• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Segítsetek ötletelni :)
"Tökéletesíteni" szeretném a hordós rendszeremet. A műanyag hordó oldalára (alulra) szeretnék rakni egy csapot, amire gyorscsatlakozós megoldással tudom rögzíteni a 9/12 csövet az akvárium feltöltésekor. Ezt a méretű tömlőt használnám, mert egyrészt adott :), másrészt ez tűnt optimálisnak az átfolyás mennyiségéhez. 1/2"-os csövet túl nagynak találtam.
Nézegettem alkatrészeket, csak nem tudom mit lenne célszerű használni. Műanyagot? Réz idomokat? Gondoltam a PE csövekhez használatos gyorscsatlakozósra is (mint az RO-nál) 12 mm csőhöz, ezesetben gondolom merevítő gyűrű kellene a puha cső belsejébe. Vagy ne akarjak gyorscsatlakozót, csak sima tömlővég csatit? Az öntözéstechnikában használatos szabványméretek ide nem igazán megfelelőek, ugye? És az átvezetéshez/csaphoz szerintem feleslegesen nagy a 1/2", inkább 1/4-es, vagy 3/8-os kellene, nem?
 
Sziasztok!
Én is erőteljesen gondolkozom egy RO készüléken. Az itt elolvasottakból én úgy értettem, hogy ezek a készülékek mindent kiszűrnek a vízből.
Akkor, ha jól értem a furott kút vize is alkalmassá válna akvariumba a RO készülékkel történt tisztítást követően?
 
Sziasztok!
Én is erőteljesen gondolkozom egy RO készüléken. Az itt elolvasottakból én úgy értettem, hogy ezek a készülékek mindent kiszűrnek a vízből.
Akkor, ha jól értem a furott kút vize is alkalmassá válna akvariumba a RO készülékkel történt tisztítást követően?
Baromi gyorsan telítődnének az előszűrők. Egyáltalán nem javasolt.
 
Baromi gyorsan telítődnének az előszűrők. Egyáltalán nem javasolt.
Egy plusz mosható betétes előszűrő beiktatásával ez megoldható. Nálam a vezetékes vízen is van egy 5 mikronos mosható betéttel rendelkező szűrő. Kerámiabetétes csapok védelmében ajánlott is, és azóta nem szedem a csapok perlatoráról a rozsdaszemcséket.
Nekem olyan van, aminek tettek egy csapot is az aljára, így bontás nélkül lehet tisztítani, ha szükséges. De még nem kellett ;) , pedig 2008 júniusában szereltem fel.
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...56378_6af6700684b34c9a7026c8f20e27c0b0_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Igaz! Csak ne Dennerle-t vegyen! ;):)
Annyival biztos nem jobb mint amennyivel drágább
PurePro-is teljesen jó szerintem.

Sziasztok,

Megérkezett a PurePro aktív szén és az 5 mikronos szűrő. Beszereltem és meglepve tapasztalom a vizem így még magasabb mint volt.
most 8-ast mértem a frissen lefolyt adagban.

Membrán is kuka vagy itt más lesz a gond?

Köszönöm
 
Kicsit szerintem túlaggódod ezt a TDS érték dolgot!:) Úgyis vissza kell sózni 100 -150 környékére, ;). Teljesen jó az a membrán még egy darabig.
 
Szia
A két sorba kötött 100-as membán mennyi vizet ad óránkénk és milyen aránnyal?
Július végén mértem, mikor bekerültek az új Asprinn márkájú membránok, akkor 5 Bar hálózati víznyomás mellett 1 liter RO és 0,8 liter mellékvíz lett, 1 perc 50 másodperc alatt, vagyis ha jól számolom akkor 32,7 liter óránként. Most a hideg víz miatt lehet kicsit gyengébben teljesít.
 
0-ás vized csak DI gyantával lesz. A 8-as víznél sima RO-val nehéz jobbat csinálni.
Köszi a tippet.

Én ezzel a kicsit komolyabb előszűréssel és 2x100-as, pár hónapos membránokkal rendelkező RO-val is s csak 8-as vizet tudok csinálni.
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...55891_938376da9477db1f8310f086c658ee45_xl.jpg
Az igen, ez egy kicsit komolyabb cucc.
Megpróbálom ezt a gyantás megoldást, amit Indasz ajánlott.
 
Megpróbálom ezt a gyantás megoldást, amit Indasz ajánlott.

Mérlegelni kell. Egy DI patron nem olcsó dolog. És ez lesz az a betét amit a leggyakrabban kell majd cserélned. Vertex RO cuccoknál amit használtunk 2-3 hónap alatt telítődött a DI patron.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Az ozmózis szűrők és alkatrészei szabvány méretűek.Az első kettő közül választanék mert az előszűrőkbe való betétek olcsóbbak valamivel. Az első mellet szól az, hogy a fojtó szelep nyitható így egyszerű a membrán öblítése.
 
Back
Oldal tetejére