• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Törpe szívóharcsákból a nano akváriumokban 1-1 pár él nálam, a 84 literesben pedig 7db. Nagyon békés, aranyos kis jószágok, szinte egész nap legelnek, de az algatabletta, cukkini vagy spenót igazi csemeg nekik is!

Állítólag akváriumi körülmények között szaporíthatóak is, de az enyémek mind vadon fogott példányok.
Az ívásuk a corykéhoz hasonló.

vYPlx69hCmU

Ha valaha sikerül ide feltennem képeket, van néhány remek fotóm róluk!
 
Sajnos iszanyatosan érzékenyek a CO2 re valóban. Szépen lasan kimúlt nálam az összes. A vízminőséggel nem volt baj sosem. Egy ideig arra gyanakodtam
hogy a vízcserrékkor használt EasyLife ffm nem klórtalanít elég gyorsan és az öli meg őket, mivel általábn vízcserék után pusztultak. De ezeket a hozzászólásokat
olvasva inkább a vízcserekor a CO2 ingadozás lehet az igazi baj. Hát én egy ideig most nem veszek több Otot bár imádom őket. Egyébként mindenkinek ajánlom, jófej
szorgos kis takarító brigád.
 
Csütörtökön vettem 14db-ot 150l-be.Sajna 3db elpusztult másnapra,de a többiek úgy látszik jól vannak.
 
Sajnos nálam sem szeretnek lakni, peddig nekem is nagy kedvencek. CO2 hirtelen változását, vagy erősebb beoldását nagyon nem birják, és hamar feladják. :(
 
Nálam is vannak és érzékenyebbek a CO2-re mint a többi hal, éjszaka levegőztetek miattuk, és a CO2-ot is óvatosan adagolom.
Szerintem erősen CO2-zott akváriumba nem valók, mert nem érzik jól magukat és hamar elpusztulnak.
 
Nagyon magam alatt vagyok! Reggel (11 órakor) a szokásos GA tápozás során kb. 30 centiről az egyik otot telibe kapta egy kis adag táp. Egyből láttam rajta, hogy valami nem oké, de azt hittem nem lesz semmi baj. A többi hal nem szokott így reagálni, ha egy kis táp a nyakukba hullik.
Szegény otom már haldoklik, alig lélegzik és a hátán fekszik. :( :( :(
SOS! Mit tegyek? (vagy neki már annyi?) Van valami veszélyes dolog ezekben a tápokban, mint az easy carboban?
 
Talán egy karantén segíthet, friss víz, ilyenek - bár talán a stressz meg nem kellene szegénynek...
Szerintem alapban nem egészséges a halakra nézve a táp, az Oto meg még inkább érzékeny, érzékenyebb erre. Én fecskendővel (felhelyezett tűvel) adagolom a tápot és bele a flowba, hogy nyomban vigye is szét.
 
Boooooo said:
Nagyon magam alatt vagyok! Reggel (11 órakor) a szokásos GA tápozás során kb. 30 centiről az egyik otot telibe kapta egy kis adag táp. Egyből láttam rajta, hogy valami nem oké, de azt hittem nem lesz semmi baj. A többi hal nem szokott így reagálni, ha egy kis táp a nyakukba hullik.
Szegény otom már haldoklik, alig lélegzik és a hátán fekszik.
SOS! Mit tegyek? (vagy neki már annyi?) Van valami veszélyes dolog ezekben a tápokban, mint az easy carboban?
Szia! Sajnálom őt... :( Az Otokat érzékeny halaknak ismertem meg sajnos, a CO2-t sem bírják túlzottan. Egyébként nem értek hozzá nagyon, de gondolj bele ha téged nyakon öntenének folyékony vas, nitrát, magnézium stb. keverékkel és ráadásul bekerülne a kopoltyúdba/tüdődbe is mennyire lennél rosszul :( :)
Én is igyekszem flowba adagolni hogy ne legyen gond.
 
Köszönöm a segítséget! Sajnos a hal nem élte túl. :( Nem nyakon öntöttem, csak hirtelen idegességemben nem tudtam jól megfogalmazni. Az oto lent kajtatott a HC gyepen mikor tápoztam, és az áramlat vitte le oda a tápot, vagyis már jócskán hígítva kapta azt a kb. 2 milit. A közelében lévő garniknak semmi bajuk nem lett.

Ezek szerint az otok nem csak a CO2-re de a tápokra is nagyon érzékenyek. Csak az hogy mondjam meg nekik, hogy tápozás alatt nehogy beússzanak az áramlásba? (ezek szerint vagy növényeket vagy otokat tartsunk, de a kettő együtt nem egészen működőképes)
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti mivel etetitek az otokat (az algán kívül)?
Én próbálkoztam már ubival, káposztával, spirulina tabival de rá se bagóznak, és kezdek aggódni, mert eléggé soványkák.
 
Boooooo said:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti mivel etetitek az otokat (az algán kívül)?
Én próbálkoztam már ubival, káposztával, spirulina tabival de rá se bagóznak, és kezdek aggódni, mert eléggé soványkák.
Én pont ma lestem meg az egyiket, ahogy a SERA lemezes tápján nyammogott. De nálam sem kövérek, ettől függetlenül remekül érzik magukat. Szóval szerintem nem kell aggódnod, nem vesznek éhen :)
 
Tud esetleg valaki fix helyet Pest vagy Székesfehérvár környékén, ahol biztosan beszerezhetőek ezek a kis halacskák? Persze csak ha nem minősül reklámnak.
Köszi előre is az infót.
 
Köszönöm, holnap ha lesz időm lehet benézek és hozok pár darabot. Igaz a végleges helyük még nincs készen, de a kis akváriumba addig is leeszegethetnék az algát.
 
Sajnos nem volt náluk egy darab sem, még amik szétszórva voltak azokat is kiárulták.
De sebaj GA-nál beszerezhető, sőt ha minden igaz hamarosan raktárról is :)
 
Sziasztok!
Ez az első hozzászólásom a honlaphoz, mert még elég tapasztalatlan vagyok az akvakertészet terén, és nem akartam az Akvakertész Fórum színvonalát rontani, de gondoltam, megosztom veletek az Ottoval kapcsolatos tapasztalataimat.

Nálam minden zöldséget megesznek, de az első napokban még a (nagy kedvenc) salátához sem akartak hozzányúlni, szóval hogyha ezt tapasztalod az elhozatal után, nincs baj :D .Sima csapvízben tartom őket (Vácott lakok), keménységet még nem mértem, de azt hiszem, lassan lemérem. (a lustaságom...)
Az akváriumban néha el-el tünedeznek, néhol nagyon jól tudják magukat álcázni. Észrevettem hogy általában 3-4 példány mindig együtt van (5-10 cm2-n belül) a maradék meg elszórva. A viselkedésük elég változó. Néha 1-2 óráig egy helyben gubbaszt, néha egyenletesen tisztogat, néha meg össze vissza rohangál(nak), de gondolom ezzel senkinek nem mondtam újat :mrgreen:
Egy rokon általi többszöri túletetés miatt ki merem állítani, a nitrogén mérgezést is birják egy bizonyos szintig :shock:
Endler guppikkal és bettákkal tesztelve ;) Persze külön külön. (mármint az endler és a betta :mrgreen: )
Easy carbot vagy CO2-t nem használok úgyhogy erről nem tudok sajnos semmit mondai.
Remélem segíthettem.
Algamentes akváriumot mindenkinek!

Mty0018
 
en nem tudom honnan jon a max 4 cm meret mikor az enyemek siman vannak 7 cm esek .... legalabbis a nostenyek
 
Sziasztok!
Mit lehet tudni róluk mármint garnélákal megvannak? Nem eszik meg a kicsi garnélákat?
Előre is köszönöm!
 
Dominiks said:
Sziasztok!
Mit lehet tudni róluk mármint garnélákal megvannak? Nem eszik meg a kicsi garnélákat?
Előre is köszönöm!

Nem, nagyon jól elvannak velük békés állatok.
 
pure07 said:
Dominiks said:
Sziasztok!
Mit lehet tudni róluk mármint garnélákal megvannak? Nem eszik meg a kicsi garnélákat?
Előre is köszönöm!

Nem, nagyon jól elvannak velük békés állatok.


Köszönöm a választ! Azért kérdeztem mert majd a garnélás aksiba is akarok csak ugye tenyésztem is őket és nem szeretném a kicsiket felfalják :)
 
Back
Oldal tetejére