• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Opti 64L

Hati72

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Szeretnem bemutatni a párnapja indított akváriumomat.

Egy pár szót rólam, Attilának hívnak Észak Ír országban élék a családommal.
Kezdő vagyok a napló írásban is és az akvarisztikában is.
A fórumra és a GA-ra kb. 6 hónapja találtam.
Ezért rengeteg pénzt költöttem fölöslegesen.:banghead::)
Ez a 5-ik aksim kb. 1,5 ev alatt. :)
Napló indításom elsődleges célja, hogy tanuljak illetve a felmerülő problémákra a ti segítségetekkel választ kapjak.
A fotók mobilosak lesznek.

Koszi, hogy benéztél.


Akvarium:
GA Opti-White 60x30x36
Szuro:
Tetra 800 plus, gyari toltet (erkezik a GA-bol a biologiai szuroanyag)
Vilagitas:
29 watt (szinten erkezik az uj lampa, Quad 4x24 W)
Talaj:
Taptalaj NutriBasis 6in1
Altalanos t. Tropica Soil
Dekor:
Dragon es Ohko ko
Red Moor fa
Novenyek:
Pogostemon Erectus
Vesicularia F. Weeping moss
HC Cuba
A. Reineckii Mini
Rotala Bossii
Ammania sp. Bonsai
 
Utoljára módosított moderátor által:
Rögtön itt az első kérdésem miért nem jelennek meg a képek??? Elolvastam ezzel kapcsolatos bejegyzéseket de meg ígyse sikeruLt.
 
93d10f78a5f3c533af1373d02599483e.jpg
 
Az akvárium indításáról itt írnék.
Több naplót elolvastam, úgy látom mindenki másképp csinálja, kivéve a vízcserét.
Egy héttel a növények megérkezése előtt, elindítottam az akváriumot. Napi 50%-os vízcserékkel.
Nem tudom, hogy ennek volt-e értelme vagy sem, de az biztos, hogy mind az a jelenség ami az első nano aksiban megvolt, itt elmaradt (algásodás, vízelszineződés, stb).
A legrosszabb az volt, amikor a 'red moor' fán (a régi akvárium) egy nagyon ronda alga megjelent, ami csak úgy tűnt el, ha kivettem a vízből és lekeféltem róla. Sajnos 1-2 napon belül így is vissza jött. [emoji30] Később majd feltöltök róla egy képet.
Az új aksiban ez nem jelentkezett - legalább is eddig. (14 napja)[emoji111]
A növények a második nap után elkezdtek növekedni. A HC. Cuba kb. 2 napja indult meg látványosan, Reineckii Mini a leglassúbb a növésben. Az alga nagyon minimális. Elkövettem egy hibát, a 'red moor' fát nem kötöttem semmihez, így amikor levettem róla a követ, nagy ámulattal láttam, hogy felemelkedik. [emoji15][emoji1] Ezt a napokban orvosolni fogom.
A jövő héten érkezik: 4 Amano és 4 Crystal red shrimp.
Napi Tápozas: mic-mac 3-3, profito 0,5ml , carbo 1,3ml.
Világítás: 48w 9 óra
 
Szerintem ha megnőnek a növények ez egy nagyon szép akvárium lesz! Azért a kezdő szint nem ez amit mutattál most nekünk.
Sok sikert és a továbbiakban is algamentes folytatást kivánok! :)
 
Szerintem ha megnőnek a növények ez egy nagyon szép akvárium lesz! Azért a kezdő szint nem ez amit mutattál most nekünk.
Sok sikert és a továbbiakban is algamentes folytatást kivánok! :)


Köszi! Én is úgy érzem jobban sikerült ez mint az első növényesem de ettől még a kezdő kategóriába sorolom magam.
 
Egy kérdés a szakértőknek, mi a minimum vízhőmerseklet egy növényes akvariumban?
A fagypont:LOL:
(ne haragudj ,de ez magas labda volt;))
Szerintem a .....de miért is a minimum érdekel????
Általában a 21-25 fok közötti az optimális ,de ez eltérő lehet a növények és állatok igényeinek megfelelően.
 
A fagypont:LOL:
(ne haragudj ,de ez magas labda volt;))
Szerintem a .....de miért is a minimum érdekel????
Általában a 21-25 fok közötti az optimális ,de ez eltérő lehet a növények és állatok igényeinek megfelelően.


Nem baj ha lecsaptad, én is jót nevettem rajta. [emoji1]
A fűtő rontja az akvárium lát képét, kivennem ha enélkül is megfelelő lenne a vízhőmérséklet. Kikapcsoltam mar próba képen, téli dőszakban 16 C, jelenleg 19 C a víz hőmérséklete. Meg nincs fagyponton. [emoji1]
 
Nem baj ha lecsaptad, én is jót nevettem rajta. [emoji1]
A fűtő rontja az akvárium lát képét, kivennem ha enélkül is megfelelő lenne a vízhőmérséklet. Kikapcsoltam mar próba képen, téli dőszakban 16 C, jelenleg 19 C a víz hőmérséklete. Meg nincs fagyponton. [emoji1]
Szerintem ez alacsony érték.Növényeid nem biztos hogy ezt tolerálhatják,és jól érezhetik magukat.
Van viszont erre egy jó dolog kitalálva;)
Hydor ETH 200W külső fűtő - 12/16 most csak 15 900,00 Ft - Green Aqua
 
Látom Flickr-et használsz.Pofon egyszerű.
Kiválasztod a BBE Code-ot ,ott választasz egy felbontást (ami általában 1024*576 ,ezt a fórum is megjeleníti),és a linket simán bemásolod ide ,szövegként
Névtelen by Evereka, on Flickr
Privátot ugy tudsz indítani ,hogy rákattintasz az USER nevére ,és ott az "Üzenet elküldése"
 
Látom Flickr-et használsz.Pofon egyszerű.
Kiválasztod a BBE Code-ot ,ott választasz egy felbontást (ami általában 1024*576 ,ezt a fórum is megjeleníti),és a linket simán bemásolod ide ,szövegként
Névtelen by Evereka, on Flickr
Privátot ugy tudsz indítani ,hogy rákattintasz az USER nevére ,és ott az "Üzenet elküldése"

Az az nC mindenhol ott van :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére