• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxydator

Sziasztok!
Oxydátort mi nem „rendeltetésszerűen” használjuk. Egy makacs opálosodást amire semmilyen módszer nem hatott (baktérium kultúrák, szűrő tisztítás, átporszívózás) szüntetünk meg H2O2-vel. Így találtunk rá az oxydátorra, kristálytiszta azóta a víz. 6% oldattal és 4 katalizátorral megy egy mini 108 literben.
Hatás miben különbözik a Twinstar tól? Mindkettőnél egyatomos oxigén keletkezik ha jól gondolom. Van valamilyen szerepe a twinstarnál keletkező hidrogénnek is?
 
Sziasztok!

Egy Taiwan Bees garnélás 64 literes akiba melyik típust? Hány %os oldattal és mennyi katalizátorral ajánlotok?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv
 
Végigolvastam a topikot becsülettel de azért kérdezek: 50-es taiwanosba oxydator mini 1 katalizátorral, 6%-os oldattal rendben van, ugye? :) Nem raknék bele 2 katalizátort ha nem muszáj.
 
Nálam 20 literben pöfög pont úgy, ahogy fent írtad, és remek, garnélák imádják, sokkal aktívabbak, mint nélküle voltak korábban.
Hajrá!
 
Végigolvastam a topikot becsülettel de azért kérdezek: 50-es taiwanosba oxydator mini 1 katalizátorral, 6%-os oldattal rendben van, ugye? :) Nem raknék bele 2 katalizátort ha nem muszáj.
Hát szerintem az határeset... én akkorába már betenném a két bogyót... miért idegenkedsz a két katalizátortól?
Tavaly bécsben vettem 19.9%os oldatot. :) Lehet ötvenes akváriumba neked is az kéne. Ha elfogy ki kell találnom hogy szerezzek újra. :rolleyes:
 
A minihez akkor kell pluszban venni még egy katalizátort mert ha jól tudom csak egy jár hozzá... Vagy nem? :)
 
gondolom... de hát azért rakjuk be hogy legyen elég oxigén :p
50 literesben a mini-t két katalizátorral szerintem hetente fogod újratölteni. Rakj bele egy csúnya nagyobb oxydatort :)
 
Kérdezz körbe a fórumon, biztosan van valakinél elfekvőben.
A nagyobb valóban jobb megoldás lenne Neked, mint egy kicsi két katalizátorral.
 
Nálam a 60l taiwan akiban a D (100literig) típus pöfög 6% oldattal és egy katalizátorral.Kb. 3-4 hétig bírja egy feltöltéssel.Nagyon bevált. Kb. akkor állt meg az elhullás amikor betettem az akiba (kb. 6 hónapja).Lehet,hogy nincs összefüggés.
 
Minit vettem végül, a D iszonyú böszme nagy. Meglátjuk meddig bírja egy feltöltéssel két katalizátorral. Bubizik de elég szolidan. Twinstar után szokatlan. :)
 
Minit vettem végül, a D iszonyú böszme nagy. Meglátjuk meddig bírja egy feltöltéssel két katalizátorral. Bubizik de elég szolidan. Twinstar után szokatlan. :)
Jó döntés volt, max nem annyira kényelmes mint a nagyobb.
Majd ha semennyire nem látod bubizni akkor milyen fura lesz :)
 
Jó kis fotó az eszközről működés közben

View attachment 30783
szeretem ezeket a képeket meg videókat... de az enyém soha nem 'pöfögött' így. Pedig van belőle 6-7darab.
Tegye fel a kezét akinek tényleg így néz ki az oxydator működés közben :)
Az elsőt mikor beüzemeltem azt hittem nem működik mert nem láttam belőle semmit buborékfelhőt kijönni, úgy mint ahogy mindenhol mutatják, de azóta belenyugodtam hogy teszi a dolgát csak kevésbé látványosan.
 
szeretem ezeket a képeket meg videókat... de az enyém soha nem 'pöfögött' így. Pedig van belőle 6-7darab.
Tegye fel a kezét akinek tényleg így néz ki az oxydator működés közben :)
Az elsőt mikor beüzemeltem azt hittem nem működik mert nem láttam belőle semmit buborékfelhőt kijönni, úgy mint ahogy mindenhol mutatják, de azóta belenyugodtam hogy teszi a dolgát csak kevésbé látványosan.

A bubifelhőből ítélve szerintem erősebb oldat van bent és esetleg 2 katalizátor.
 
Hm, enyémek is ehhez képest annyira aktívak, mint az autópályán elgázolt, kilapított, háromnapos és mumifikálódott békatetem. :D
 
Nálam a pici verzió megy egy katalizátorral, gyári 6%-os oldattal mikron nagyságú bubikat ereget, néha-néha böffent fel egy-egy nagyobbat, de a folyadék fogyásából látom, hogy rendben üzemel!
 
Back
Oldal tetejére