• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

pit975 said:
Tasmán said:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a GA weblapján megrendelhető D&D RO készülékről, van-e valakinek valamilyen tapasztalata?

Vegyél nyugodtan, én már két hete használom és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Nekem 54 lityis az akváriumom, de szerintem sokkal nagyobbat is ki szolgálna, a minősége nagyon jó,
teljesen 0-ás vizet csinál, se GH se KH nem lehet mérni, tetra tesztel néztem. :thumbup:

Mennyi PH-t mértél?
 
Érdekes ez a savas kémhatás itt...
Mi savanyítja le az amúgy is lúgos csapvizet? Az 5 micronos előszűrő ,vagy az aktívszén ,esetleg az RO membrán :?: :shock: :crazy: :p
Én fél éve használom a D-D-t de én eddig 7-s Pht mértem csak. GH:0,Kh:0
A vízhozama is kielégítő, szóval szerintem megéri az árát.
Egy kis segítség az összeszereléssel kapcsolatban : http://www.theaquariumsolution.com/inst ... mosis-unit
 
Sziasztok!
RO savasítás... hmm, tényleg fura, de akkor is megtörténik! Én ilyen mérőtollal vagy mivel mérem, és bizony savas irányba változik, több mint egy értéket : 7,5-ről 6,2-re.

Nekem sem világos, de pl. gyantánál is ez volt tapasztalható.
A készüléket pénteken vettem, az info (mérések) friss ;) !
 
katonajanos said:
Sziasztok!
RO savasítás... hmm, tényleg fura, de akkor is megtörténik! Én ilyen mérőtollal vagy mivel mérem, és bizony savas irányba változik, több mint egy értéket : 7,5-ről 6,2-re.

Nekem sem világos, de pl. gyantánál is ez volt tapasztalható.
A készüléket pénteken vettem, az info (mérések) friss ;) !

Mi erre a Seachem pH stabilizálóját használjuk, ha nagyon bezuhanna a pH. Minimál mennyiség kell belőle és pöpec.
 
Az RO savasítás "titokra" a magyarázat a bejövő víz oldott CO2 mennyiségében keresendő. Ugyanis az RO membránok szinte mindent kivesznek a vízből, de az oldott gázokat nem. ;)
A kijövő 0-ás vízben a CO2 - HCO3 - CO3 egyensúlyi állapot megborul és megnő a víz oldott széndioxid tartalma, a pH esik. Ennek nagysága a bejövő víztől függ.
 
Nigro said:
Az RO savasítás "titokra" a magyarázat a bejövő víz oldott CO2 mennyiségében keresendő. Ugyanis az RO membránok szinte mindent kivesznek a vízből, de az oldott gázokat nem. ;)
A kijövő 0-ás vízben a CO2 - HCO3 - CO3 egyensúlyi állapot megborul és megnő a víz oldott széndioxid tartalma, a pH esik. Ennek nagysága a bejövő víztől függ.

:thumbup: Köszi !
 
viktorlantos said:
katonajanos said:
Sziasztok!
RO savasítás... hmm, tényleg fura, de akkor is megtörténik! Én ilyen mérőtollal vagy mivel mérem, és bizony savas irányba változik, több mint egy értéket : 7,5-ről 6,2-re.

Nekem sem világos, de pl. gyantánál is ez volt tapasztalható.
A készüléket pénteken vettem, az info (mérések) friss ;) !

Mi erre a Seachem pH stabilizálóját használjuk, ha nagyon bezuhanna a pH. Minimál mennyiség kell belőle és pöpec.

Ezt? http://www.greenaqua.hu/seachem-neutral ... 250gr.html
Kalcium kicsapás alatt mit kell érteni? Mintha vízköves lenne az aki?
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

schruz said:
Még nem mondtam a slussz poént az RO-val kapcs. Nem akartam elhinni de 6 bar hálózati nyomás van nálunk. Kértem a vízvezeték szerelőt, hogy mérje már meg és ő is csak nézett :lol:
Úgyhogy iszonyat nagy szerencsém van RO előállítás terén.

off
Mennyi az a max. nyomás, amit károsodás nélkül elvisel a membrán? Nálam -egyelőre a kisebb dia. pumpával- csak 4 bar van.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

atti76 said:
schruz said:
Még nem mondtam a slussz poént az RO-val kapcs. Nem akartam elhinni de 6 bar hálózati nyomás van nálunk. Kértem a vízvezeték szerelőt, hogy mérje már meg és ő is csak nézett :lol:
Úgyhogy iszonyat nagy szerencsém van RO előállítás terén.

off
Mennyi az a max. nyomás, amit károsodás nélkül elvisel a membrán? Nálam -egyelőre a kisebb dia. pumpával- csak 4 bar van.

6 barnal nem nagyon szokott több lenni háztartásokban. De ha picit több még az szerintem nem baj. 6-8 között még okés.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Köszi!
Azért kérdeztem csak, mert akitől kaptam, 5,5-6 bart mondott maxnak- a membránok sérülése nélkül.
Egyébként akkor is több lesz a RO víz aránya a szennyvízhez képest, ha kissé fojtod a szennyvíz csövét.
 
Re: The Forest on the Coast of the Parvula :D

Jó tudni erről az RO-nyomás limitről... Én mint buta laikus úgy gondoltam minnél magasabb a nyomás annál jobb...
 
A membránok kiszáradása érdekében ledugózzam a csöveket használat után? (Hetente csak 1szer lesz használva)
 
halihó,


5 mikronos filtert szeretnék cserélni, de nem nagyon találok árusító helyeket... vagyis egyet találtam, de 6db van 1 csomogban az meg kicsit sok lenne :p
Aki tud olyan boltot ahol darabra is adnak annak megköszönném, ha megosztaná velem.
 
Dzsolo said:
halihó,


5 mikronos filtert szeretnék cserélni, de nem nagyon találok árusító helyeket... vagyis egyet találtam, de 6db van 1 csomogban az meg kicsit sok lenne :p
Aki tud olyan boltot ahol darabra is adnak annak megköszönném, ha megosztaná velem.
PÜ ment.
 
Sziasztok !

Nálam nagyjából másfél hónapja üzemel egy D&D RO készülék. A levett tiszta víz kb. 6 liter/óra, a szennyvíz nagyjából 14 liter/óra. Ez összesen úgy 20 liter körül alakul óránként.
Nálam a vízóra ennél a mennyiségnél nem igazán akar dolgozni. :D

Kíváncsi lennék a Ti tapasztalataitokra is! Egyáltalán nézte ezt már valaki rajtam kívül?

Viktor, te megnézted otthon?
 
Back
Oldal tetejére