• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

View attachment 38943
Ritka pillanat: hárman egyszerre.
Úgy tűnik, majdnem mind elfogyott. :(
Épp egy éve vettem négyet. Az első napoktól eltekintve, gyakorlatilag sosem láttam őket, csak nagy ritkán, lámpaoltás után jöttek elő. Ősszel még mind megvolt, és azzal nyugtattam magam, hogy "biztos csak elbújtak". Mostanra biztossáv vált, hogy csak egy, de maximum kettő maradt. A többi eltűnt. Nem tudom ők hogy halnak meg, de egyetlen tetemet sem láttam, pedig naponta legalább egy órát nézegetem az akvát. Tényleg, ti láttátok az elhullott példányokat? Lesüllyednek? ...vagy?
 
Úgy tűnik, majdnem mind elfogyott. :(
Épp egy éve vettem négyet. Az első napoktól eltekintve, gyakorlatilag sosem láttam őket, csak nagy ritkán, lámpaoltás után jöttek elő. Ősszel még mind megvolt, és azzal nyugtattam magam, hogy "biztos csak elbújtak". Mostanra biztossáv vált, hogy csak egy, de maximum kettő maradt. A többi eltűnt. Nem tudom ők hogy halnak meg, de egyetlen tetemet sem láttam, pedig naponta legalább egy órát nézegetem az akvát. Tényleg, ti láttátok az elhullott példányokat? Lesüllyednek? ...vagy?
Én láttam már igaz nálam az elhalálozás oka hogy befejelnek valahova és beszorultak. Ezeket még tetemként sem egyszerű kiszabadítani. [emoji58]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Én láttam már igaz nálam az elhalálozás oka hogy befejelnek valahova és beszorultak. Ezeket még tetemként sem egyszerű kiszabadítani. [emoji58]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
Köszi, de nálam ez nem valószínű. Nincsenek olyan dekorelemek, ahová úgy betudna szorulni, hogy még a farka sem látszik ki. Ha pedig esete beszorul, másnap csak észrevenném, hogy valami kilóg. Az utolsó előtti, még tegnap előtt ott pihent a háttéren, ma pedig nem látom, még a hulláját sem. :(
 
Köszi, de nálam ez nem valószínű. Nincsenek olyan dekorelemek, ahová úgy betudna szorulni, hogy még a farka sem látszik ki. Ha pedig esete beszorul, másnap csak észrevenném, hogy valami kilóg. Az utolsó előtti, még tegnap előtt ott pihent a háttéren, ma pedig nem látom, még a hulláját sem. :(
Megették a garnélák ( már ha vannak ).
 
ha van elég garnéla... bár az oto 'héja' elég kemény, ott azért szerintem kell idő mire ki tudják kezdeni a bőrt...
Guppit nálam simán lepucolják ha lekerül a talajra, de a koponya és gerinc látszik azért. Oto-hoz azért kell nekik idő szerintem.
 
A legfrissebb népszámlálás adatai szerint, 1 lány és 1 fiú még megvan. Tehát "csak" kettő költözött el az örök algamezőkre.
u.i.
Kezd elegem lenni ezekből a maszatevőkből ! A hét elején a panda csíkok hozták ráma frászt, most meg ezek szívatnak. Ehhh... :mad:
 
Kicsit ijedősek, nyitott akváriumból simán kiugranak, találtam már mumifikálódott otot szekrény mögött!:cry:
Igen, ilyenről én is hallottam, de nálam teljesen fedett az akvárium. A ki-be vezetések is úgy vannak kialakítva, hogy a réseken még kimászni sem tud, nemhogy kiugrani.
 
Sziasztok! Aki az Otok mellett co2 -t is nyomat a vízbe, annak milyen tapasztalatai vannak?

Én tegnap kapcsoltam be az akváriumba a zselés co2-t és bár még nem lime zöld a DC már mintha rohangálnának az Oto-k fel alá. ...gyanús
 
Sziasztok! Aki az Otok mellett co2 -t is nyomat a vízbe, annak milyen tapasztalatai vannak?

Én tegnap kapcsoltam be az akváriumba a zselés co2-t és bár még nem lime zöld a DC már mintha rohangálnának az Oto-k fel alá. ...gyanús
Szia!
Nálam nagynyomású van az akiban, lime dc mellett semmi baja sincs a 4 otonak. Mondjuk itt az érkezésük előtt volt blackout, utána csak fokozatosan adagoltam vissza minden tápot, a co2-ot is.
Lassan szoktasd őket, abból baj nem lehet szerintem.
 
Sziasztok,

Felszabadult a kis akvám, mert újra akarom rendezni, de mivel 1-2 hónapig ráérős és a víz paraméterei pont megfelelők az otok tenyésztéséhez, úgy gondoltam megpróbálom. Végig olvastam az itteni infókat, meg még 3-4 magyar és angol nyelvű infót amit találtam.
Van valakinek friss sikerélménye aminek tapasztalatairól még nem volt itt szó?
 
Back
Oldal tetejére