• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Ozzy csapat - Blue Lagoon

Ha már "vadondzsungelkéntorgiázzonazélet" flórában, miért ne lehetne faunában is... Amúgy is könnyű egy nagy központi korallszirtes tengerihez is hasonlítani, és azoknak is igen jól áll a kavalkád... Remélem nem leszek kitiltva a tengeris hasonlatért... :blackeye:
 
Persze az, hogy én mit gondolok sokat nem számít itt, de...
Ha már dzsungel, akkor-akkor szerintem egy apistogramma inka pár pont menne ebbe a színorgiába.;)
 
Ozz kapitány és briganti brigádjának sajtóközleménye:

I.

Két hét eltelvén @letsgodisco barátommal ismét meglátogattuk szeretett teremtményünket, Blue Lagoon-t. Szívünk felderült.:)
A GA-s fiúk áldozatos karbantartó munkájának köszönhetően a lagúna remek formában van.
A diatom a múltté, enyhe taknyosodás még itt-ott a fákon felfedezhető, de semmilyen számottevő algásodás nincs.
A stemek a brutál nyírás után lendületben vannak, emelik a fejüket és törnek felfelé. Halott, törött, algás résznek jelenleg nincs nyoma. (Érdemes ránézni felülről, gyönyörűűű)
Egy kóborló anubias petitnek kerestünk helyet, s remélhetőleg véglegesen lehorgonyoztuk.
Összességében három hosszúra nyúlt rotalát kaszaboltam vissza a többiek magasságáig, ne bontsák a csapatszellemet, nem kivételezünk senkivel :cool:

II.

Halakról és egyéb vízi lényekről:

@viktorlantos szakértő és horgászatban nyújtott áldozatkész segítségével kisebb csapat népesíti be a lagúnát:

Tateurndina ocellicauda (5 db) -- géb féle, mert szép. Remélem jól azonosítottam a fajt, ha nem kérem korrigálni :pompous:

Nannostomus marginatus
(5 db) -- mert szép, és hosszanti csíkos.

Microgeophagus ramirezi (2-3 db) -- és juszt sem kék, hanem sárga... mer csak :)

Puntius pentazona (1 db) -- mert szép és keresztcsíkos. (Jönnek a többiek is, de hirtelen sötét lett...)

III.

Egyetlen jelentősebb esztétika problémát kell kezelnünk, (rendezői) bal felső sarok, derékszögű elágazás, s alatta a vágott ágvégződés. Agyalunk rajta.
Bármely Szaktársnak remek növényezési vagy egyéb elrejtési ötlete támad, kérjük ne rejtse véka alá.
 
Haltetetés, vízcsere megvolt. Az üvegen kis GDA szerű kezdeményezés volt, de szivaccsal még kezelhető. Más nincs. Homok szép, halak össze vissza úsznak.
Pentazonák beköltöztek a stemek mögé onnan figyelnek és várják az etetést :)
De ha eltöltesz néhány percet az akvárium előtt, akkor mindenki úszkál mindenfele. Én lehet még betennék 5-10 valamit, hogy ezt a hatást erősítsük.

Az akvárium pazar!
 
Haltetetés, vízcsere megvolt. Az üvegen kis GDA szerű kezdeményezés volt, de szivaccsal még kezelhető. Más nincs. Homok szép, halak össze vissza úsznak.
Pentazonák beköltöztek a stemek mögé onnan figyelnek és várják az etetést :)
De ha eltöltesz néhány percet az akvárium előtt, akkor mindenki úszkál mindenfele. Én lehet még betennék 5-10 valamit, hogy ezt a hatást erősítsük.

Az akvárium pazar!
hát félelmetes, hogy ennyi fénynél csak egy kis GDA van :)
Isten látja a belső levlistánkat: én már eleve is a SOK HAL mellett törtem garast, szóval plusz egymillió!!! :D
 
Nálatok van a legtöbb fény, de mindig mondtam, hogy az az akvárium amint baromi sok fény van sokkal szebb :) --- elnézést kérek minden low tech fanatikustól, de tényleg így van :)

Ennek tükrében íme az 5 hetes kosár....

100mm







40mm



csöveket jövőhéten takarítani kell, erre most nem volt érkezésem...
Azt hiszem itt egy alapos nyírás kell a következő 1-2 hétben. Microsorum stb téren
 
Nagyon atom(y)
Csak azt a bal felső függőleges fadarabot kellene kifűrészelni. Legalábbis nekem nagyon bántja a szemem. Amúgy abszolút tökéletes:)
 
Nagyon atom(y)
Csak azt a bal felső függőleges fadarabot kellene kifűrészelni. Legalábbis nekem nagyon bántja a szemem. Amúgy abszolút tökéletes:)
igen, az folyamatban van, ha nem is a fűrészelés, de a Megoldás. Kis híján megszületett a múlt héten, de aztán mégis elnapolódott.
 
Nálatok van a legtöbb fény, de mindig mondtam, hogy az az akvárium amint baromi sok fény van sokkal szebb :) --- elnézést kérek minden low tech fanatikustól, de tényleg így van :)

Ennek tükrében íme az 5 hetes kosár....

100mm







40mm



csöveket jövőhéten takarítani kell, erre most nem volt érkezésem...
Azt hiszem itt egy alapos nyírás kell a következő 1-2 hétben. Microsorum stb téren
Nagyon komolyan bontakozik az ajándékkosár! Tiszta bőségszaru! Nézi az ember, mikor mi ugrik elő belőle. Tele van részlettel, ugyanakkor igen harmonikus. (szokták mondani az építészetben, hogy amelyik házról sok szép részlet fotót lehet készíteni, ott az egész kép valószínűleg nem jó, de ez itt nem igaz)
 
Tegnap Érden volt dolgom, így meglátogattam a lagúnánkat --- az egyik szeme sírt (hogy egyedül mentem), a másik nevetett (a viszontlátás okán).

Az állapotok alga-szempontból egészen lenyűgözőek --- egyszerűen NINCS benne semmi alga, pedig GERONIMO sokat keresgéltem mindenütt. Növény egészséggel sincs semmi különösebb baj -- bár sajnos a crypto (ami a kompozíció fontos része volna) továbbra sem hajlandó nőni egy millimétert sem, és a magasan lévő microsorumok valahogy nem néznek ki úgy ahogy kellene nekik, ahogy valószínűleg kisebb fény alatt néznének ki. Viszont csodálatosak a színek, és még a harmóniájuk is jó (crypto vazeg, GYERE ELŐ!! :D)

Igazából nem kellett volna hozzá sem nyúlni (rendszeresen karbantartott, garázsban tartott példányról beszélünk, nemdohányzó női tulajdonossal), de mivel tudtam, hogy az ozzyhoz megyek este, és ott mindig jól jön egy kis stem nyesedék néhány stem már felfeküdt a vízfelszínre, és feleslegesen árnyékolt, azokat lecsaptam gyorsan. Továbbra is megoldandó a bal oldali könyök, @ozzy most már gyere elő valami ötlettel pls, mert még oda is kell nőjön az a valami amit a petite helyett ki kell találj a végső fotózás előtt.

Itt van egy before-after, találd meg a tíz különbséget!

13753794105_065591f009_o.jpg


13753793625_1ddca874f3_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére