• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Woods

Sikerült a fotózás hac-ra.Csütörtökön este 9 kor kezdtem el..éjfél is elmúlt,mire össze állt az extra fény,meg az üveg takarítás és a szűrő járatás vödörbe meg ami kell.
Egyedül estem neki a fotózásnak,ebből kifolyólag nem is sikerült úgy,ahogy akartam,meg az akvárium se volt úgy nyírva,ahogy kellene..sajnos nem futotta rá időből..de úgy voltam vele,hogy csak azért is!Minden esetre elégedett vagyok az eredménnyel,amit lehetett,kihoztam belőle + Andris segített még machinálni egy kicsit a képeken!Majd meglátjuk,mire volt elég a móka! :)
ui.:Mikor megnéztem a képeket,büszke voltam,hogy elég lett az extra fény,aztán nézegettem a tavalyi nano kategória élmezőnyét és rájöttem,hogy NEM! :D
 
Gondoltam,mások akcióján felbuzdulva én is eleget teszek az őrjöngő tömeg akaratának:Old woods.jpg
Van még mit tanulni,fejlődni,de úgy érzem,hogy ennyi idő rá fordítással (értsd,nem volt időm foglalkozni vele,persze látszik is :D ) ez számomra nagyon szép eredmény.
Na meg kop-kop,ez eddig a leg problémamentesebb akváriumom,szóval szeri van! :)
Talán iaplc-re sikerül össze kapni,ha mindenki úgy akarja,ugyanis bővült kis családunk egy úrfival karácsony előtt 3 nappal,úgyhogy egy baba volt a karácsonyfa alatt! :love:
 
Nekem ez tökre tetszik. :) A gyep szép egészséges, hátul a hínár ezzel az ide-oda hajló formájával nagyon bejön. És még a mohán a spóratartó tokok is jók. (y)(y)
 
Nekem ez tökre tetszik. :) A gyep szép egészséges, hátul a hínár ezzel az ide-oda hajló formájával nagyon bejön. És még a mohán a spóratartó tokok is jók. (y)(y)
Kösziköszi!(y)
Jaja a spóra tartók nekem is nagyon adták,meg hát elég idegőrlő lett volna egyenként levágni őket.A myriot viszont sajnálom,hogy nem nyílt ki szépen,ahogy kell. Gyakorlatilag az egyik kedvenc növényemmé lépett elő,mióta megvan! :)
Az elő teret meg azért sajnálom,hogy ennyire hagytam megnőni,mert így a rengeteg részletet,amit sikerült bele préselnem,kinyírta.Például 3 helyen is van Anubias petite,de nem sok látszik belőlük! :D
 
Utoljára módosított:
Nekem is tetszik. Bár én nem felejtettem a kezdeteket és számítottam is erre a minőségre, egyedi, ízléses.
Szintén nagy gratula az apasághoz is.
 
Kösziköszi!(y)
Jaja a spóra tartók nekem is nagyon adták,meg hát elég idegőrlő lett volna egyenként levágni őket.A myriot viszont sajnálom,hogy nem nyílt ki szépen,ahogy kell. Gyakorlatilag az egyik kedvenc növényemmé lépett elő,mióta megvan! :)
Az elő teret meg azért sajnálom,hogy ennyire hagytam megnőni,mert így a rengeteg részletet,amit sikerült bele préselnem,kinyírta.Például 3 helyen is van Anubias petite,de nem sok látszik belőlük! :D

Nekem így is tetszik.
Igazi Poldi bácsi tribute! Semmi anubias, csak az a szép zöld gyep... [emoji4]
Én is gratula a kis fickóhoz!
 
Tegnap előtt volt szűrő takarítás.Már jó rég nem volt,bár annyira nem volt durva a helyzet,mint amire számítottam.Megint egy pici ecset emlékeztetett rá,hogy már pár hónapja nem volt kitakarítva a szűrő,úgyhogy jelenleg pozitív érzésem vannak az ecsettel kapcsolatban,mert ebben az akváriumban nagyon jó indikátorként működik,figyelmeztet az esedékes takarításra.Utána kapott az a két-három pamacs egy kis carbot az arcába és már tűnik is elfele. :)
Jövő héten talán sikerül egy nagy nyírást eszközölni az akván és akkor talán vállalhatóbb szintre sikerül hozni!
 
Kedves naplóm! :D

Szombaton sikerült megnyírni a parvula minit,majd a héten neki esek a mohának is.A mai nap nem kis szervezés után bekerült egy csapat cbs garnéla @kopikon156 jóvoltából.Ezúton is köszi! :)
11 körül értem haza velük és el is kezdtem csepegtetni,nagyjából délután 5-ig ment a móka,utána dobtam be a csipet csapatot,azóta is szépen motoszkálnak,keresgélnek.
Ha lesz időm a héten,próbálok lőni pár képet az új lakókról. :)
 
Gratula részemről is a trónörökösnek, a szülőknek, az akva meg szerintem is tök jó hangulatú.
És jelentem, a bal szélső anubiast megtaláltam;)
És a bohóccsukád is tetszik. Fickó, ha jól nézem? Jó, na a werneri is, kár, hogy nincs több belőle:p
 
Köszi mindenkinek a gratulációkat!(y)

Gratula részemről is a trónörökösnek, a szülőknek, az akva meg szerintem is tök jó hangulatú.
És jelentem, a bal szélső anubiast megtaláltam;)
És a bohóccsukád is tetszik. Fickó, ha jól nézem? Jó, na a werneri is, kár, hogy nincs több belőle:p

Igen,fickó volt,meg volt egy leányzó is hozzá,de valamiért egymás utáni napokon kiugrottak.Tudtam,hogy ugrálósak,de hónapokig nem volt semmi baj.Emiatt erősen gondolkozom,hogy pótoljam e őket!:(:(
A werneri is egy pár,nem akartam bent hagyni őket,de annyira szépek,hogy nincs szívem kitenni őket! :)
És akkor az új lakókról (ezek sikerültek elfogadhatóra):

Cbs 1.JPG Cbs 2.JPG
 
Help!
Este a második garnéla ugrott ki az akváriumból(az első 2. este telepítés után).Mióta megvannak,ez volt az első vízcsere.Direkt csak 30 % ot cseréltem a szokásos 50% helyett és gondoltam,arra is állok be a garnélák miatt.Létezik szerintetek,hogy az esti levegőztetés (felhúzom a lilyt,hogy mozgassa a vízfelszínt) zavarhatja meg őket,illetve gondolok itt a ph változásra.Gondolom a több oxigén nem lehet nagyon zavaró. Jbl ph teszt szerinte 0.5-0.6 az difi az esti és a reggeli ph között.Ez elvileg bele kéne férjen,vagy rosszul gondolom?

Szerk:mintha derengene,hogy valaki írta,hogy nem annyira szeretik a gyakori vízcseréket.Remélem,hogy rosszul rémlik,mert nem nagyon szeretnék lemondani a heti 2 vízcseréről,eléggé bevált a dolog,kevesebb az alga meg bla..
 
Azt hiszem,rájöttem,hogy mi a baj.Mióta buheráltak karácsonykor a fűtéssel,azóta még melegebb van,pontosan 26 fok van a lakásban (úgy,hogy nem fűtünk!)) és nem esett le,hogy így az akvárium is jó meleg lehet (Hac fotózás óta nem raktam vissza a hőmérőt). Gyorsan bedobtam,fel is szalad 26 fokra,illetve a TDS ceruza is 25 fokot mutatott,úgyhogy gyanítom,ez már annyira nem lehet buli a garnéláknak.Tegnap este össze dobtam a hűtő ventit a tetejére,holnap meg beszerzem hozzá az időkapcsolót és akkor gyanítom,hogy megoldódik ez a probléma és remélem,nem merül fel újabb garnéla ügyileg! :)
 
Hűtés On!:)
Bő egy óra alatt le is vitt 1 fokot a kicsike! :D
Mivel ilyen jól dolgozott,ezért el is szaladtam a hódba egy időkapcsolóért,hogy ne menjen egész nap.Holnapra kiderül,hogy sikerült e jól be ütemeznem az üzem idejét.Másfél óránként fog bekapcsolni fél órára.Remélem,hogy ez volt a garnélák baja,hogy sok volt nekik a 26 fok.
 
