• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Sziasztok, múlt héten került hozzám 10 db oto (előtte nap hozták őket a kereskedésbe), akkor volt 4 hetes az akva. Itthon vettem észre, hogy az egyiknek hiányzott a farbából egy darab, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mostanra viszont már 2-3nak is olyan a farka mintha levágták volna egyenesen a fekete rész után 2-3mm-re a végét (róluk nem tudtam képet csinálni mert bujkálnak), 1-2nek meg szakadozott mint a képeken. Rajtuk kívül amanok és amanda lazacok vannak, ők teljesen rendben. Ez uszonyrothadás lehet? Ha igen mivel lehet kezelni? Sera baktopur-t írtak több helyen.

32720241073_702756f6db_z.jpg2017-03-19_07-39-30 by Balázs Butyka, on Flickr

32691137834_588943a9f5_z.jpg2017-03-19_07-40-09 by Balázs Butyka, on Flickr
 
Sziasztok, múlt héten került hozzám 10 db oto (előtte nap hozták őket a kereskedésbe), akkor volt 4 hetes az akva. Itthon vettem észre, hogy az egyiknek hiányzott a farbából egy darab, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mostanra viszont már 2-3nak is olyan a farka mintha levágták volna egyenesen a fekete rész után 2-3mm-re a végét (róluk nem tudtam képet csinálni mert bujkálnak), 1-2nek meg szakadozott mint a képeken. Rajtuk kívül amanok és amanda lazacok vannak, ők teljesen rendben. Ez uszonyrothadás lehet? Ha igen mivel lehet kezelni? Sera baktopur-t írtak több helyen.

View attachment 282252017-03-19_07-39-30 by Balázs Butyka, on Flickr

View attachment 282262017-03-19_07-40-09 by Balázs Butyka, on Flickr
Nem biztos hogy betegség. Ezek általában vadon fogott jószágok, elég sok viszontagságon mennek keresztül mire hozzánk kerülnek. Mi is jártunk így, de kinőtt az uszonyuk!
 
Nem biztos hogy betegség. Ezek általában vadon fogott jószágok, elég sok viszontagságon mennek keresztül mire hozzánk kerülnek. Mi is jártunk így, de kinőtt az uszonyuk!
Erre én is gondoltam, jól jön a megerősítés, nem szeretnék feleslegesen gyógyszerezni. Megpróbálom változatosan etetni őket, hátha segíti a gyors regenerálódást. Szerencsére elég sok mindenre rámennek sera viformo, tetrawaffer mixből csak a barnára, tegnap kaptak uborkát abból is eszegettek. Köszi a segítséget, figyelem őket és meglátjuk mi lesz! :)
 
ÁÁÁ. Ezt nem hiszem el. Tegnap este elég furcsán viselkedett az egyik otom a háromból. Reggel nem találom sehol. Este nem látom sehol. Megmozdítom az összes követ, díszt, nincs sehol... mindez 54 literben.

???
30 l-ben nem találok a 2 közül 1-et 3 napja.
Eszem nincs hova tűnhetett el? Láthatatlanná tudnak válni?
Megmozgattam minden növényt, de csak 1-et látok.
Egyedül az "biztat" hogy tetemet sem találtam még.
 
???
30 l-ben nem találok a 2 közül 1-et 3 napja.
Eszem nincs hova tűnhetett el? Láthatatlanná tudnak válni?
Megmozgattam minden növényt, de csak 1-et látok.
Egyedül az "biztat" hogy tetemet sem találtam még.

Nem akarlak elkeseríteni, nekem 9db van 73L-ben, hátul nagy dzsungellel de estefelé 5perc alatt mind a 9et meg tudom számolni. Láthatatlanná nem válnak. Esetleg ha vannak garnélák gyorsan el tudják tüntetni a tetemet.
Volt már eltűnt halam, ami biztos nem ugrott ki és az akváriumban sem lett meg, nálam ami 3 napja eltűnt nem is láttam többet. :(
Az otok csapathalak még 30l-be is tehetsz 4et legalább, többen jobban érezik magukat.
 
