• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oszkár 30L NanoCube

Szia
Tapasztalatom szerint a Tetra 400 ill. 600-as szériája csendesebb. Éjszaka, teljes csendben egy szekrénybe csukva 0 hangja van. Van olyan jó, mint az Eheim, bár tény, hogy a hozzá adott szűrőanyagokat nem árt cserélni.
Melyik szűrőanyag lenne a legjobb nekem?
 
Siporax, mátrix vagy substrat pro + perlon. Esetleg induláskor a sipo alá egy szivacs. Sztem ezekkel vígan ellennél.
 
Szia
Tapasztalatom szerint a Tetra 400 ill. 600-as szériája csendesebb. Éjszaka, teljes csendben egy szekrénybe csukva 0 hangja van. Van olyan jó, mint az Eheim, bár tény, hogy a hozzá adott szűrőanyagokat nem árt cserélni.
A mátrix szűrőanyag jónak tűnik.
A Tetra 400 ill. 600-ban elég sokféle szűrőanyag van gyárilag. Mit érdemes azok közül bennehagyni?
 
A mátrix szűrőanyag jónak tűnik.
A Tetra 400 ill. 600-ban elég sokféle szűrőanyag van gyárilag. Mit érdemes azok közül bennehagyni?
A szivacs és a kerámia gyűrű használható alul, mint előszűrő.
Én mondjuk kidobnék belőle mindent és megtömném valami normális szűrőanyaggal. Ha már venni kell, akkor a mátrixot érdemes. Néhány éve vettem olyan szűrőanyagot, ami olyan, mint a Siporax, csak sokkal kisebbek a gyűrűk.
Nekem az nagyon bevált. Szerintem jobb bármelyik közismert szűrőanyagnál, csak az a baj, hogy sehol sem látok olyat és sajnos a nevére sem emlékszem.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Szűrőanyagnak 1,5liter mátrix lesz és 0,25liter Seachem Purigen. Egy lilypipe-on is elgondolkoztam. Esőztetni nem lenne jó, mert gyorsan kimegy belőle a CO2.

Az üvegtetőt szeretném rajtahagyni az akváriumon, így viszont csak max 12mm-es rés marad a csövek bevezetésének az akvárium tetején. A Tetra 600 bevezető és kivezető csöve ennél vastagabb. Ezt hogy lehetne jól megoldani? (az üvegtetőt nem szeretném vágni/fúrni)
 
Utoljára módosított:
Szűrőanyagnak 1,5liter mátrix lesz és 0,25liter Seachem Purigen. Egy lilypipe-on is elgondolkoztam. Esőztetni nem lenne jó, mert gyorsan kimegy belőle a CO2.

Az üvegtetőt szeretném rajtahagyni az akváriumon, így viszont csak max 12mm-es rés marad a csövek bevezetésének az akvárium tetején. A Tetra 600 bevezető és kivezető csöve ennél vastagabb. Ezt hogy lehetne jól megoldani? (az üvegtetőt nem szeretném vágni/fúrni)
Jól sehogy. Vagy kicseréled 12-es csövekre vagy nem rakod rá a tetőt.
A vékonyabb cső fojtja a szűrőt, ami nem mindíg baj, de a mátrix is elég tömör, így az is fojtja, továbbá a csövekben és az egész szűrőben keletkező lerakódások is fojtani fogják.
Kérdés, hogy a megmaradt vízforgatási teljesítmény elég lesz-e.
A tető csökkenti a párolgást, így nem tud hűlni a víz, ami nyáron probléma lehet. Előb vagy utóbb vízköves is lesz, ami a fényt fogja csökkenteni, meg nem is szép. Egy ideig még lejön vízkőoldóval, de egyre fontosabb marad majd. Persze lehet cserélni is, ha már csúnya. Összességében, szerintem csak akadályoz a mindennapi kezelésben, karbantartásban. Általában nincs szükség a tetőre.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A Tetra 400 ill. 600-ban elég sokféle szűrőanyag van gyárilag. Mit érdemes azok közül bennehagyni?

Ezek a szűrőanyagok maximum egy aranyhalas akváriumba valók vagy teknősöknek.
Az egyik durva szivacs maradhat alul, felül pedig a perlon, azon kívül minden kuka.
600-assal jobban jársz! ;)
 
Általában nincs szükség a tetőre.
Azért gondoltam megtartani a tetőt, mert elég sok por száll a lakásban, és hogy az Amanó garnélák ne szökjenek meg. Bár így is van 6-12mm rés a tető mellett, ott lehet, hogy kibújnának.
 
Utoljára módosított:
Azért gondoltam megtartani a tetőt, mert elég sok por száll a lakásban, és hogy az Amanó garnélák ne szökjenek meg. Bár így is van 6-12mm rés a tető mellett, ott lehet, hogy kibújnának.
Ha szökni akarnak, akkor ott simán kiférnek. Amúgy, ha jól érzik magukat, akkor nem szökdösnek. Por mindenhol van, az nem gond.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Mi az az élőlény, ami megeszi ezt a fákon növő fehér felhőt? Amano, RedCherry, Otocinclus, Razbóra?
 
Mi az az élőlény, ami megeszi ezt a fákon növő fehér felhőt? Amano, RedCherry, Otocinclus, Razbóra?
Nekem az otok ettek. Az rc hozza sem szagolt, de amanot sem lattam eszegetni. Akkor tunt el vegleg amikor ket algazo geb bekerult.
Amugy nekem vagy hat hetig csinalta egyre csokkeno intenzitassal. Fogkefe, leszivogatas hatekonyabb volt mint a lakok.
 
Rendszeres vízcserékkel és közben lesikálással, nem jelenik meg többet, akkor is ha nincs élőlény az akváriumban. (kb.3-4 hét). De a kiszeded egy napra a fát és újra berakod, van rá esély hogy újra megjelenik.
 
Az alapos lesikálás eddig elmaradt, most teljesen tiszta. Rég volt már ilyen.

Most Karácsony moha van a faágakon és Jávai a kövön.
Lehet, hogy ezeket fel kellene cserélni, mert azt olvastam, hogy a Karácsonymoha soha nem fog feltapadni a fára, viszont a Jávai gyorsan rögzíti magát oda is.
 
A jávai moha elkezdett letapadni a kőre, pedig a hozzászólások szerint ez nem jellemző. Szóval most hagyom odanőni.

A Ludwigia Palustris és a Mayaca fluviatilis elkezdett gyökereket hozni a talajtól sokkal magasabban, pl a növény legmagasabb pontján is. Ez mire utalhat? Szerintetek levágjam ezeket a gyökereket?
 
Utoljára módosított:
Levághatod, nem lesz bajuk belőle. Léggyökerek, és Macro tápanyag hiányra utalhatnak. Egy picit emelhetsz a macro-n, óvatosan. :)
 
Back
Oldal tetejére