Úgy néz ki,sikerült jól beállítani a hűtés időzítését,ugyanis az akvárium hőmérséklete beállt a kellemes 22 fokra!(y)
Viszont bele futottam még egy problémába:gondoltam,hátha nem csak ezzel van probléma,úgyhogy rámértem az RO vízre és kiderült,hogy ha nem használom fel egyből,akkor elég sokat mászik fel a ph.Frissen 6 körüli ph 2 nap pihi után már bőven 7 felett kavirnyál és ez utóbbi egy esti vízcsere alkalmával gondolom,sok a garnéláknak hirtelen.Gyanítom,hogy ezért is lehettek este a kiugrások.Úgyhogy arra gondoltam,hogy vagy friss RO rögtön este lámpa kapcs előtt,vagy pihentetett még bőven Co2 bekapcs előtt,viszont így nem nagyon tudok szöszmötölni.Lehet,hogy a membrán lassan cserére szorul,mert már 60 ppm a TDS cerka szerint.
 
Úgy néz ki,sikerült jól beállítani a hűtés időzítését,ugyanis az akvárium hőmérséklete beállt a kellemes 22 fokra!(y)
Viszont bele futottam még egy problémába:gondoltam,hátha nem csak ezzel van probléma,úgyhogy rámértem az RO vízre és kiderült,hogy ha nem használom fel egyből,akkor elég sokat mászik fel a ph.Frissen 6 körüli ph 2 nap pihi után már bőven 7 felett kavirnyál és ez utóbbi egy esti vízcsere alkalmával gondolom,sok a garnéláknak hirtelen.Gyanítom,hogy ezért is lehettek este a kiugrások.Úgyhogy arra gondoltam,hogy vagy friss RO rögtön este lámpa kapcs előtt,vagy pihentetett még bőven Co2 bekapcs előtt,viszont így nem nagyon tudok szöszmötölni.Lehet,hogy a membrán lassan cserére szorul,mert már 60 ppm a TDS cerka szerint.
Bár nem értek nagyon a fizikához/kémiához (majd @dexkill vagy @Gábor L. :) ), de az RO víz pH-ja igazából nem mérvadó, mert olyan kevés benne a szabad ion, hogy nagyon sokat tud mozdulni egyik vagy másik irányba gyorsan, ha belekeveredik valami. Pontosabban szerintem "kiszáll" belőle a bent maradt co2 és ezért megy fel kicsit a mért pH. De szerintem mikor bekevered az akváriumvízbe, nem módosíthatja nagyon annak a pH-t. De próbáld ki, hogy megméred vízcsere után pár perccel, mikor összekeveredett.
 
Utoljára módosított:
Bár nem értek nagyon a fizikához/kémiához (majd @dexkill vagy @Gábor L. :) ), de az RO víz pH-ja igazából nem mérvadó, mert olyan kevés benne a szabad ion, hogy nagyon sokat tud mozdulni egyik vagy másik irányba gyorsan, ha belekeveredik valami. Pontosabban szerintem "kiszáll" belőle a bent maradt co2 és ezért megy fel kicsit a mért pH. De szerintem mikor bekevered az akváriumvízbe, nem módosíthatja nagyon annak a pH-t. De próbáld ki, hogy megméred vízcsere után pár perccel, mikor összekeveredett.

Mi lenne, ha még értenél is a kémiához..?! ;) Nincs mit hozzátenni. De van: a 60 ppm (jobban esne, ha a mikroS/cm-t mondanád, kb 90-100 lehet) az nem RO víz, simán marad benne még oldott anyag, ami állás közben ezt-azt beold a levegőből (ahogy @pepe0419 is írja) és "kész a baj". Amúgy nem baj, az akvárium pH-ja mit csinál csere után?
 
Mi lenne, ha még értenél is a kémiához..?! ;) Nincs mit hozzátenni. De van: a 60 ppm (jobban esne, ha a mikroS/cm-t mondanád, kb 90-100 lehet) az nem RO víz, simán marad benne még oldott anyag, ami állás közben ezt-azt beold a levegőből (ahogy @pepe0419 is írja) és "kész a baj". Amúgy nem baj, az akvárium pH-ja mit csinál csere után?
Kb 4 éves a membrán,már cserélni kellene,csak még nem sikerült kivitelezni! :)
Holnap esedékes a vízcsere,majd rámérek,hogy mi a helyzet?
 
Back
Oldal tetejére