• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oxydator

@viktorlantos , @danyi03 segítenétek?
Oxydator-ból mekkora kell nekem vajon a bruttó 225-ösbe?

Mini: 50 literig
D: 100 literig
A: 400 literig

Az "A" változat kellhet nekem? Brutál nagynak gondolom, és ahogy nézem ebből nem látszik ki az üveg tartály, mert egy nagy golyó lefedi az egészet, vagy hogy van ez :)?
Nincs több fotótok :)?

Köszi!
 
Megtaláltam, összefoglalom kicsit, másnak ne kelljen keresgélni:

A változat:
200 literig: 1 katalizátor 6%-os oldattal, kb 4 hétig bírja, 270mg O2/Nap
200-400 literig: 2 katalizátor 65-os oldattal, kb 2 hétig bírja, 540mg O2/Nap, vagy 125ml 12%-os oldat 1 katalizátorral
500 liter felett: 250ml 12%-os folyadék 2 katalizátorral vagy 19,9%-os oldat 1 katalizátorral

D változat:
100 literig: 1 katalizátor, 125ml folyadék 3-6%-os, 2-4 hét gondolom a töménységtől függően

Mini
60 literig: 1 katalizátor, 30ml 4,9%-os folyadék (6%-os betehető), 2-4 hétig bírja

Szerintem a D változat felturbózható lehet 200 literes akváriumra 6%-os oldattal 2 katalizátorral, de ez saját vélemény, én lehet ezt megpróbálom.
 
szereztem egy oxydator d-t. A leírás szerint 1 katalizátor és 3% os oldat kell hozzá. Nekem 1 katalizátor és 6%os oldaton van. A 160 l-es akiban nem lesz gond?
 
Sziasztok.
Szeretném megérdeklődni ,hogy mi a különbség a 4,9 és a 6%-os H2O2 között amiket az Oxydatorokhoz adnak????Mert @Tibi nekem 6 %-ost mondott,de ehhez amit vettem 4,9-es volt gyárilag.Mi a különbség köztük????
Amugy @pepe0419 : szépen fogy ,az üvegből a folyadék;)
 
Sziasztok.
Szeretném megérdeklődni ,hogy mi a különbség a 4,9 és a 6%-os H2O2 között amiket az Oxydatorokhoz adnak????Mert @Tibi nekem 6 %-ost mondott,de ehhez amit vettem 4,9-es volt gyárilag.Mi a különbség köztük????
Amugy @pepe0419 : szépen fogy ,az üvegből a folyadék;)

A 6%-os töményebb, több O2 oldódik be.
 
Sziasztok.
Szeretném megérdeklődni ,hogy mi a különbség a 4,9 és a 6%-os H2O2 között amiket az Oxydatorokhoz adnak????Mert @Tibi nekem 6 %-ost mondott,de ehhez amit vettem 4,9-es volt gyárilag.Mi a különbség köztük????
Amugy @pepe0419 : szépen fogy ,az üvegből a folyadék;)
Nyugodtan használd mindkettőt, a kicsivel több oxigén nem hiszem hogy gond. A miniben és a D-ben is egy katalizátor van most nekem.
 
Nyugodtan használd mindkettőt, a kicsivel több oxigén nem hiszem hogy gond. A miniben és a D-ben is egy katalizátor van most nekem.
Nem a katalizátorral van gondom, mert @Tibi azt javasolta nyugodtam toljam bele mindkettőt,csak nem tudtam a hidrogén-peroxid százalékosan mennyiben másabb.;)
 
Van 1 literes, az enyémen 1890.-es ár van
Szuper.Még egy hülye kérdésem lenne.A katalizátor is eltűnik az üvegcséből,vagy csak a lötyit kell utánatölteni?????És ha elfogy a tabi is azt is lehet külön vásárolni????
Na ez már nem is egy kérdés volt:facepalm:
 
Szuper.Még egy hülye kérdésem lenne.A katalizátor is eltűnik az üvegcséből,vagy csak a lötyit kell utánatölteni?????És ha elfogy a tabi is azt is lehet külön vásárolni????
Na ez már nem is egy kérdés volt:facepalm:

Lehet és lehet 2db is az oxyban akkor 2x gyorsabban tolja be az anyagot.
Később pótolható, de nem fogy el a folyadékkal. :)
 
Lehet és lehet 2db is az oxyban akkor 2x gyorsabban tolja be az anyagot.
Később pótolható, de nem fogy el a folyadékkal. :)
Nekem a D-ből most nagyon gyorsan kifogyott a folyadék, egyszerre töltöttem a minivel, és a D-ben talán egy pici van az alján, ma töltöm újra mindkettőt. 2 hét alatt elfogyott, bár a nagy a tető miatt melegebb is 2 fokkal, mint a kicsi, utóbbi csak szobahőmérsékletű (24-25 fok melegben), a nagy megy 26,5 volt este, de majd a következő akinál nem lesz tető :)
 
Masnal is ugy mukodik a mini egy katalizatorral, hogy feltoltes utan beteve tolja magabol rendesen a buborekokat, aztan meg nem igazan latni, bar a folyadek fogy belole. Neha nagyobb buborekok jonnek ki belole (2-3mm) meg idonkent ujra latni, hogy jonnek az apro buborekok, de jellemzoen inkabb nem.
Ez normalis jelenseg, vagy valami nem ok?
 
Back
Oldal tetejére