• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Palack töltés

Ez mellett van 3 db 300g-os palackom, ami addig kell csak ameddig a nagyot töltik. (Eddig csak azokat rotáltam, de hamar elfogyott...)
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni hogy Hódmezővásárhelyen hol lehet palackot tölteni? Nemrég költöztem ide így nem eléggé ismerem a várost.
 
Sziasztok! Tudja esetleg valaki, mennyi egy 10 kg-os tömzsi CO2 palack nyomáspróbázásának az ára? Gondolom helytől is függ, szóval egy kb-i érték is elég volna.
Köszönöm!
 
Nekem gyanús, hogy a google egyáltalán nem dob ki ilyen jellegű keresésre egy vállalkozót, vagy céget sem. tartok tőle, hogy mivel a CO2 palackokat pár kivétellel csak a Linde és a Messer forgalmaz, így a saját palackjukat kizárólag csak ők nyomáspróbázhatják, és meg is teszik, mivel a telepeiken nem töltenek csak cserélnek, és a csere palack mindig frissen nyomáspróbázott. Töltés megmaradt a tűzoltós cégeknek, ők meg nem foglalkoznak a nyomáspróbával, csak sértetlen legyen a palack. Nem tudom változott-e 2 év alatt a helyzet, de ismerem az egyik helyik vállalkozót, aki a MÉH telepet üzemeltet, és ez mellett Linde palackokat is cserél, ő mondta, hogy lejárt nyomáspróbájú palackot nem szabad venni, mert azt nem veszi át, és nem cseréli ki töltöttre. Ő szavait idézve, ilyen vásárlásával "vettem drágán vasat", ezért van nagy becsülete az eladó, érvényes nyomáspróbás palackoknak, pláne, hogy manapság szinte csak bérelni lehet őket, ritka a saját palack. Érvényesnél legalább megvan az a lehetőség, hogy mikor kezd lejárni, akkor ki kell cseréltetni, és x évig le van tudva a nyomáspróba, bár ez a lehetőség úgy tűnik már csak a Messer esetén van.
Amennyiben ilyen lejárt nyomáspróbás palackod van, akkor próbálj meg keresni valami tűzoltós céget akik megtöltik, aztán vagy használod így vagy töltve talán el tudod adni. Különben a tűzoltós cégnél is előfordulhat, hogy ha vállalná akkor sem tudja megtölteni, nemrég beszélgettem egy ilyen vállakozóval, és kiderült, hogy már ők is csak a mi kedvünkért, és pár hegesztő miatt tartanak CO2, mert az új tűzoltó készülékeket már másféle gázzal töltik. Amúgy CO2 töltésre 790Ft/kg-ot mondtak.
 
Köszönöm!Igen, a google ezúttal nekem sem volt a barátom :)Jól érezted:a kérdés oka az volt, hogy elvileg hozzá tudok jutni egy ilyen palackhoz ingyen, viszont nem tudom, lesz- e érvényes próbája, illetve ezek szerint megéri akár idő előtt is cseréltetni egy próbázott palackra.Mondjuk majdnem teli állapotban is...
 
viszont nem tudom, lesz- e érvényes próbája, illetve ezek szerint megéri akár idő előtt is cseréltetni egy próbázott palackra.Mondjuk majdnem teli állapotban is...

A nyomáspróbát egyből fogod látni, mert manapság agyon vannak matricázva, az én messeremen majdnem 2 centis betűkkel van rajta a 2021, viszont mint írtam csak akkor tudod cseréltetni, ha érvényes. Lejárt esetén nem fogják vagy csak valahogy fű alatt. A külföldről behozott is necces, volt aki még nemhivatalosan sem tudta töltetni.
 
Sziasztok

Budapesten (leginkább Budán, vagy a belvárosban) merre lehet co2 palackot töltetni? (Nem cserélni, mivel amim van az pont befér a szekrényben, és nem szeretném ha már méretűt kapnék helyette)
 
Sziasztok

Budapesten (leginkább Budán, vagy a belvárosban) merre lehet co2 palackot töltetni? (Nem cserélni, mivel amim van az pont befér a szekrényben, és nem szeretném ha már méretűt kapnék helyette)
Senki nem töltet, mindenki cserélteti?
 
Általában tűzoltó készülékeket forgalmazó, javító, vagy hegesztéstechnikával foglalkozó cégek vannak ráállva a palacktöltésre, ilyent próbálj meg keresni, tudod google a barátod ,vagy vidd le ide:
A Kinzosoknál csak az a gond, hogy nem helyben töltik (vagy, ha igen akkor sem azonnal) tehát 2-3 nap átfutással és ennek megfelelően 2 utazással lehet a töltést megoldani.
 
Tűzoltós cégeknél is előfordulhat, hogy csak másnapra töltik meg. Beszélgettem azzal a vállalkozóval, aki itt Várpalotán foglalkozik tűzoltó készülékekkel, és ő mondta, hogy régen csak úgy tudta tölteni a CO2 palackokat, hogy előtte le kellett hűtenie, így csak másnapra lett kész. Viszont már beszerzett egy töltőkészüléket, ami ezt a problémát megoldja, így nála megvárható a töltés. Más kérdés, hogy ha talál is az ember ilyen vállalkozót, az még nem azt jelenti, hogy van nála CO2 töltés, ugyanis azt is elmondta, hogy igazából már csak az akvaristák, és olyan emberek miatt van még nála ilyen gáz, akiknek otthon is van védőgázas hegesztőgépük, mert a tűzoltó készülékeket már nem ezzel tölti.
 
Sziasztok!
Kinzos palack árakkal kapcsolatban van valakinek aktuális infója?
Gondolok árakra,méretre! :)
 
Ide is beteszem, hátha hasznos lesz.

Kiskőrösön a 10 Kg-os palackot 5300-ért cserélték.
Messer, szép, nem rozsdás karcsú palackot vittem és olyat is kaptam cserének.


Én is Kiskőrösi vagyok, megkérdezhetem hogy ez hol volt?
 
Back
Oldal tetejére