• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

A kazáné inkább a fűtésrendszer nyomását szokta mutatni, azzal nem tesztelném, ha nem akarsz pufi radiátorokat :), bár a biztonsági szelep előbb ki fog nyitni. Én sima vas-műszakiban kapható nyomásmérőt használok az RO előtt bekötve.


Azt nem tudom javítana-e, de nálam a 2x100-ason , 500-as fojtó van. 5 Bar ,mellett 1liter/0,8 liter az RO és mellékvíz arány. Viszont ha jól kombinálom, akkor neked ilyen mosogató alatti rendszered van. Ezt szoktad rendszeresen öblíteni? Mert az is sokat számít, ennek hiányában, idővel eléggé leromlik az arány. Nálam a régi, és elhanyagolt öblögetésű membránoknak az aránya 0,5 liter RO mellett 1 liter mellékvíz volt.
Valóban mosogató alatti rendszer, nincs rajta bypass, így az öblítések is elmaradtak...:unsure: Az 500-as az 500 ml/perc-et jelent? Ez kevésbé fojtana, nem?
A 4 utas váltószelep mellett megoldható egy bypass? Nekem ez a 4 utas szelep nem világos, hogy működik, gondolom a tartály miatt kell!?

Az eloszuro es a membran kozti reszen kell legalabb 3 bar nem a teljes rendszer elott. A koszos eloszurok ezt erosen befolyasolhatjak. Eloszuroket felevente javasolt cserelni epp emiatt!
Jogos! Köszi!
 
Utoljára módosított:
Az eloszuro es a membran kozti reszen kell legalabb 3 bar nem a teljes rendszer elott. A koszos eloszurok ezt erosen befolyasolhatjak. Eloszuroket felevente javasolt cserelni epp emiatt!
Erre a vékony csőre szerelhető nyomásmérő létezik,amit a membrán elé be tudok iktatni?
 
Az eloszuro es a membran kozti reszen kell legalabb 3 bar nem a teljes rendszer elott. A koszos eloszurok ezt erosen befolyasolhatjak. Eloszuroket felevente javasolt cserelni epp emiatt!
Nálam már a bejövő vízen is van 10col-os házban egy 5 mikronos mosható szűrő, így az RO előszűrője nem is szok koszos lenni csere előtt. Viszont a két szén utáni 1 mikronos kicsit meg szok szürkülni a szénportól. Én viszont úgy tudtam, hogy inkább az aktívszén miatt kell a csere, mert az telítődhet idővel. Viszont most bogarat tették a fülembe, így lehet beépítek még egy órát ;)

Valóban mosogató alatti rendszer, nincs rajta bypass, így az öblítések is elmaradtak...:unsure: Az 500-as az 500 ml/perc-et jelent? Ez kevésbé fojtana, nem?
A 4 utas váltószelep mellett megoldható egy bypass? Nekem ez a 4 utas szelep nem világos, hogy működik, gondolom a tartály miatt kell!?
4 utas szelep azért kell, hogy amikor te elzárod a csapot, akkor a gép a mellékvíz ágon továbbra is folyatná ki a vizet a csatornába. A csapod előtt megnő a nyomás, és ilyenkor a szelepben elmozdul a membrán, ami alap esetben elzárja a vízágat a membránok előtt, így már a mellékvízágon sem folyik a víz.
Nálam ez a megoldás, az úszószelep miatt valamiért nem működött, mert a lassú zárás miatt veszett berregésbe kezdett a 4 ágú szelep. Egy youtube-os videóban láttam egy másik fajta bekötést , ahogy a nem a membrán előtt zárják el a vizet, hanem a mellékvízágat, és így tökéletesen működik már vagy 2 éve. Itt az öblítés is megoldható, mert egyszerűen a 4 ágú szelep előtt kell bekötni az öblítő csapot.
itt tettem be rajzot is
https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-64#post-321962
 
Nálam már a bejövő vízen is van 10col-os házban egy 5 mikronos mosható szűrő, így az RO előszűrője nem is szok koszos lenni csere előtt. Viszont a két szén utáni 1 mikronos kicsit meg szok szürkülni a szénportól. Én viszont úgy tudtam, hogy inkább az aktívszén miatt kell a csere, mert az telítődhet idővel. Viszont most bogarat tették a fülembe, így lehet beépítek még egy órát ;)


