• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxydator

Én, ha elfogyott az 1 literes 6%-os oldat szerzek 19.9%-ost már tudom is honnan és azzal fogom tolni.
Ezzel kapcsolatban kérdés: a töményebb oldat sem fogy hamarabb, annyi csak a hatása, hogy több oxigént termel ugyanannyi katalizátorral, ugye?
 
szia,

Én már elkezdtem használni a 19%os oldatot, de nagy különbséget nem látok a dologban. Nem fogy jobban a lötty, nem kezdett úgy pezsegni hogy buborékok jelentek volna meg a garnélák oldalán :)
Tervben van hogy kell majd megint vennem oldatot, de még keresem a megfelelő helyet hozzá. Ahol vettem ott csak öt literes kiszerelés van most (bár az is elfogy idővel), csak hát határon túlról kéne elcipelni hazáig :)
 
Arra figyeljetek, hogy a gyári folyadék viszonylag jobban tárolható. Sajnos korábban rengetegszer jártunk úgy, hogy gyógyszertári vacak 1 nap alatt kuka volt.
Nem tudom mi van a dolog mögött, de ha gyengének érzitek próbáljátok a gyári nagyobb flakonos töményebb kiszerelést. Csak ne a legdrágább garnélékon teszteljetek :)
 
Arra figyeljetek, hogy a gyári folyadék viszonylag jobban tárolható. Sajnos korábban rengetegszer jártunk úgy, hogy gyógyszertári vacak 1 nap alatt kuka volt.
Nem tudom mi van a dolog mögött, de ha gyengének érzitek próbáljátok a gyári nagyobb flakonos töményebb kiszerelést. Csak ne a legdrágább garnélékon teszteljetek :)
Ez nem gyógyszertári hanem a gyári... Ti nem tervezitek beszerezni? Kényelmesebb lenne tőletek venni :)
 

Attachments

  • lotion.PNG
    lotion.PNG
    43.3 KB · Megtekintések: 31
Sziasztok! Végigolvastattam a topicot, az egyértelmű, hogy favorizáljátok ezt a megoldást a legpumpas porlasztáshoz képest. Szebb, jobb, halkabb. A twinstar/chihiros doctor-hoz képest ennek mik az előnyei/ hátrányai? Sterilizal ez is? Árban összességében alatta van pl egy évre lebontva? Az is biztos, hogy egy dugóval kevesebb [emoji4] A víz tulajdonsagait befolyásolja (pl PH)

Tapatalkkal küldve az én SM-A320FL eszközömről
 
Ha még él a téma... tervezem egy mini verzió beszerzését.
H2O2-t pedig lehet venni borászati boltban, 30%-kos töménységűt, azt lehet hígítani.
 
Nem tudom hogy jól emlékszem-e, de mintha @viktorlantos azt írta volna valahol, hogy a gyártó oldatát szabad csak hozzá használni, de majd ő megerősít/cáfol.

Egyébként Ausztriában van 20%-os oxydator oldat is a gyártótól, ha jó hozzá a borászati 30%-os, azt nem is kellene olyan nagyon higítani, és akkor két katalizátor helyett elmenne 1-el is, dupla ideig ugyanannyi oxigénszállítással simán. Szóval engem is érdekel a kérdés, lehet-e borászati H2O2-t használni hozzá. :)

RE: webshopban ez van:
"A gyógyszertárban kapható H2O2 folyadékkal az oxydator termékek nem használhatóak!"

Valaki próbálta már a dolgot, egyébként?
Élelmiszeripari H2O2 oldat 35%-os, valami ezer forint 1 liter, szóval bitang ár/érték arányú. Ha lehet használni... Mondjuk felére higítva a töménységét.
 
Utoljára módosított:
Saját tapasztalat, de talán olyan is megerősít, aki használja. A gyógyszertárban kapható változatoknak nagyon hamar elillan az ereje.
A gyári folyadékkal ezt nem tapasztaltuk a gyártó azt állítja, hogy valamilyen szinten stabilizálva vannak a folyadékok. Lehet persze csak a tárolás és kezelés módja tér el. Passz.

A többi kérdésre nincs válaszom.
 
Kár. :)

Nem kísérleteznék a garniknál mindenféle vegyszerekkel...

Egyedül az élelmiszeripari változatot találom sanszosnak, de ugye itt jön be az, hogy nem tudjuk hogy az oxydator saját folyadéka miben tér el egy sima H2O2 folyadéktól. :(
 
Kár. :)

Nem kísérleteznék a garniknál mindenféle vegyszerekkel...

Egyedül az élelmiszeripari változatot találom sanszosnak, de ugye itt jön be az, hogy nem tudjuk hogy az oxydator saját folyadéka miben tér el egy sima H2O2 folyadéktól. :(
nincs más hátra minthogy beüzemelj egy tesztakváriumot... szerzel néhány oxydatort és mindenféle H2O2-t és mehet a teszt :)
 
Persze. :p
Találtam a skaii shrimpnél 19,9%-os oxydatort, 1 literes valami 2800 forint, viszont a PK elég sok, 20 euro. Az adok-veszekbe indítok egy topikot, páran álljunk össze, megrendelem én, és elosztjuk a postaköltséget.
 
Sziasztok,
vásároltam egy Söchting Oxydator D -t.
Elvileg jól raktam össze, felöntöttem a feléig folyadékkal(a teszt miatt csak félig), bele dobtam a katalizátort. Eltekertem a műanyagot(ezt is írták a neten) és beraktam a vízbe.
Az egyik oldalon nagy bubik jönnek. Ez nem baj? idővel beáll? ha kell csinálok róla egy videót, illetve nektek is csak 1 katalizátor volt a dobozban? :)
köszi
 
bármi megtörténhet, de jó esetben nem
Akkor ez most nem jó eset. Mert ere gyanakszom, semmi más manőver nem történt az akváriumban, csak a Oxydator került bele tegnap előtt.
Csak hogy most akartam vizet cserélni és ez a látvány fogadott, mikor felkapcsoltam a világítást:
DSCF6570.JPG DSCF6571.JPG
 
hmmm.... és az oxidatorban van folyadék?
Két kicsi lyuk van a műanyag kupakon de azon nem szabad csepegni a folyadéknak ha lefele fordítod
 
hmmm.... és az oxidatorban van folyadék?
Két kicsi lyuk van a műanyag kupakon de azon nem szabad csepegni a folyadéknak ha lefele fordítod
Igen, van benne. És van 2 tű szúrásnyi lyuk rajta. Mikor felfordítottam, úgy 4-5 mm levegő volt. Most durván 8-10mm. Néztem a kupakot is, teljesen be van nyomva az üvegben, még az sem mondható hogy nem nyomtam bele rendesen.
 
akkor elméletileg rendesen működik a cucc. Az normális ha néhány mm folyadék már elhasználódott.
 
Back
Oldal tetejére