• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Újra én. Egy RO készüléknek milyen keménységet kellene produkálnia egészen pontosan? Illetve milyen anyagokat és milyen arányban tartalmazhat?
 
Újra én. Egy RO készüléknek milyen keménységet kellene produkálnia egészen pontosan? Illetve milyen anyagokat és milyen arányban tartalmazhat?
Szia. Elméletileg semmilyent hiszen minden ásványi anyagot kiszed ez a lényege. Ha van beiktatva visszasózó akkor kerül bele valamennyi valami ami mindig változik így az nem jó akváriumba.
 
Milyen fertőzésről van szó?


Na látod ezt én sem tudom de ezért ajánlják a cserét. Egy biztos, vettem egy használt háztartási RO és mikor szét szedtem rendesen büdös volt belűről, pedig csak pár napot állt. A háztartási RO-kat az előszűrő cserénél ezüst kolloidos fertőtlenítővel szokták fertőtleníteni.
 
Na látod ezt én sem tudom de ezért ajánlják a cserét. Egy biztos, vettem egy használt háztartási RO és mikor szét szedtem rendesen büdös volt belűről, pedig csak pár napot állt. A háztartási RO-kat az előszűrő cserénél ezüst kolloidos fertőtlenítővel szokták fertőtleníteni.
Csapvízről beszélünk ami emberi fogyasztásra alkalmas szóval nincs benne fertőzés és kezelve, tisztítva van. Homály ez a téma még nekem...
 
Köszönöm mindkettőtöknek! Igazából csak azért kérdezem, mert édesanyám laborban dolgozik, így adtam neki mintát, hogy mondjon valamit róla, ami túlságosan sok információ is lett, mert másfél oldal "adat". Igazából ami megütötte a szemem, az az ólom, ezüst, réz, stb. anyag, ami X részben átjutott a rendszeren. Ha valakit érdekel, akkor a teljes mérést be tudom linkelni neki. Egy Dennerlee berendezésem van, amit egy 5 és 15 literes nanohoz vettem, mert ekkora mennyiséghez felesleges drága holmit vennem, vagyis gondoltam én.
 
Na látod ezt én sem tudom de ezért ajánlják a cserét. Egy biztos, vettem egy használt háztartási RO és mikor szét szedtem rendesen büdös volt belűről, pedig csak pár napot állt. A háztartási RO-kat az előszűrő cserénél ezüst kolloidos fertőtlenítővel szokták fertőtleníteni.

Nem akarom mondani, hogy amikor cseréltem az előszűrőket, milyen állapotban voltak a régiek... Undorító volt. :D
 
Nem akarom mondani, hogy amikor cseréltem az előszűrőket, milyen állapotban voltak a régiek... Undorító volt. :D
És mennyi idő / kb. hány liter legyártott víz után után cserélted? Vagy TDS érték alapján?
 
Utoljára módosított:
Nem, kicsit több mint egy év után cseréltem de lusta voltam, előbb kellett volna. Litert nem számoltam. A 240-est és az 50-es taiwanost szolgálta ki. Mielőtt restart volt cseréltem.

Tds kb. rendben volt végig.
 
Csak abba gondoljatok bele, hogy amikor aktívszenet raktok az akváriumba milyen hamar kimerül. Az előszűrőkben lévő aktív szén is ugyanúgy kimerül. A félévenkénti csere nem hülyeség.
 
Sziasztok,

lehet egy láma kérdés? Tudom, megvolt, ennyi :), de...

az RO víz visszasózását hogy érdemes, szabad, kell csinálni? Eddig az akváriumban oldottam meg, miután feltöltöttem, beszórtam a megfelelő mennyiségű Bee Salt-ot, de most hogy vannak benne állatok is, elgondolkodtam, hogy ez így valószínű nem jó. Hiszen betöltök egy nagyon "steril vizet", aminek se a Ph-ja, se a GH/KH nem az, aminek lennie kellene, majd utána sokkszerűen "javítok" rajta.

Ugye jól gondolom, hogy hülye vagyok, és a hordóban kellene belőni a vizet, és utána tölteni az akváriumba?

nagyon köszönöm,
zs
 
Sziasztok,

lehet egy láma kérdés? Tudom, megvolt, ennyi :), de...

az RO víz visszasózását hogy érdemes, szabad, kell csinálni? Eddig az akváriumban oldottam meg, miután feltöltöttem, beszórtam a megfelelő mennyiségű Bee Salt-ot, de most hogy vannak benne állatok is, elgondolkodtam, hogy ez így valószínű nem jó. Hiszen betöltök egy nagyon "steril vizet", aminek se a Ph-ja, se a GH/KH nem az, aminek lennie kellene, majd utána sokkszerűen "javítok" rajta.

Ugye jól gondolom, hogy hülye vagyok, és a hordóban kellene belőni a vizet, és utána tölteni az akváriumba?

nagyon köszönöm,
zs
Akvariumban allitjuk be a vizet nem a hordoban, jol csinaltad eddig is, maradhat igy
 
Sziasztok!

A napokban beszerzek vízlágyító készüléket. Ehhez szükségem lenne 3-4 db kb. 40-60 literes hordóra vagy tartályra. Mit ajánlanátok? Több helyen olvastam, hogy a füles hordók füle nagyon könnyen törik.

Köszönöm!
 
Sziasztok!

A napokban beszerzek vízlágyító készüléket. Ehhez szükségem lenne 3-4 db kb. 40-60 literes hordóra vagy tartályra. Mit ajánlanátok? Több helyen olvastam, hogy a füles hordók füle nagyon könnyen törik.

Köszönöm!
Ezeknek a hordóknak arra van kitalálva a füle, hogy üres állapotban mozgatni tudd. Szerezz be egy kis szivattyút és egy hosszú csövet. A hordó is egyben marad, meg a derekad is.
 
Köszönöm eMZé!
Milyen szivattyúban gondolkodjak? Kerti tó / szökőkút szivattyú?

Ezeknek a hordóknak arra van kitalálva a füle, hogy üres állapotban mozgatni tudd. Szerezz be egy kis szivattyút és egy hosszú csövet. A hordó is egyben marad, meg a derekad is.
 
Back
Oldal tetejére