4 utas szelep azért kell, hogy amikor te elzárod a csapot, akkor a gép a mellékvíz ágon továbbra is folyatná ki a vizet a csatornába. A csapod előtt megnő a nyomás, és ilyenkor a szelepben elmozdul a membrán, ami alap esetben elzárja a vízágat a membránok előtt, így már a mellékvízágon sem folyik a víz.
Nálam ez a megoldás, az úszószelep miatt valamiért nem működött, mert a lassú zárás miatt veszett berregésbe kezdett a 4 ágú szelep. Egy youtube-os videóban láttam egy másik fajta bekötést , ahogy a nem a membrán előtt zárják el a vizet, hanem a mellékvízágat, és így tökéletesen működik már vagy 2 éve. Itt az öblítés is megoldható, mert egyszerűen a 4 ágú szelep előtt kell bekötni az öblítő csapot.
itt tettem be rajzot is
https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-64#post-321962
Akkor nem is érdemes öblítőcsapos áramlásszabályzóra cserélni a jelenlegit (mert ezek szerint csak használat közben tudnék öblíteni), hanem a 4 utas szelep előtt kell egy T idommal leágazni és egy bypass-t csinálni az áramlásszabályzó megkerülésére. Így már tiszta, köszönöm a segítséged!
Az előszűrőket pedig cserélem és egy nyomásmérőt is beteszek a membrán elé. Lássuk mit mutat.
 
Sziasztok,
érdeklődni szeretnék, hogy valahogyan tudom növelni a tiszta víz arányát a "koszossal" szemben? :)
nagyon soknak találom a szennyvízet
 
Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e ezügyben, de hátha... Technikai segítségre lenne szükségem: beüzemeltem egy GA-s ozmókészüléket, és működés közben az egyik szűrőnél felül csöpög a víz. A tömítése lehet rossz?
 
Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e ezügyben, de hátha... Technikai segítségre lenne szükségem: beüzemeltem egy GA-s ozmókészüléket, és működés közben az egyik szűrőnél felül csöpög a víz. A tömítése lehet rossz?
Lehet, csak mellé ment mikor betekerted. Szedd szét és nézd meg nincs-e elcsúszva a gumi, vagy nincs-e benne valamilyen öntési sorja. Illetve az sem árt ha egy kis szilikonos zsírral vékonyan megkened a tömítéseket.
 
Lehet, csak mellé ment mikor betekerted. Szedd szét és nézd meg nincs-e elcsúszva a gumi, meg nem árt ha egy kis szilikonos zsírral vékonyan megkened.
Nem a membránnál csöpög, hanem alul az aktívszenes, vagy az előszűrő blokk (passz, hogy meilyik-melyik :D )
 
Sziasztok,
én tengerizek is, így az RO cucc nálam alap. Az a kérdésem, hogy új növényes akvárium indításánál, tölthetem fel első re csak RO vízzel, vagy keverjem csapvízzel? Értem hogy a növények igényeitől is függ, mennyire lágy víz kell nekik, illetve a PH is fontos, de ha ezeken túl gondolkodunk, akkor kell valamire figyelni csak RO vizes akvarizálásnál? köszi
 
Sziasztok,
én tengerizek is, így az RO cucc nálam alap. Az a kérdésem, hogy új növényes akvárium indításánál, tölthetem fel első re csak RO vízzel, vagy keverjem csapvízzel? Értem hogy a növények igényeitől is függ, mennyire lágy víz kell nekik, illetve a PH is fontos, de ha ezeken túl gondolkodunk, akkor kell valamire figyelni csak RO vizes akvarizálásnál? köszi

Szerintem vissza kell sózni egy kicsit mert a növényeknek is szükséges egy kis kalcium, magnézium stb. Ez történhet csapvízzel vagy visszasózó porral. PL: http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-gh-plus-vizkemenyseg-novelo-500-g.html
 
Sziasztok,
én tengerizek is, így az RO cucc nálam alap. Az a kérdésem, hogy új növényes akvárium indításánál, tölthetem fel első re csak RO vízzel, vagy keverjem csapvízzel? Értem hogy a növények igényeitől is függ, mennyire lágy víz kell nekik, illetve a PH is fontos, de ha ezeken túl gondolkodunk, akkor kell valamire figyelni csak RO vizes akvarizálásnál? köszi
Milyen aljzatod van? Ha Amazonia és társai aminél szükséges az első héten a napi, kétnapi vízcsere akkor felesleges a Ro víz. Ráérsz a második harmadik héten Ro-val cserélni vizet.
Amúgy GH növelő porokkal visszaszoktuk "sózni " a vizet 120-150 körüli TDS értékre.http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-gh-plus-vizkemenyseg-novelo-500-g.html
 
még semmilyet nem használok, de Amazoniát vagy hasonlót tervezek használni. Akkor nyugodtan indítsam pihentetett, előkezelt csapvízzel? Vagy előkezelni sem kell?
 
Back
Oldal tetejére