• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Okostelefonok

Okostelefon bütykölésében(javításában) jártas fórumozók jelentkezését várom privátban.Aki is egy kicsit konyít a telefonok javításához,vagy műszaki vénával rendelkezik ,kérem jelentkezzen.Köszönöm
Mi a gond? Vagy már megoldódott ? Jó ideig szervizes voltam ha tudok segítek.
 
Mi a gond? Vagy már megoldódott ? Jó ideig szervizes voltam ha tudok segítek.
Közben megoldódott .Lányom Lenovo S650 telója nagyon lassú volt,sokszor lefagyott ,és az alsó gombok sem működött mindig.Aztán a minap gondoltam egyet,és lenulláztam a telót,a gyári beállitásokat állítottam rá .Láss csodát begyorsult a telefon ,azóta is frankón működik.A tervem az volt rendelek kintről egy touch screent amit valakivel be kellett volna szereltetni.Így utólag jobb is ,hogy megjavult.Szerintem egy app lassította le a készüléket.A restart segített a problémán.De azért köszi.Ha lesz valami ilyen már tudom kit kell keresnem.;)
 
Üdv
Mobil vásárlás/csere előtt állok. Jelenleg egy LG G2 Mini D620 tulaja vagyok. Nincs is rá panaszom, de a "piros" szolgáltatónál most jár le a hűségidőm így jogosult vagyok új készülékre.

3 típus között vacillálok:
1. Huawei P8 Lite<--jókat olvastam mindenhol ezen készülékről, viszont nincs ún. "menü" gomb,ömlesztve van minden a kezdőoldalon több oldalon elosztva
2. Samsung A5<--nem tudom miért de ódzkodom picit ezen gyártótól
3. Sony M4 Aqua<-- több helyen olvastam pro/kontra - érintő hibáról,vízállósági gondok,akku gyengeség

Kinek mi a véleménye ezekről a készülékekről? Igazából fórum olvasgatásra , internetezésre, néha GPS és közösségi oldalak látogatására használnám illetve fényképezés...
 
Üdv
Mobil vásárlás/csere előtt állok. Jelenleg egy LG G2 Mini D620 tulaja vagyok. Nincs is rá panaszom, de a "piros" szolgáltatónál most jár le a hűségidőm így jogosult vagyok új készülékre.

3 típus között vacillálok:
1. Huawei P8 Lite<--jókat olvastam mindenhol ezen készülékről, viszont nincs ún. "menü" gomb,ömlesztve van minden a kezdőoldalon több oldalon elosztva
2. Samsung A5<--nem tudom miért de ódzkodom picit ezen gyártótól
3. Sony M4 Aqua<-- több helyen olvastam pro/kontra - érintő hibáról,vízállósági gondok,akku gyengeség

Kinek mi a véleménye ezekről a készülékekről? Igazából fórum olvasgatásra , internetezésre, néha GPS és közösségi oldalak látogatására használnám illetve fényképezés...

Én a Huawei P8 Lite mellé teszem le a voksom ha már HTC nincs a felsoroltak közt. Samsung meg Sony elég sűrűn volt a szerviz asztalon .
 
Üdv
Mobil vásárlás/csere előtt állok. Jelenleg egy LG G2 Mini D620 tulaja vagyok. Nincs is rá panaszom, de a "piros" szolgáltatónál most jár le a hűségidőm így jogosult vagyok új készülékre.

3 típus között vacillálok:
1. Huawei P8 Lite<--jókat olvastam mindenhol ezen készülékről, viszont nincs ún. "menü" gomb,ömlesztve van minden a kezdőoldalon több oldalon elosztva
2. Samsung A5<--nem tudom miért de ódzkodom picit ezen gyártótól
3. Sony M4 Aqua<-- több helyen olvastam pro/kontra - érintő hibáról,vízállósági gondok,akku gyengeség

Kinek mi a véleménye ezekről a készülékekről? Igazából fórum olvasgatásra , internetezésre, néha GPS és közösségi oldalak látogatására használnám illetve fényképezés...
Szia! iPhone SE? Árban elég jó és ha nem gáz a kisebb méret, akkor eléggé elgondolkodtató, kevesebb negatívumot, kompromisszumot tartalmaz, mint amiket felsoroltál.
De ha már onnan kellene választanom, akkor az A5. Nem vagyok egy samsung fan... sőt, a hideg kiráz tőle, de talán erről hallani a legkevesebb negatívumot.
A sony nem tudom..... kb a legundorítóbb cég az előző telóm M2 volt, borzalmas minőségű, kb használhatatlan volt, ráadásul egy évet sem bírt. És ezek úgy vízállóak, hogy a garancia nem vonatkozik beázásra, az öcsém még most is fizeti a beázott sonyja részleteit, pedig már lassan egy éve, hogy tönkrement beázás miatt. A huawei tudtommal nem egy erős darab. Amúgy óvatosan ezekkel a mobilarénás leírásokkal és tesztekkel... Mindegyik csak max pár napos használat alapján készül, illetve nem is naprakészek, gondolok itt az éppen aktuális rendszerrel való működésükre. Mindkét androidos telefonomról jókat a tesztekben, de egyik esetben sem fedték a teljes valóságot, utáltam mindkét telefont.
Ami még a szifon mellett szólhat, hogy nagyon jól tartja az értékét, az összes 2-3 éves iphone-omat jó áron sikerült tovább adnom. :) az SE ráadásul elég bika kis ketyere, kb a 6s-el egyezik meg a teljesítménye és a kamerája is jó minőségű, ne tévesszen meg a viszonylag kevés megapixel. :)
De csak egy ötlet, tudom, hogy nehéz másik platformra váltani. :)
 
Én a Huawei P8 Lite mellé teszem le a voksom ha már HTC nincs a felsoroltak közt. Samsung meg Sony elég sűrűn volt a szerviz asztalon .
Nekem is ez a legszimpatikusabb

Szia! iPhone SE? Árban elég jó és ha nem gáz a kisebb méret, akkor eléggé elgondolkodtató, kevesebb negatívumot, kompromisszumot tartalmaz, mint amiket felsoroltál.
De ha már onnan kellene választanom, akkor az A5. Nem vagyok egy samsung fan... sőt, a hideg kiráz tőle, de talán erről hallani a legkevesebb negatívumot.
A sony nem tudom..... kb a legundorítóbb cég az előző telóm M2 volt, borzalmas minőségű, kb használhatatlan volt, ráadásul egy évet sem bírt. És ezek úgy vízállóak, hogy a garancia nem vonatkozik beázásra, az öcsém még most is fizeti a beázott sonyja részleteit, pedig már lassan egy éve, hogy tönkrement beázás miatt. A huawei tudtommal nem egy erős darab. Amúgy óvatosan ezekkel a mobilarénás leírásokkal és tesztekkel... Mindegyik csak max pár napos használat alapján készül, illetve nem is naprakészek, gondolok itt az éppen aktuális rendszerrel való működésükre. Mindkét androidos telefonomról jókat a tesztekben, de egyik esetben sem fedték a teljes valóságot, utáltam mindkét telefont.
Ami még a szifon mellett szólhat, hogy nagyon jól tartja az értékét, az összes 2-3 éves iphone-omat jó áron sikerült tovább adnom. :) az SE ráadásul elég bika kis ketyere, kb a 6s-el egyezik meg a teljesítménye és a kamerája is jó minőségű, ne tévesszen meg a viszonylag kevés megapixel. :)
De csak egy ötlet, tudom, hogy nehéz másik platformra váltani. :)
iPhone sajnos nem , sosem vágytam rá.Van több ismerősömnek is de valahogy nem fog/ott meg...
 
Én a Huawei P8 Lite mellé teszem le a voksom
Ilyet használok fél éve. Én spec. szeretem.

