• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Sziasztok!
5 napja beszereztem a növényes garnélás aksimba 3 Oto-t.
Próbáltam nekik kedveskedni forrázott spenottal, sárgarépával, ubival, de hozzá se nyúltak egyikhez se, bezzeg a garnélák... :D
Miért nem kell nekik a kaja amit adok nekik? Algát alig látok az aksiban, nem szeretném, hogy éhen haljanak.
 
Végigpörgettem a topic-ot, de arra nem találtam infot, hogy mekkora "helyigénye" van. Mennyi halat kellene telepíteni a bruttó 140 literes aksimba , hogy rendben tartsa? Köszi a választ előre is. ;)
 
Alapvetően csapat halak,ezért szerintem ha többen vannak jobban érzik magukat.Nálam 6 db került be 10db Amano garnéla társaságban és ők szépen kipucolták a 156l-met ;)
A GA oldaláról kimentve (utólagos engedelmetekkel):
Tudományos név: Macrotocinclus affinis (Steindachner; 1877)
Szinonímák: Otocinclus affinis
Magyar név: Törpe szívóharcsa
Csoport: Harcsák
Származás: Dél-Amerika; Rio de Janeiro környéke (Brazília).
Testhossz: 4 cm
Természetes élőhely: Gyors folyású, tiszta vizek.
Viselkedés: Társas, rajokban él. Az aljzat közelében úszik.
Táplálkozás: Mindenevő, de elsősorban az algát kedveli.
Szaporítás: Elég könnyű.
Medence: Minimum 30 literes
Halnépesség: 50 literre 4-5 hal.
Dekoráció: Gyökerek, sziklák és növények.
Hőmérséklet: 22-25°C
pH: 6-7,2.
Keménység: 5,6-11,2 NK°
Várható életkor: 3-5 év
 
T.Tamás said:
Alapvetően csapat halak,ezért szerintem ha többen vannak jobban érzik magukat.Nálam 6 db került be 10db Amano garnéla társaságban és ők szépen kipucolták a 156l-met ;)
...
Köszi Tomi, ennyi elég is volt nekem. :) GA oldalán meg diszhal.info-n is olvastam ezt, csak a gyakorlati tapasztalatok is érdekeltek. Én is kb. 6 db-ra gondoltam :)
 
Sziasztok!

Már két hete megvannak a kicsikék, és úgy tűnik jól vannak. Annak ellenére, hogy semmiféle tápot-salátát-uborkát nem kérnek, úgy néz ki nem is éheznek.
Viszont az "álluk" alatt (a fejük alsó, fehérrészén, a torkuknál kétoldalt) olyan lett (néhány nap alatt fokozatosan), mintha véraláfutás lenne (vörös foltok). Nem levertek, úszkálnak, esznek, elvannak.
Volt már valakinek ilyen; mitől lehet?
 
calishu said:
Sziasztok!


Viszont az "álluk" alatt (a fejük alsó, fehérrészén, a torkuknál kétoldalt) olyan lett (néhány nap alatt fokozatosan), mintha véraláfutás lenne (vörös foltok). Nem levertek, úszkálnak, esznek, elvannak.
Volt már valakinek ilyen; mitől lehet?

Az én otoim is így jártak.Nálam 5db-ból 3-nak volt ilyen a "torka" de idővel elmúlt róluk. Mondjuk egy leadta a forgalmit de szerintem akkor már elmúlt róluk a vörösesség.
A többi 4 vígan elvan, azt hogy mit esznek azt nem tudom ,mert nem nagyon
láttam :shock: még őket falatozni,pedig adok nekik kaját!

Üdv .:Levente
 
Bő egy hete vannak nálam az Oto-k, 4 db-bal indultam. Ebből 1 db a hátvégén dobta fel az uszonyt és úgy tűnik még egy áldozat lesz.
A tünetek ugyanazok, mindkettő elég soványka volt, aztán alig mozognak, csak pihegnek az aljzaton. Ezt pár napig csinálják. Hiába próbáltam
őket erőre kapatni kis mángold levéllel, nem is nagyon esznek :( A másik kettő hálisten csak éppen, hogy csak nem röfög :) Mindenesetre, pótolnom
kell az állományt az biztos, mert nagyon ennivaló halak. Csak tudnám mi történt velük... :?
 
Az én otoim is mindig kimúlnak csinálhatok bármit adhatok nekik bármilyen kaját. Egy hím van meg lassan két éve annak semmi baja.Ha nőstényt hozok 1-2 hónap és végük. Én nem tudok másra gondolni csak a co2-re. Azt nem értem a hím miért érzi ilyen jól magát co2-vel is. Én feladtam egyelőre az oto tartást pedig az egyik kedvenc halam.
 
pure07 said:
Az én otoim is mindig kimúlnak csinálhatok bármit adhatok nekik bármilyen kaját. Egy hím van meg lassan két éve annak semmi baja.Ha nőstényt hozok 1-2 hónap és végük. Én nem tudok másra gondolni csak a co2-re. Azt nem értem a hím miért érzi ilyen jól magát co2-vel is. Én feladtam egyelőre az oto tartást pedig az egyik kedvenc halam.
Nem rég beraktam én is 2 db-ot. Néha egyet láttam, de mostanában egyet sem. Szerintem kimúltak.
Pár nap múlva beraktam 4 db algázó gébet. Aznap láttam mind a négyet, utána napokig egyet sem, aztán néha egyet lehetett látni. Hétvégén kettő is kimúlt, a többiről nem tudok semmit.
Ja és nincs CO2 nálam, carbo-t viszont adagolok. Lehet, hogy ez a ludas???
 
DarlaX said:
pure07 said:
Az én otoim is mindig kimúlnak csinálhatok bármit adhatok nekik bármilyen kaját. Egy hím van meg lassan két éve annak semmi baja.Ha nőstényt hozok 1-2 hónap és végük. Én nem tudok másra gondolni csak a co2-re. Azt nem értem a hím miért érzi ilyen jól magát co2-vel is. Én feladtam egyelőre az oto tartást pedig az egyik kedvenc halam.
Nem rég beraktam én is 2 db-ot. Néha egyet láttam, de mostanában egyet sem. Szerintem kimúltak.
Pár nap múlva beraktam 4 db algázó gébet. Aznap láttam mind a négyet, utána napokig egyet sem, aztán néha egyet lehetett látni. Hétvégén kettő is kimúlt, a többiről nem tudok semmit.
Ja és nincs CO2 nálam, carbo-t viszont adagolok. Lehet, hogy ez a ludas???
Hacsak nem kapja arcba' a kis hal, elvileg nem lehet az...
 
A Carbo-t és a CO2-t is bírják, de rohadtul érzékeny halacsok. Ha be is szoknak simán benne van, hogy feladják a harcot.

Nekem az otthoniakkal mindig szerencsém volt. Nehéz volt a beszoktatás, de azóta is megvannak és vígan dolgoznak. Igaz még most is nap végére teljesen leállnak amikor a CO2 tetőzik az akiban.

Etetni sosem etetem őket. Egy gazdag növényesben mindig van mit enniük. Erős túltelepítésnél lehet kajagond, de csak őket baromi ritkán etetem. Amíg alga van egy dekát nem kapnak. Most 4 hónapos az akim, de még nem kaptak enni ;)
 
Akkor egyelőre nem erőltetem, majd tavasszal, ha átépítem az akváriumot, akkor újra teszek egy kísérletet. Hátha akkor sikerül. ;)
 
Van esetleg valaki, aki már próbálkozott otthoni körülmények között szaporítani?
Ha van valakinek ezirányu tapasztalata, akkor kérem ossza meg! Köszönöm
 
bzsolt said:
Van esetleg valaki, aki már próbálkozott otthoni körülmények között szaporítani?
Ha van valakinek ezirányu tapasztalata, akkor kérem ossza meg! Köszönöm

Ezt találtam róla hirtelen: "A hím kisebb és karcsúbb a nősténynél. Szaporításkor helyezzünk 2 hímet és 3 nőstényt egy lágy és savas vízzel töltött 50 literes akváriumba. Az ikrákat – melyek 3 nap alatt kikelnek – a nőstény a növényekre és az akvárium üvegfalára rakja. Az ivadékokat állati planktonokkal etessük.

Read more: http://diszhal.info/Otocinclus_affinis. ... z1o5llo5UT
"
 
Hozzánk tegnap három Oto került, de az egyik már az első perctől kezdve furcsa volt. Nem nagyon mozgott, de amikor igen, akkor sokszor került a hátára. Óvatosan kihalásztuk és áttettük egy másik akváriumba, amibe nincs adagolva CO2 és semmilyen más szer sem. Itt vettük észre a szem körüli és az úszok tövében a bevérzéseket/elvörösödéseket - szóval, erős a gyanú a hasvízkórra. Fogalmunk sincs, hogy milyen stádiumban van, de megpróbálkoztunk a sera costapur-ral, mert úgy tudjuk univerzális gyógyszer, volt itthon és egyszer már kigyógyította egy másik akvárium halait a darakórból.

Egy kis pozitív a végére: a másik kettő szépen néz ki, meglehetősen élénkek, szinte a legelejétől fogva turbó fokozatban takarítják az akvárium belsejét.
 
Sziasztok, kérdésem lenne, hátha valaki tud megoldást: pár napja szereztem öt kis harcsát, két napig semmi bajuk nem volt (azért karanténba érkeztek, mert a kereskedésben azt mondták, befogott példányok). A tegnapi nap folyamán szép lassan három is elpusztult :( A negyedik ma reggel nézett úgy ki, hogy vége, de valahogy összeszedte magát. Azóta a maradék kettő azt játssza, hogy hol kifakulnak, hol olyan sötétek lesznek, mint alapesetben az oldalukon a csík... De legalább nem a padlón fekszenek félholtan, hanem az üvegen passzívkodnak. Szerintetek ez valami betegség, vagy csak a "szokásos" érzékenységük miatt van ez az egész? Mit tudnék csinálni, hogy jobban legyenek?
Köszi, ha válaszoltok
 
Ez leginkább sokknak tűnik, a túl hirtelen változó keménység vagy pH miatt. Milyen vízbe raktad őket és mit tudsz az eddigi helyükről?
 
A nagyjából beállt akváriumom vizéből vettem ki nekik a karanténba vizet, szivacsszűrővel, pár növénnyel raktam őket bele. Felhívtam a boltot, ahonnan vettem őket, és kiderült, hogy nem akváriumban születtek, hanem vadon fogták őket. A boltban egy hete voltak. Úgyhogy valószínű, hogy tényleg sokkot kaptak :(
 
Ez a faj szinte kivétel nélkül vadbefogásból származik, önmagában nem ez a probléma. Inkább a bolti víz és a te vized között lehetett túl nagy eltérés. Nem ártana lemérni a főbb paramétereket, a vízkeménység és a pH teszt kb. 600 Ft együtt.
 
Vettem tesztet, bár csak neptunt tudtam szerezni hirtelen. A pH 7,5 körül van, az összekeménységre 6 nK jött ki, a karbonátkeménységre 9 (létezik, hogy ez a magasabb??). A ház bejövő ágára van szerelve vízlágyító (és a vízkövet tényleg nagyon csökkenti, ezért gondoltam, hogy jó lesz az akváriuba is a víz)
Úgy néz ki jobban vannak, de nem akarom elkiabálni. Még mindig sokat vannak az akvárium alján, de egyre többször nem :) Gondolkodtam rajta, hogy be kéne tenni őket a közösbe (mivel úgy néz ki, nem hoztak más betegséget), mert ott mégis csak több az alga :) meg a búvóhely, de lehet, hogy a többiek macerálnák őket, úgyhogy nem merem...
 
Back
Oldal tetejére