs olyan tereptárgy amire rá tudna tapadni? 5 darab lávakő van az akváriumba, semmi más terep tárgy nincs. De ezek a sziklák elég élesek, semmi sima felület nincs. Szerintem felsértheti a hasát. És a megnől a gyep akkor majd az aljzatra se tud lemenni.(Monkjuk nemtudom hogy zavarja e ha a gyep be fekszik). És az akváriumba egyáltalán nem lenne nagy áramlat. 54l az akvárium. Így szeintetek vegyek egyet vagy csak szenvedés lenne nekik? És ilyen körülmények között az otok vajon jól éreznék magukat? :)
 
Nekem is volt ilyen halacsom. Szerettem, különleges volt... stb. Aztán pár hét alatt ő lett az akva minihitlere :D Az összes halat leszorította a medence egyik sarkába (még a nálánál nagyobb algázót is)... szóval elajándékoztam. Azóta visszatért a béke. :)
A kereskedésben meséltem, hogy milyen terrort tartott maga körül a hal, de állítólag ők nem találkoztak ilyen viselkedésformával ezeknél a halaknál.
Ilyet én is tapasztaltam velük. És nagyon söpörte a talajt, algabummot csinált a sok mulm söpréssel, szerettem de nekem is meg kellett válnom a 3 példányomtól.
 
Érdekelne, hogy mennyire matat a talajon? Mennyire kavarja azt fel?

Nálam agyagos talaj van és a nagy anci állandóan felkavarta az dinamikus úszkálásával. (ajándékozás lett a vége)
Ennek következtében folyton lebegett a por a vízben, a növények leveleit "téglapor" borította és a szűrő is úgy nézett ki pár hét után, mint ha téglát szeleteltem volna benne.
 
Érdekelne, hogy mennyire matat a talajon? Mennyire kavarja azt fel?

Nálam agyagos talaj van és a nagy anci állandóan felkavarta az dinamikus úszkálásával. (ajándékozás lett a vége)
Ennek következtében folyton lebegett a por a vízben, a növények leveleit "téglapor" borította és a szűrő is úgy nézett ki pár hét után, mint ha téglát szeleteltem volna benne.
Nem nő nagyra, keveset tartózkodik a talajon inkább az üvegen dekorokon falatozik.
 
Sziasztok!

Mi két hete vagyunk boldog tulajdonosai 10 Zebra Palacsinta algázónak ( Sewellia lineolata ). Igazi cukiságok, az abszolút kedvenceink. Teljesen békések, nyugisak, senkire sem bagóznak. Az aljzaton és az üvegen is egyaránt ténykednek egész nap.

36769435514_4d9a64bb24_b.jpgIMG_20170922_195030 by Lovas Attila, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nálam már elég rég úszkál néhány tigrismintás palacsintaalgázó. Békések, 'elcsúszkálnak' az üvegen, dekoron, aljzaton, max egymást kergetik de azt sem agresszíven. Mivel nálam is kavicsaljzat van, nem nagyon láttam még őket túrni:
30965870296_1e5bbcfbba_c.jpgP1230046 by Zsolt, on Flickr
30906990276_8feb3d52f6_c.jpgP1220881 by Zsolt, on Flickr
30826386832_6612c7e4a4_c.jpgP1220799 by Zsolt, on Flickr
Későbbiekben jött hozzám két kínai palacsintaalgázó is. Na itt az egyik büntetőpadra került mert nagyon domináns volt, elzavarta a kajától az összes garnélát és oto-kat is.
Nagyobbra is nő mint a rácsmintás, és nem annyira 'vidám' háziállat mint a másik. A domináns megsértődött és bedobta a törülközőt, a másik kínai még megvan, most a nyúlcsigákkal és babaultikkal lakik és abszolút békés. Megpróbálok majd neki társat hozni, ne legyen magányos.
Az alfa-palacsinta:
33673696164_5d6760b50b_c.jpgP1290048 by Zsolt, on Flickr
Mint írtam nagyobb fajta, és vékonyabb, hosszabb a teste:
33705610653_bc3357f559_c.jpgP1290114 by Zsolt, on Flickr
Van még egy fajta palacsintaalgázóm, de még nem sikerült beazonosítani. Sajnos róla nincs képem, mert a dzsungelben lakik, de ő is békés fajta. Ha sikerül fényképeznem és beazonosítani majd pótolom ide a dolgot :)

Mindenképp csak ajánlani tudom a rácsmintásat (zebra, tigris... és a többi fantázianév alatt futót) mert tényleg imádnivaló kis halak. Eddig nekem csak a kínai lóg ki mentalitásban a sorból.
 
Azt lehet tudni, hogy pontosan milyen algákat esznek meg? Fonal vagy ecset, esetleg mindkettő?
 
Azt lehet tudni, hogy pontosan milyen algákat esznek meg? Fonal vagy ecset, esetleg mindkettő?
Nálunk se fonal se ecset sincs a Sewellia-k akváriumában, így nem tudjuk!:):whistle: De nagyon szeretik a 'házi kosztot': spenót ill. pitypang levelet.
 
Azt lehet tudni, hogy pontosan milyen algákat esznek meg? Fonal vagy ecset, esetleg mindkettő?
erről nem nyilatkozok... az algatablettát eszi :)
Leginkább bohóckodnak azért szeretjük őket, a hasznosságuk szerintem kétséges. Ha algát akarsz etetni válaszd a már bizonyított fajokat ;)
 
Jaja sziámi algázó kellene igazából, de a hideg kiráz tőle. :)

Na alszom rá egyet.
 
Jaja sziámi algázó kellene igazából, de a hideg kiráz tőle. :)

Na alszom rá egyet.
Nalam semmilyen algat nem evett, csak az algatabit...
Raadasul fel ev utan bedobta a törölközöt, teljesen varatlanul eltünt, mig rajöttem, hogy az az 1-2 het 27-28 fok nem tett jot neki. Ugy olvastam, hogy 25 fok felett nem igazan erzik jol magukat. Azota sem vettem, pedig nagyon jopofak.
 
Jaja sziámi algázó kellene igazából, de a hideg kiráz tőle. :)

Na alszom rá egyet.

Ja még annyi hogy félek lezabálják a mini fissit, mert sokaknál rámentek a mohákra is a sziámik.

Szóval biztos nem lesz. :D
 
Back
Oldal tetejére