• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Köszönöm a gyors választ! Csak növényes akváriumnál lehet használni 100%-ban RO vizet, vagy célszerű csapvízzel keverni? A rendes csapvizes tápozást milyen irányban érdemes eltolni RO víz mellett?
Én azért keverem csapvízzel, mert nincs kedvem visszasózogatni, de tartani akarom a 4kH-t. Az alatt ugyanis nagyon lemegy a pH-m a CO2 miatt.
 
A heti egyszeri vízgyártó napok között 6 napot áll az RO-m. Meg kell-e járatnom a köztes időben, vagy le kell-e dugóznom, hogy ne száradjon ki?
 
Utoljára módosított:
A heti egyszeri vízgyártó napok között 6 napot áll az RO-m. Meg kell-e járatnom a köztes időben, vagy le kell-e dugóznom, hogy ne száradjon ki?
Senki? Senki nem fogalakozik ezzel, és 1 hétig szárazon hagyja az eszközt? Vagy mindenkinél folyamatosan megy a vízgyártás? Ki hogyan csinálja?
 
Senki? Senki nem fogalakozik ezzel, és 1 hétig szárazon hagyja az eszközt? Vagy mindenkinél folyamatosan megy a vízgyártás? Ki hogyan csinálja?
semmi baja nem lesz ha áll egy hétig magában. ne tudjon kifolyni belőle a víz, ha ehhez csap kell akkor az kell, ezt te látod, de ennyi
 
Senki? Senki nem fogalakozik ezzel, és 1 hétig szárazon hagyja az eszközt? Vagy mindenkinél folyamatosan megy a vízgyártás? Ki hogyan csinálja?
Én a két akváriumomban nem feltétlenül egyszerre cserélek vizet, sőt. Így jellemzően 4-6 napot áll járatás nélkül az RO készülék. Nem tudom jó-e ez így, bizonyára nem, de ez van.
 
16-os TDS víz jön ki az RO-mból, jól sejtem hogy a membrán csereérett már?
Az víz arányokra is nézz rá szerintem. Egy elhasználódott, eltömödött membránú szűrő drasztikusan több mellékvizet termel mint egy új. Nálam pl több mint a duplája volt az RO-nak, míg az újnál meg durván fele-fele. Annak ellenére hogy oda volt, mégis 20 körül volt a TDS
 
Még nincs okod aggódni.Alapos átmosatás, előszűrő csere és még mehet egy évet. Hiteles a mérőd? 50-es TDS nél kezd el nézegetni a membrán adatait a cseréhez.

Előszűrőt most cseréltem, az pipa.

Átmosatni nem tudom, mert nincs rajta öblítés csap.
 
Mennyi viz jonne le dupla membrannal kb? Termeszetesen pumpa nelkul mondjuk 24 ora alatt?
Jelen pillanatban így állok. 3 éves a készülék, soha nem volt cserélve benne semmi. A két szűrő patront cserélem az bizti. Levettem a fojtást hagytam folyni 5 percig. Én semmi különöset nem tapasztaltam. Ugyan úgy fojt nem volt koszos. Nem tudom valaminek kellett volna történnie? Az arányt megmértem. 40 mp alatt. A kevesebb a jó víz, a több a rossz. A jó víz majdnem a háromnegyede a rossznak. Íme.
DSC03282.JPG
 
Ez így van ahogy @Etele írja. A fertőzés veszély miatt mondják, hogy kétévente csere. Ha rendszeresen cseréled az előszűrőket akkor nincs fertőzés sem. Ha iszod vagy másra is használod akkor be kell rakni egy in line utószénszűrőt is.
 
Ez így van ahogy @Etele írja. A fertőzés veszély miatt mondják, hogy kétévente csere. Ha rendszeresen cseréled az előszűrőket akkor nincs fertőzés sem. Ha iszod vagy másra is használod akkor be kell rakni egy in line utószénszűrőt is.
Milyen fertőzésről van szó?
 
De amúgy is ha 130 TDS-es víz a cél az akváriumban akkor ezek a 16-70 TDS-ek amikről szó van, miért ne lennének jók?
Mert nem mindegy, hogy a 130 tds az minden féle oldott anyagból tevődik össze, amit tartalmaz a csap vized, vagy jó a géped leviszi mondj 18-ra. Azt visszasózod, 130-ra, és már tudod is nagyja részt mi a tartalma a 130 tds-nek.
 
Back
Oldal tetejére