A menü gomb nem hiányzik. A 2 db sim nem túl jól van megoldva, mert az egyik helyére tudsz betenni memóriakártyát. Vagyis ha 2 simmel használod, akkor NEM bővíthető. És ez azt is mutatja, hogy az egyik simet nano méretűre kell vágni. Ennek cseréjéhez spec szerszám szükséges, bár ezt adják a telefonhoz, nehéz rá vigyázni is és persze nincs kéznél amikor kell. Akkuja meglehetősen gyenge, esélytelen a 2 nap ha bármelyik funkcióját "rendesen" használom a telefonnak. A hangszórók elhelyezése nem a legjobb helyre lett tervezve, mert landscape módban egyik kéz kitakarja őket. Kb ennyit tudnék felróni neki negatívumnak.

Minden más elég szuper - formatervezés, szoftver stb.
Kamerája elég jó (telefonos szinten), tárhely kielégítő, nem fagy, nem lassul. A 2 simnél előny az - sok másik telefonnal ellentétben - hogy mindkét foglalat tudja kezelni a 3G-t, vagyis az adatkapcsolatnál szoftveresen választható, hogy melyik foglalat kezelje azt.
 
Szia! iPhone SE? Árban elég jó és ha nem gáz a kisebb méret, akkor eléggé elgondolkodtató, kevesebb negatívumot, kompromisszumot tartalmaz, mint amiket felsoroltál.
De ha már onnan kellene választanom, akkor az A5. Nem vagyok egy samsung fan... sőt, a hideg kiráz tőle, de talán erről hallani a legkevesebb negatívumot.
A sony nem tudom..... kb a legundorítóbb cég az előző telóm M2 volt, borzalmas minőségű, kb használhatatlan volt, ráadásul egy évet sem bírt. És ezek úgy vízállóak, hogy a garancia nem vonatkozik beázásra, az öcsém még most is fizeti a beázott sonyja részleteit, pedig már lassan egy éve, hogy tönkrement beázás miatt. A huawei tudtommal nem egy erős darab. Amúgy óvatosan ezekkel a mobilarénás leírásokkal és tesztekkel... Mindegyik csak max pár napos használat alapján készül, illetve nem is naprakészek, gondolok itt az éppen aktuális rendszerrel való működésükre. Mindkét androidos telefonomról jókat a tesztekben, de egyik esetben sem fedték a teljes valóságot, utáltam mindkét telefont.
Ami még a szifon mellett szólhat, hogy nagyon jól tartja az értékét, az összes 2-3 éves iphone-omat jó áron sikerült tovább adnom. :) az SE ráadásul elég bika kis ketyere, kb a 6s-el egyezik meg a teljesítménye és a kamerája is jó minőségű, ne tévesszen meg a viszonylag kevés megapixel. :)
De csak egy ötlet, tudom, hogy nehéz másik platformra váltani. :)
Nem igazán fogom sosem megérteni ezt az iPhone őrületet.
OK vannak emberek akiknek ez nem pénz, mint például a főnökeimnek (főleg, hogy a cégtől kapják). De látok rengeteg embert aki alíg bírja kipréselni magából az árát vagy még rosszabb megveszi részletre. Eközben más dolgokon próbál spórolni, hogy meglegyen a szifon. Meg persze amikor jön a következő generáció, akkor minden áron cserélni kell.
Én inkább használok középkategóriás kínai telefont negyed áron és a különbözetet elköltöm CO2 rendszerre, szűrőre, nyaralásra, bringára vagy bármi más maradandóbb dologra. A telefon az én munkámnál például napi szinten veszélyben van. Egyszer már sikerült egy kijelzőt összetörnöm, de azt is orvosolni lehetett a szifon árának a tört részéből, pedig Full HD Sharp kijlző volt.
Akit nem zavar, hogy a droid időnként lefagy és újra kell indítani a telefont, annak csak ajánlani tudom a következő márkát:
http://www.zopomobile.com/
Már több, mint 3 éve használjuk feleségemmel a telefonjaikat.
 
Nem igazán fogom sosem megérteni ezt az iPhone őrületet.
OK vannak emberek akiknek ez nem pénz, mint például a főnökeimnek (főleg, hogy a cégtől kapják). De látok rengeteg embert aki alíg bírja kipréselni magából az árát vagy még rosszabb megveszi részletre. Eközben más dolgokon próbál spórolni, hogy meglegyen a szifon. Meg persze amikor jön a következő generáció, akkor minden áron cserélni kell.
Én inkább használok középkategóriás kínai telefont negyed áron és a különbözetet elköltöm CO2 rendszerre, szűrőre, nyaralásra, bringára vagy bármi más maradandóbb dologra. A telefon az én munkámnál például napi szinten veszélyben van. Egyszer már sikerült egy kijelzőt összetörnöm, de azt is orvosolni lehetett a szifon árának a tört részéből, pedig Full HD Sharp kijlző volt.
Akit nem zavar, hogy a droid időnként lefagy és újra kell indítani a telefont, annak csak ajánlani tudom a következő márkát:
http://www.zopomobile.com/
Már több, mint 3 éve használjuk feleségemmel a telefonjaikat.
Egyet kell értsek veled Zoli.Engem is elkerült ez a szifon őrület.A nagy lányomnak egy Lenovo-ja van(persze ez is kintről van) ,még akkor kapta amikor itt azt sem tudták létezik Lenovo mobilteló is. Régebben én is kínai telót használtam,egy Doogee Turbo 2014-et.Tökéletes telefon volt,csak sajna ellopták.A pénzüket mindenféleképpen megérik ezek a kinti telefonok.Ma meg már az Octa core-os telefonok a divatosak jóárasítva;)Zopo-ról már én is hallottam ,és jókat is írnak róluk.Xiaomi is egy nagyon feltörekvő márka.
 
Nem igazán fogom sosem megérteni ezt az iPhone őrületet.
OK vannak emberek akiknek ez nem pénz, mint például a főnökeimnek (főleg, hogy a cégtől kapják). De látok rengeteg embert aki alíg bírja kipréselni magából az árát vagy még rosszabb megveszi részletre. Eközben más dolgokon próbál spórolni, hogy meglegyen a szifon. Meg persze amikor jön a következő generáció, akkor minden áron cserélni kell.
Én inkább használok középkategóriás kínai telefont negyed áron és a különbözetet elköltöm CO2 rendszerre, szűrőre, nyaralásra, bringára vagy bármi más maradandóbb dologra. A telefon az én munkámnál például napi szinten veszélyben van. Egyszer már sikerült egy kijelzőt összetörnöm, de azt is orvosolni lehetett a szifon árának a tört részéből, pedig Full HD Sharp kijlző volt.
Akit nem zavar, hogy a droid időnként lefagy és újra kell indítani a telefont, annak csak ajánlani tudom a következő márkát:
http://www.zopomobile.com/
Már több, mint 3 éve használjuk feleségemmel a telefonjaikat.
Nálam ez tényleg nem hóbort, vagy márkafüggőség. A hibát ott követtem el, hogy 2009-ben beruháztam 80ropit egy új 3GS-re. Akkor az brutál telefon volt, nem volt párja. Én nem cserélem évente, mert az tényleg ostobaság, ha normálisan kezeli valaki, akkor indokolatlan is. A 3GS-t egy samsung galaxy s+ váltotta, ami borzalmas volt. Nekem munkaeszköz is a telefon, napi szinten sokat használom, ezért fontos a megbízhatóság. A galaxy megcsinálta azt, hogy random újraindulgatott a zsebemben és emiatt nem tudtak telefonon elérni, vagy pl szériahiba miatt (mobilaréna tesztben egy szó nem volt róla) nem tudtam sms-t küldeni. Ja, ez 2012-ben volt, vagyis 3 év után cseréltem a 3GS-t, amit akkor 30 ropiért 1 nap alatt elvittek tőlem. Ezután jött egy 4S ami megint tökéletesen szolgált 3 évig (40-ért ment el egy hét alatt), aztán megint csere androidra, mert úgy voltam vele, hogy nem akarok rá sokat költeni, a céges mobil választékból kiválasztottam egy sony xperia m2-t, mert az tűnt abban az árfekvésben (vagyis az a szint, amit a cég ingyen biztosít.. :D) az optimálisnak, de megint nagyon ráfáztam, mert iszonyat gyenge volt memóriában (sajnos a rendszer sajátossága, hogy brutálisan szemeteli a ramot, ezért szoktak fagyni ezek a közép kategóriás droidok. De a kamerája is borzalmas volt, ráadásul hiába volt bővíthető a rom, mert alkalmazásokat csak a telóra lehetett telepíteni. De szerencsémre februárban az aksija úgy döntött, hogy elkezd púposodni, és szétnyomja a házat és rommá töri az lcd panelt. Akkor nézegettem én is a fenti 3 telót, hogy mit kellene gyorsba venni, de akkor mondta a párom, hogy ha már penzt adunk ki érte, inkább legyen szifon, azzal még soha nem fáztunk rá. Ezért van most a 6S. De amit írtam, az az SE volt, ami valami 120 körül már kapható függetlenül, vagyis kb ebben az árfekvésben, ami nem rossz egy kompakt, de csúcskategóriás teló. Rádásul azért azt sem szabad elhanyagolni, hogy míg az android egy szétmoddolt, szedett-vedett oprendszer, addig az ios kifejezetten az ieszközökre optimalizált rendszer. Nyilván sokkal zártabb, mint a droid, de ha nem vagy programozó, akkor kb semmit nem érsz a híres nyitottsággal. Mert amit a normál felhasználó elér, azok kb a kozmetikai dolgok csak, ami engem pl nem izgat, mert elsősorban munkaeszközként használom, másrészt meg pl a tapatalk ugyanúgy néz ki, max az ikonja lesz más. :D Meg aztán ott van az is, hogy egyszercsak nem kapod meg az új android verziót, mégrosszabb esetben még az AOSP segítségével sem, mint ahogy nálam is volt az M2 esetében.

De teljesen igazat adok neked, nekem is érthetetlen, hogy sokan mit képesek beáldozni egy ilyen telefonért (bár ha megnézed a csúcskategóriás droidokat, nem lesz túl nagy különbség az árban!). Nekem sem lenne, ha nem lenne a munkaeszközöm, nem jutnék hozzá olcsóbban, és nem lenne ingyenes az előfizetésem a munkám miatt!

Ami miatt mertem mégis ajánlani az SE-t, az tényleg az ár/érték aránya, és minősége, kis odafigyeléssel évekig lehet gyűrni ezeket a telefonokat, és ebben az áfekvésben azért meg lehet nézni mi a konkurencia. :) De nyilván kompromisszumokkal is jár, illetve a platformváltás sem egyszerű döntés.

Szóval röviden: nem egy apple fanboy vagyok. :D Más apple cuccom nincs is és nem is kell. :p


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Na igen, céges telefon: végigpróbáltuk az összes belépő szintű droidot az évek alatt. Bármelyik kollégámnak felemlegetem, ki híján sírva fakadnak. Emiatt a társaság 3/4-e saját készüléket használ. Jellemzően középkategóriától felfelé valamilyen droidot vagy szifont.
Az SE egyébként minden tekintetben jó vétel, kivéve a kijelző méretet. Az a baj, hogy én időnként az 5,5 colt sem látom, de a hiba sajnos a szememben van:(
 
Na van egy topic, ahol igazán otthon vagyok :D Jó pár telefon megfordult a kezeim között, főleg droidos, vagy windowsos... Most egy S7edget hajtok, minden téren elégedett vagyok vele. Nem belépő szint, de elég sokat vesztett az árából. Az előd S6 edge plusszal még elégedettebb voltam.
 
Nekem Lg g2 telom van már 2éve nem vagyok hajlandó megválni tőle...Nem rég kicsit kifordultam magamból nem tudom miért és teljesen megvoltam örülve,hogy már pedig nekem egy Iphone 6plus kell 750 Euroér.....Elmentem Boltba kezembe fogtam 2perc múlva leraktam és akkor kérdeztem mit keresek én itt ?! Nah azóta is csak azt mondom,hogy dejó,hogy nem csináltam hülyeséget:)
 
Sziasztok!
A problémám:adott a lányom LG Leon típusú készüléke.A kis belső tárhely miatt kapott egy 32GB-os kártyát bele.Viszont nem tudok rájönni ,hogy lehetne beállitani azt ,hogy az alkalmazásokat (játék),ne a belső tárhelyre telepítse.Hiába a kártya a telefonra nem tud semmit tenni.Amit lehetett már átmásoltam az SD-re ,de ez még nem oldja meg a problámát.Alapból oda kellene mentsen mindent ,de ennek nem találom a megoldását.Valaki esetleg tudja?????Köszönöm
 
Sziasztok!
A problémám:adott a lányom LG Leon típusú készüléke.A kis belső tárhely miatt kapott egy 32GB-os kártyát bele.Viszont nem tudok rájönni ,hogy lehetne beállitani azt ,hogy az alkalmazásokat (játék),ne a belső tárhelyre telepítse.Hiába a kártya a telefonra nem tud semmit tenni.Amit lehetett már átmásoltam az SD-re ,de ez még nem oldja meg a problámát.Alapból oda kellene mentsen mindent ,de ennek nem találom a megoldását.Valaki esetleg tudja?????Köszönöm
Szia! A teljes alkalmazást sose lehet áttenni az sd kártyára csak egy részét. Vagyis meglehet oldani hogy teljesen az sd kártyán legyen de ahoz root jogosultság, gyors sd kell, de ha ezek meg vannak akkor is nagyon instabilak lesznek az sd-n lévő alkalmazások. Ha azt akarod hogy a letöltött alkalmazás az sd-n legyen (mint amikor a beállításokban az alkalmazásoknál áthelyezed és nagyrésze(pl adatok) átmegy) azt úgy nem lehet megcsinálni hogy ha google play bol tölt le. Az automatikusan a telefonra fog menni. (Nagyobb, több gigás játékoknál van kivétel). Ha azt akarod hogyha valamit feltelepítesz akkor az sd re mennyen akkor apk fáljba kell letöltened böngészőből, és számítógépre dugva az android sdk tools és parancssor segítségével át kell írnod az elsődleges memóriát az sd kártyára. Ha érdekel hogyan kell csinálni, vagy szeretnéd hogy bővebben kifejtsem hogy miért csak a "nagy része" megy a kártyára akkor szólj! ;) (ha rosszul fogalmaztam meg valamit akkor bocsi de fáradt vagyok :) )
 
egy hajszálnyit itt is off, de konkrét segítségre lenne szükségem: a saját telefonom tönkrement, szervízben van hetekre, lehet, hogy örökre. az lenne a kérésem, ha valakinek a fiók mélyén van egy már felesleges, hibátlanul működő, de esetlegesen akár kopott vagy kicsit karcos

sony ericsson xperia mini pro,
xperia ray,
xperia arc,
xperia arc s,
[esetleg x10 mini pro]

és vagy fehérvár környékén vagy budapesten helyezkedik el, írjon már rám egy privátot, szeretném megvenni, de nagyon sürgősen kéne, mert mintha a kezemet vágták volna le, nálam kb 18 órás használatban van a telefon, a nettel együtt.

edit, ez kimaradt: telekomos vagy független kellene, ilyen a kártyám!

szóval plíz help, ha valaki tud. :)
 
Back
Oldal tetejére