Esetleg ha vannak garnélák gyorsan el tudják tüntetni a tetemet.
...
Az otok csapathalak még 30l-be is tehetsz 4et legalább, többen jobban érezik magukat.

Csak Amano van. Azok is ráfanyalodhatnak egy tetemre?

Tervezve van/volt még 1-2 oto.
 
:)
Szerintem gyönyörű, de a zebra is nagyon szép.

Lehet egyszer elcsábulok és a taiwanosból kikapom a negrosokat és zebrákat rakok be négyet. :D De ahhoz rám kell szakadnia az OTPnek. :D
 
hát nekem a zebrák a szívem csücskei.
Bár mozgásilag a palacsintaalgázók viccesebbek.
A pandacsíkból meg ha egyszer lesz olyan ami kicsi marad akkor abból beszerzek... de azok csak kölyökként tetszenek.
De jó hogy egy-egy ilyen extrább halat is látni élőben, főleg hogyha meg is tetszik és haza lehet hozni :)
 
:)
Szerintem gyönyörű, de a zebra is nagyon szép.

Lehet egyszer elcsábulok és a taiwanosból kikapom a negrosokat és zebrákat rakok be négyet. :D De ahhoz rám kell szakadnia az OTPnek. :D
egy szaporulat taiwan-ból már lehet zebra oto-d ;)
 
Sziasztok,
Az irodai akvarium 3 otoval kezdett, 4honap utan egy maradt sajnos, a kezdeti benazasok miatt. Befeszkelte magat az egyik dekor ala es vilagosban nagyon ritkan jon elo. 2 honap eltelt es meg mindig ugyanott volt, igy megesett rajta a szivunk es kapott 3 tarsat. Napokkal ezutan az ujak nagyban radariloznak, de az oreg meg mindig a dekor alatt dekkol. Ilyenkor a szokasos google whattodo kereses. Es ekkor esik le, hogy az ujak Affinisek az oreg meg Vittatus. Csorikam meg mindig egyedul van. :confused:
 
Akkor szegeny nagyon mely depresszioban lehet. :/ Az eset 1 honapos es tovabbra is dekor camp van, ozben a tobbiek elol cuppangatnak barmire, amit ernek. Van valakinek tapasztalata hogyan lehet egy ilyen allatkanak visszahozni az eletkedvet? Spirulina tablettara sem hajlando kikukkantani.
 
Éjjel biztos előjön. Nálam az új pajtások jó hatással voltak a depis halamra, de persze nincs általános megoldás.. megpróbálhattok azonos fajt venni, bár nálam sem utálják ki egymást a különböző fajták.
 
Sziasztok. 10 napja indítottam a másik akvám vízével, baciival egy 57 literes nanot ( képen ).

Napi 1 ml EasyLife Carbo, egy pumpa JBL NPK, heti ( vízcserekor ) 3 ml EasyLife Profito a tervezett tápozásom, plusz 5 ml Aquadrakon El ( 20 liter vízcserénél ) ásványi vízelőkészítővel.

Olvasom ezek a csepp édes lények, mennyire érzékenyek carbora, tápra. Ma injekciós tűvel, nagyon lassan oldottam be ( Ja, tegnap ők lettek az akva első lakói ) . Egész nap pucoltak, minden rendben van. Kérdésrm, hogy hogyan tudnám megcsinálni, a lehető legjobb módon a vízcseréjüket ? Ugye az új akva egyszer kapott vizet, de az a másik bejáratott vize volt. Tehát nem fogom tudni 100 % ugyanazt a vizet produkálni, de friss víz már fog kelleni.

Másik kérdésem. Ki milyen irányt javasol, csinálna ebből a nanoból ? Egyes tervem áthozom a 2 borellimet ( nyugalmuk miatt ) , és egy csapat apró hal , pl galaxy.
Másik a garnélák. Kezdőként is merjem elkezdeni ?

Köszi, ha valaki válszol kérdésemre. IMG_20170607_194419.jpg
 
Szerezz be bármilyen neocaridina garnélát nem csak piros van belőle. [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére