• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Oszkár 30L NanoCube

Oszkár

Kertész szaki
Sziasztok!

2017.12.24-én indult.
A tervek szerint a nagy fa át lesz helyezve, amikor végre teljesen lesüllyed,
több növény érkezik,
CO2 lesz beszerelve,
valamilyen kék garnélák lesznek benne és később oto-k.

A kérdésem, hogy a benne lévő gyári Denerle nano filterbe érdemes valami kiegészítő szűrőanyagot rakni?
Vagy elég az a fehér szivacs, ami benne van?


Oszkar-2018-01-03.jpg
 
Elég a szivacs, de sokat ne várj tőle. Szerezz be egy jó külső szűrőt inkább!
Azok a fehér kavicsok nagyon idegenül hatnak. Én kivenném a helyedben, de nem akarok beleszólni.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Az iden meg havat sem lattunk. Hat nem udito latvany egy aki tele apro hogolyokkal?
Szebb lesz ha eljon az a tavasz. Elolvad a ho es kibujnak az uj novenyek. Udv itt.;)
 
Ha megengedsz pár gondolatot: ha a talajod Manado, akkor a kavicsok el fognak benne merülni, illetve ha jól látom elég meredekre húztad, sajnos az nem nagy eséllyel fog megmaradni, főleg ha garnélák is lesznek... ha megfogadod a fentieket, akkor még nem késő újraindítani.
Sok sikert az akvakertészet mezején!(y)
 
Én is Manado-nak látom a talajt. Igazat kell adjak az előttem szólónak, magasra húztad és sajnos előbb utóbb sík talaj lesz belőle akár mit is fogsz vele ügyködni. Porózus, könnyű talaj még sűrűn ültetve a növények gyökere sem fogja tudni megtartani. Sajnos tapasztalatból írom.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
A talaj ADA aqua soil malaya. Hátul van egy lejtő, ezt parvula fűvel ültettem be. Azt hallottam, hogy ez meg tudja valamennyire kötni az ilyen dombokat.
A garnélák csak akkor jönnének, amikor besűrűsödött a parvula. Ez nem tudom, hogy mennyi idő lesz. Még az is lehet, hogy kilökdösnék a fűszálakat, mert még a vízcseréknél is elszabadul néhány beültetett bokor.
 
Kezdek elgondolkozni a külső szűrőn is.
Ezek csendesek, ami nálam fontos és
30L-ben a növényes akváriumot halakkal is bírják.
Eheim 2034 Ecco Pro 200
Eheim 2032 Ecco Pro 130

Szerintetek jó választás lenne?
 
A garnélák még a sódert is simára egyengetik. Csak a nagyobb kavicsokkal, kövekkel nem bírnak. Szóval garnélás akváriumban csak akkor van értelme a talajemelésnek, ha azt fedi valami növénytakaró vagy kövek.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Kezdek elgondolkozni a külső szűrőn is.
Ezek csendesek, ami nálam fontos és
30L-ben a növényes akváriumot halakkal is bírják.
Eheim 2034 Ecco Pro 200
Eheim 2032 Ecco Pro 130

Szerintetek jó választás lenne?

Szia
Tapasztalatom szerint a Tetra 400 ill. 600-as szériája csendesebb. Éjszaka, teljes csendben egy szekrénybe csukva 0 hangja van. Van olyan jó, mint az Eheim, bár tény, hogy a hozzá adott szűrőanyagokat nem árt cserélni.
 
ADA-val jó a domb, a parvulával nekem nincs tapasztalatom az összefüggő gyep tekintetében CO2 nélkül. Montecarlo biztosan működik így, de az sem egy hónap.
CO2-vel kitárul előtted a világ...és fel is gyorsul;):)
 
ADA-val jó a domb, a parvulával nekem nincs tapasztalatom az összefüggő gyep tekintetében CO2 nélkül. Montecarlo biztosan működik így, de az sem egy hónap.
CO2-vel kitárul előtted a világ...és fel is gyorsul;):)
Nekem tavaly Manado-ban, co2 nélkül elindult a parvula csak sajnos nem voltam hozzá elég türelmes. (kb másfél hónap alatt indult meg a talaj alatt elágazni beültetés után. azért lett kiszedve mert alga bummom volt)

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
A jövőhéten szerelem be a GreenAquás T"ropica System 60 CO2 szett"-et. Nagyon olcsó CO2 megoldás, kíváncsi leszek az eredményre.
Ezenkívül ebből is beszerzek majd: "Easy Life Easy Carbo - a folyékony CO2".

Amég csak növény van benne, addig lehet több CO2, mint 30 ppm? Mondjuk 60?
 
A jövőhéten szerelem be a GreenAquás T"ropica System 60 CO2 szett"-et. Nagyon olcsó CO2 megoldás, kíváncsi leszek az eredményre.
Ezenkívül ebből is beszerzek majd: "Easy Life Easy Carbo - a folyékony CO2".

Amég csak növény van benne, addig lehet több CO2, mint 30 ppm? Mondjuk 60?

Szerintem bőven elég a 30ppm. Én lime zöldre szoktam belőni a DC-t.
 
A jövőhéten szerelem be a GreenAquás T"ropica System 60 CO2 szett"-et. Nagyon olcsó CO2 megoldás, kíváncsi leszek az eredményre.
Ezenkívül ebből is beszerzek majd: "Easy Life Easy Carbo - a folyékony CO2".

Amég csak növény van benne, addig lehet több CO2, mint 30 ppm? Mondjuk 60?

Ez nem biztos, hogy jó ötlet, több okból sem. Például van olyan növény, ahol 50 mg/liter CO2 tartalom felett a fotoszintézis akadályozva van. (elodea densa, 93 oldal, Ecology of the planted aquarium). Parvula nem tudom mit szól hozzá, de már 30 ppm is elég pörgetett, inkább arra koncentrálnék, hogy ne algásodjon be.
 
Ez nem biztos, hogy jó ötlet, több okból sem. Például van olyan növény, ahol 50 mg/liter CO2 tartalom felett a fotoszintézis akadályozva van. (elodea densa, 93 oldal, Ecology of the planted aquarium). Parvula nem tudom mit szól hozzá, de már 30 ppm is elég pörgetett, inkább arra koncentrálnék, hogy ne algásodjon be.

Amúgy igen, nálam is határon megy. Lehet vissza kéne vennem? Hm.
 
Akkor meg kell várnom ameddig teljesen besűrűsödik a parvula.
A Parvula nem fogja megakadályozni őket, mert a szálak között bújkálva ugyanúgy átforgatják a talajszemcséket.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére