• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Opti 64L

2015.06.03.

12 hetes az akvárium.
A novenyek szepen es gyorsan novekednek.
Minden hetvegen kell valamit kerteszkedni. :)
A surface valtozo intenzitassal meg mindig jelen van.
Az alga a koveken terjed. Lehet, hogy keves az aksiban az alga evo csapat??:unsure:
2 oto es 4 amano volt idaig, a heten tovabbi 2 oto es 5 amano erkezett. Valakinek otlet eleg nem eleg???
A diffim magatol elrepedt az aksiban.:( Na nem baj veszek muanyagot.;)

Jojjenek a fotok.

2015.05.15. by Attila Hajdu, on Flickr
2015-05-30_22.34.24 by Attila Hajdu, on Flickr
2015.05.30. by Attila Hajdu, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Kérnem a velemenyeteket a következő képpel kapcsolatban. Kicseréltem a fát köre.
b3dda6466de8403f5630420d502e93f5.jpg

5776054701f3d4bb65235c7c45d799cf.jpg
 
Több fa is elférne. Mivel a talaj nem emelkedik hátrafelé, ezért nagyon nagy az üres tér.
 
Sziasztok! Nem tudom, hogy latja ezt az üzenetet valaki vagy sem de felteszem itt a kérdésem. A naplorol röviden annyit ,hogy addig varialtam az aquariumban ,hogy a végen teljesen tönkrement. Elalgasodott, nem tudtam megmenteni. Most meg próbálkozom egy újjal. A kérdésem az lenne ,hogy a szűrőben levő szűrő anyagot ki kell-e dobnom vagy sem?? maradhat benne alga ami újból megfertozi az akváriumot?? (Elnézést a hiányzó ékezetek miatt. Tabletrol írok és ékezet nélkül gyorsabb. ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nem tudom milyen szűrőanyagot használsz de természetesen maradhat benne alga illetve spóra. Ha drágább szűrőanyagod van kidobni kár bár én az olcsóbbat sem dobnám ki.Ki kell mosni ennyi.Az algákat lehet kezelni,és a megelőzéseket is el lehet sajátítani. Kérdezz sokat a megfelelő topikban ha problémád van valamivel és segítenek, Ha át olvasgatod a topikokat sok kincsre lelsz.
 
Köszönöm a választ. Akkor a tisztítás marad. Simán vízzel vagy van valami javasolt szer??

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Köszönöm a választ. Akkor a tisztítás marad. Simán vízzel vagy van valami javasolt szer??

Sent from my D5803 using Tapatalk
Sima vízzel elég lesz alaposan átmosni, sőt ha van valahonnan érett akvárium vized, az még jobb. Persze valószínűleg marad majd algaspóra, de kár ezt túlaggódnod. Ott vannak azok mindenhol. [emoji14]
A szűrőanyagban maradt elpusztult bacik, és a mulm nagyobb bajforrás lehet.
Ha mindenképpen biztosra akarsz menni, üzemelj be a szűrő után kötve egy UV-t, de inkább igyekezz olyan feltételeket teremteni, hogy a spórák ne találjanak szerető otthonra. :)

Tapatalk-kal küldve...
 
Sima vízzel elég lesz alaposan átmosni, sőt ha van valahonnan érett akvárium vized, az még jobb. Persze valószínűleg marad majd algaspóra, de kár ezt túlaggódnod. Ott vannak azok mindenhol. [emoji14]
A szűrőanyagban maradt elpusztult bacik, és a mulm nagyobb bajforrás lehet.
Ha mindenképpen biztosra akarsz menni, üzemelj be a szűrő után kötve egy UV-t, de inkább igyekezz olyan feltételeket teremteni, hogy a spórák ne találjanak szerető otthonra. :)

Tapatalk-kal küldve...

Rendben. Köszönöm a segítséget.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kedves naplóm! [emoji23] Rég nem jártam erre felé. Majdnem az egész hobbit is abba hagytam. Mi az oka?? Az a fránya alga. A probléma ott kezdődött, hogy egy idő után nem tetszett az elrendezés. Ahelyett, hogy újat kezdtem volna építeni elkezdtem az aksiban matatni. Benne hagytam minden élőlényt, vizet és elkezdtem atalakitani. Ugyan a scape nekem jobban tetszett de az alga mennyiség az teljesen haza vágta a növényeket. Egy darabig küzdöttem de 2 hónap után azt mondtam hogy nekem ennyi elég. Úgy voltam vele hogy el adok mindent de végül adtam magamnak meg az aksinak egy utolsó esélyt. Azt gondolom hogy így nem lehet atalakitani egy aquariumot és ez okozta az alagasodat. Ezt azért írtam le hogy soha ne felejtsem el. [emoji23] Meg persze ha véletlenül erre jár egy kezdő mint én akkor okuljon belőle.

Sent from my F5321 using Tapatalk
 
Az aquarium 2016.06.30-an indult.
View attachment 33580sketch-1472895461246 by Attila Hajdu, on Flickr
Ha tetszik ez a hobbi, akkor ne hatralj meg. Az alga egy tartozas! Nem menekulsz tole soha amig ra nem jossz hogyan tegyel ellene. Vagy ha mar van, milyen reszletekbe torleszted. (Folyamatos ellenorzes, tesztek, mulmozas, co helyes beoldott mennyisege, vilagitas/szendioxid osszehangolasa)
Ami nagyon fontos es el kell fogadnod, az az, hogy az algaktol megszabadulni sosem fogsz. A kordaban tartas, minimalis jelenlet szintentartasat kell megtanulnod. Es egyutt elni vele. Ami a novenyeknek kell az az algaknak is kedvez tehat erre kell ra allnod, hogy ha barmelyilyik faj megjelenik, kitakarithatod, de oka van a burjazasnak. Es most jon az, hogy de mi az oka. Fel lehet sorolni, es ezeket kikuszobolni, de mindig van valami ami fenntartja az eletet. Itt jossz kepbe Te. Vedd el tole ami neki kedvez. Es megmutatja az allapota. Minden apro reszlet fontos, segiteni csak Te tudsz magadon. A kollegak csak ravezetni tudnak. A Te akvariumod, neked kell kepben lenni.
Algamentes tovabbi oromoket hozza.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére