• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Old Woods

ZaCK

Legenda
Üdv ismét!
Gyakorlatilag adott volt minden,hogy indítsak egy akváriumot,csak a növények hiányoztak.Illetve @schruz jóvoltából a talaj kérdése is megoldódott.Ezúton is köszi szépen! :)
Most,hogy bővül a családunk,gondoltam,mielőbb nekifogok.
Szerdán,hosszú idő után kilátogattam a Ga-ba és bevásároltam növényekből és még aznap be is ültettem őket.Nem sikerült befejezni,úgyhogy csak párásítottam és letakartam.A következő két nap este,meló után még mohásítás és egy két igazítás történt.Péntek este lett feltöltve és elindítva a medence.Még tervezek előre és hátra pár kiegészítő ágat,majd azok is bekerülnek.

Száraz:

Akvárium: 36x24x28cm: 24 l
Világítás: 2 db Aquatic nature solar vision (2x13 w 6500K)
Szűrés: Eheim 2224
Szűrőanyagok: Eheim substrat pro,kerámiagyűrűk,perlonvatta (végtére is a gyári töltet)+Seachem Purigen
Fütés: Jäger 50w
Talaj: ADA Amazonia + Amazonia Powder + Aquatic nature pro soil kiegészítésnek
Táptalaj: JBL aquabasis +
Tápozás: GA miceo+macro
Co2: Nagynyomású rendszer: 5kg-os palack,Eheim reduktor,Aqua medic mágnesszelep,üveg bubi számláló,üveg diffi
Vízcsere: Ro+Bee shrimp mineral GH+ TDS ceruzával belőve
Bútor: Saját gyártású,állítható lábakkal
Dekoráció: Red moor fák,Fuji kő
Növények: Eleocharis parvula mini,Eleocharis parvula,Eleocharis acicularis,Anubias barteri nana petite,Marsilea crenata,myriophyllum matogrossense,Taxiphyllum barbieri

 
Bár még csak ízlelgetem a fényképezést és nem sok kép nem készült,de itt van az a kevés:
20208668176_0ff3f12f1f_b.jpg

IMG_1837 by Lóránd Toma, on Flickr
2 cserép parvula mini,európai módon előkészítve :D
IMG_1839 by Lóránd Toma, on Flickr
Feltöltés közben:
IMG_1843 by Lóránd Toma, on Flickr
és a végére egy részlet:
IMG_1865 by Lóránd Toma, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Ma bekerült még két cserép emers E.Parvula,ami pedig bent volt,szépen vissza lett vágva.Végül a napi vízcsere is megtörtént.
1,5 hétig tervezem a napi vízcserét és majd végül heti két vízcserére akarok beállni.
ui.:elég kellemes volt ültetni víz alatt a aquatic nature talajba,kíváncsi leszek,hogy a növények hogy fejlődnek majd benne.Mellette az előtérben meg ugye amazonia van,tehát lehet majd valamennyire látni a különbséget. :)
 
Valamiért az maradt bennem a telós kép után, hogy 45 centis az akvárium. De most nézem, hogy csak 36 :eek:. Nagyon jók az arányok, ügyesen válogattál fát (y)
Frankó az első részletfotó is, durván sűrűre ültetted a parvulát. Jöhet lassan akkor egy totál fotó is :).
 
Valamiért az maradt bennem a telós kép után, hogy 45 centis az akvárium. De most nézem, hogy csak 36 :eek:. Nagyon jók az arányok, ügyesen válogattál fát (y)
Frankó az első részletfotó is, durván sűrűre ültetted a parvulát. Jöhet lassan akkor egy totál fotó is :).

Majd 2 napot legóztam,fotózgattam,mire össze állt és csak ami otthon volt,megmaradt fa meg kő került felhasználásra.FBSt használtam a ragasztáshoz,mert nem akartam,hogy a folytonos beleakadások miatt mindig igazgatni kelljen majd.Egy picit csúsztak a fák ragasztásnál,nem pont úgy sikerült,ahogy beállítottam,de áll messze tőle.
Amit sajnos nagyon elrontottam,hogy elől semmi játéka nincs a talajnak,pedig jót tett volna a látványnak!Ezt a fáradtságnak tudom be.Legközelebb csak szabadság alatt állok neki akváriumot építeni!:LOL:
Igyekeztem minél több növényt bele passzírozni,de még ezen a téren is van hová fejlődnöm! :)
szerk:hátra a fák mögé kerültek még kövek meg a talajon is emeltem,ezzel kompenzálva kicsit az előtéri síkságot!
 
Kedves naplóm! :D
Tegnap volt két hetes az akvárium,végig napi vízcserék mentek,most állok át a két naponkénti vízcserére.
Egy kevés barna alga jelent meg a frontnál lévő fán,illetve egy kis fehér penész egy másik ágon.Előbbi már felhasznált,utóbbi új ág volt.
Be dobtam 4 amano garnélát,rendbe is vágták 3 nap alatt az egészet.Mivel nagyon szépen akklimatizálódtak,ezért a konyhában lévő halak is bekerültek szépen:
6 db Nannostomus marginatus és egy szem Boraras maculatus. Utóbbiból még szeretnék egy csapatot.Viszont lehet,hogy előbbi ki fog kerülni nagy sajnálatomra,miután @Luigi13 jelezte,hogy náluk nem éppen garnéla barátok,én meg szeretnék kicsit elmerülni a CBS tartás rejtelmeiben.:unsure:
Pár ág még jön hátra kiegészítésnek,már áznak egy hete.Ha már lent maradnak,akkor majd mohásítás után szúrok még be hátra párat.
És akkor jöjjön egy kép is,ami a feltöltés napján készült:
20585384982_ec3c05f079_b.jpgIMG_1846 by Lóránd Toma, on Flickr

Idő közben már vissza lett vágva a a hátra bekerült emers parvula és került be még egy adag.Holnapi vízcserekor vissza vágom az előtérben lévő parvula minivel egyetemben,ami már egész szépen hozza az új hajtásokat.A fákon lévő moha is kezd magához térni és már a marsilea is hozott új hajtásokat.Egyedül a myriophyllum nem az igazi.Valami nem stimmel az új hajtásokkal.Táp hiányra gyanakszom.Emeltem is a tápozáson: 1-1 ml helyett 1,3-1,3 ml-re.
Nyírás előtt csattintok majd valami friss képet! :)
A denerle lily csonkkal nagyon meg vagyok elégedve,szép,egyenletes az áramlás.Van egy kis hártya mindig estére a vízfelszínen,de egész este fel van húzva és szépen eltünteti reggelre.
 
Tegnap esti viharban elment az áram este 6 kor és reggel,mikor elindultam melóba,még nem volt áram,úgyhogy most öröm és boldogság van!:mad::mad::mad::mad:
 
Tegnap esti viharban elment az áram este 6 kor és reggel,mikor elindultam melóba,még nem volt áram,úgyhogy most öröm és boldogság van!:mad::mad::mad::mad:
2. nap áram nélkül,világítás nélkül meg már a 3.
Szűrő bacik oda,az még egy dolog,de most már a nem szándékos black out miatt kezdek félni,hogy sok lesz az eddig amúgy se nagyon acélos parvulanak!:banghead::(:cry:
 
2. nap áram nélkül,világítás nélkül meg már a 3.
Szűrő bacik oda,az még egy dolog,de most már a nem szándékos black out miatt kezdek félni,hogy sok lesz az eddig amúgy se nagyon acélos parvulanak!:banghead::(:cry:
A közeledben nincsen senki, akihez esetleg át tudnád vinni pár napra? :(
Kitartás!
 
Nos,úgy néz ki,hogy..kop-kop-kop..az akvárium átvészelte a nagy krízist!Volt vízcsere,baci kultúra adagolás,meg vízcsere is..remélem,hogy rendben is marad a dolog.
Ennek örömére készítettem pár képet a lakókról,fogadjátok sok szeretettel! :)
20743993391_29f03cb2f7_b.jpgNannostomus Marginatus by Lóránd Toma, on Flickr
20727792602_26106cb04e_b.jpgNannostomus Marginatus 2 by Lóránd Toma, on Flickr
20549116188_903efb5a65_b.jpgCaridina Multidentata by Lóránd Toma, on Flickr
Következő hadművelet majd valami progi tanulmányozása lesz,amivel kicsit lehet tuningolni a képeken.
 
Nagyon szépek ezek a Nannostomusok (y)
Köszi! Egyik kedvenc halfajtám! :)
Remélem, át mennek majd a garnéla teszten és nem kell megválnom tőlük.
Kérdés: holnap 3 hetes a medence, de ugye volt egy kis leállás. Emiatt várjak a világítás időtartamának emelésével,vagy toljam neki?:cool:
 
Utoljára módosított:
Úgy látszik,ez a naplózás nem nekem való! :D
Mostanában szinte minden idő a költözéssel és leendő csemeténk érkezése körüli teendőkkel telt, így az akváriumra nem nagyon jut idő.
Volt egy kevés ecset alga,elég könnyen sikerült a támadást vissza verni.Jelenleg elvétve van egy kis fonal a mohákon,gondolom,nem sikerül megfelelően áttakarítani,most erre próbálok kitalálni valamit!
3-4 naponta azért a vízcserék megvannak,tegnap kicsit meg reguláztam a növényeket..hátha lesz még valami belőle HAC-ra! :)
@danyi03 legközelebb legyél agresszívabb,ha valamelyik növényről le kell beszélni:a myriophyllum mattogrossens egy hét alatt nem a víz tetejéig ér fel,hanem kimászik az akváriumból és locsol még magára növénytápot! :D
Sikerült szerezni még pár B.maculatust,most már egy hatos kis csapat úszkál egy pár werneri és egy pár E.annulatus társaságában,ez a csapat nagyon bejött most! :)
 
Back
Oldal tetejére