• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Megvan a ludas. A ket patron a kisebbek eloszurok. Egy szenes meg egy valamilyen. A latvany kedveert kuszabra kotottek tehat osszevissza. Blackouttal telefonnal a fulemen szetkaptuk. Nincs benne membran, csak az ures haz. Ez a gep meg hasznalva sose volt tipikusan amikor rakotottem a vizet, szenes viz tavozott, ami az elso uzembehelyezes jele. Tehat csak egy membran kell bele. Csak jo lesz valakinek. Koszonom mindenkinek a gyors reakciot es segitseget.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
5-6 lépcsős szűrőknél a membrán után utószűrőnek van berakva mindig szenes patron így az nem magyarázat rá hogy az előszűrő.
Van egy ga-ban vett dennerle gepem. Meretben is ugyan akkora, es kinezetre is. Az is igy van szerelve. Ebbol gondoltam.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Van egy ga-ban vett dennerle gepem. Meretben is ugyan akkora, es kinezetre is. Az is igy van szerelve. Ebbol gondoltam.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Oké ott a két előszűrőbe megy be a víz és onnan a membránba. Ennél a négyutas szelep bemenetébe megy be a víz, onnan megy tovább a membránba, a membránból a tiszta víz egy visszafolyásgátlóba majd megy a négyutas másik bemeneti ágába megy, ezek után tovább az aktívszén utószűrőbe (ott van egy T idom amire lehetne kötni a puffer tartályt) és tovább a visszasózóba.

Lehet nincs igazam de így képről nekem ez látszik.
 
Oké ott a két előszűrőbe megy be a víz és onnan a membránba. Ennél a négyutas szelep bemenetébe megy be a víz, onnan megy tovább a membránba, a membránból a tiszta víz egy visszafolyásgátlóba majd megy a négyutas másik bemeneti ágába megy, ezek után tovább az aktívszén utószűrőbe (ott van egy T idom amire lehetne kötni a puffer tartályt) és tovább a visszasózóba.

Lehet nincs igazam de így képről nekem ez látszik.
Nem tudom. Tenyleg nem ertek ezekhez. Kimertem mindket ag tds-et 250 mindketto.membran nelkul. A csapbol is pont ennyi folyik. Ha visszasozo lenne nem kellene magasabbnak lennie?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az én RO készülékem ilyen, és a feldolgozott víz nem több mint 4 TDS.
Aquila: https://webshop link moderálva/1513-Eheim Classic-nps-forditott-ozmozis-190-l-nap.html
 
Sziasztok,

miből lehet kideríteni hogy az ozmó készülékemben az előszűrők/ membrán már elhasználódott? :)
Kiegészíteném még azzal, hogy ha olcsóbb Ro géped van, aminek nem lehet szétszedni az előszűrőit, akkor elvileg a membrán előtt mért nyomásból lehet következtetni a szűrők állapotára. Ha csökken a nyomás akkor koszos a szűrő. Feltéve persze hogy van nyomásmérő órád beépítve.

De a legegyszerűbb félévente lecserélni a szűrőket, az a biztos.
 
Sziasztok,
@BlackOut @mbence köszönöm a választ. Sikerült kicserélni mindent.
Ezek kerültek a szűrőbe:
5 mikronos polipropilén előszűrő
aktívszén előszűrő
1 mikronos polipropilén előszűrő
RO membrán szűrő 80gdp
aktívszén utószűrő

minden teljesen új lett. Ennek függvényében kb mennyi vizet kell kiengedni mire használható az akváriumhoz a víz? :)

köszi
 
Utoljára módosított moderátor által:
30 percet írt a papír, ha jól emlékszem.
SZERK: viszont amíg öblítesz, a membránt semmiképp ne tedd bele!
nekem nem mezei akvarisztikai ro van hanem amit be szoktak rakni csap alá ivóvíznek és a könyve azt írja, hogy rakjam be egyből a membránt is.
az 1 mikronos mindent megszűr úgyhogy elvileg semmi nem mehet a membránba
 
Első előszűrőt szemrevételezéssel vizsgáld meg, ha gusztustalan, akkor csere. Filléres tétel általában. Membránnál a TDS-t mérd meg, 20 fölött szokták a cserét javasolni.

Helyesbítek, én szereztem gyártói ajánlást, ott az általános a 70-es TDS mint cserés membrán esete.
 
TDS mérőtől is függ, azért ezek nem laboreszközök.
Nekem van kettő ugyanolyan, ugyanarra a vízre az egyik 10-el magasabb TDS-t mér mint a másik.
Szerintem 5-15 között jó vagy.
 
TDS mérőtől is függ, azért ezek nem laboreszközök.
Nekem van kettő ugyanolyan, ugyanarra a vízre az egyik 10-el magasabb TDS-t mér mint a másik.
Szerintem 5-15 között jó vagy.
most még 40-es de ez elvileg fog változni ha jó tudom, az előző full ugyanezekkel a szűrőkkel 20-as volt most a vége felé.
miért lehet ilyen magas először?
 
Back
Oldal tetejére