1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Odyssea t5 compact 24W

Kategória: 'Világítás', témanyitó: Brandhuber Zsolt, téma nyitása: Júli 9, 2017.

Címkék:
  1. Brandhuber Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Brandhuber Zsolt Vendég

Üdv kertészek.

Nemrég vásároltam egy efféle lámpát tervezésben lévő 24literes nanomhoz. A fénycső egyik ágában a 10 000K és a másik ágában az Actinic fényforrás van. Megfelelő ez nekem növényes akváriumhoz vagy mindjárt cseréljem is le 6500K+ Plant Odyssea kompakt csőre? Esetleg valami mást javasolnátok inkább?

2. Greg Filth
    Épp nem fórumozik ...

Greg Filth VIP kertész

Tag:
    Nov 3, 2015
    Kedvelik:
    1,178
    Hely:
    Budapest, XIII. ker.
    Nem lesz jó, cseréld le szerintem. Vagy keress Philips/Osram 6500K-es fénycsövet, talán olcsóbb lesz. A fejelésére kell figyelned, mert az a része nem olyan egyszerű a dolognak.

3. Brandhuber Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Brandhuber Zsolt Vendég

Okés. Köszönöm a gyors választ :) sejtettem hogy nem lesz jó.. Még jó hogy növényes akváriumhoz kértem azt tengerit kapok XD Ezentúl csak a GA!!

4. Greg Filth
    Épp nem fórumozik ...

Greg Filth VIP kertész

Tag:
    Nov 3, 2015
    Kedvelik:
    1,178
    Hely:
    Budapest, XIII. ker.
    Ennél a típusnál sajnos ez típusbetegség. Én pl. amikor egy másik -budapesti- boltban vásároltam, direkt megkértem az eladót, hogy nyissuk ki, nézzük meg, milyen cső van benne.
    Hallottam már olyat, hogy a dobozon a 6500K volt feltüntetve, a dobozban pedig olyan fénycső volt, mint amivel te is kaptad... :(

Valószínűleg GA-nál ezzel nincs gond, de más, mezei boltoknál figyelni kell rá.

5. Brandhuber Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Brandhuber Zsolt Vendég

Ennek a dobozán annyi van csak hogy "50-50 1X" De hogy most mi is van benne pontosan az semmi. A dobozon lévő fotók alapján kb mindenhez jó XDXD

Greg Filth kedveli.
  6. Brandhuber Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Brandhuber Zsolt Vendég

Talán lehet hogy tévedtem... lehet hogy 6500K meg 10000K a két cső... a 10000K már elég kékes nem?
    a csőre nincs írva semmi.. csak hogy 50/50 combo.[​IMG]

Utoljára módosított moderátor által: Júli 9, 2017
  7. Brandhuber Zsolt
    Épp nem fórumozik ...

Brandhuber Zsolt Vendég

Kicserélik.. Csíny letudva XD

Greg Filth kedveli.
  8. Selfedestroyer
    Épp nem fórumozik ...

Selfedestroyer VIP kertész

Tag:
    Nov 28, 2012
    Kedvelik:
    1,675
    Hely:
    Szeged / Sopron
    Később (vagy amint tudod) cseréld philipsre! Ég és föld a különbség! Nálam csak a philips alatt indultak meg a növények. ;)

KisHuber kedveli.
  9. KisHuber
    Épp nem fórumozik ...

KisHuber Kertész szaki

Tag:
    Júli 10, 2017
    Kedvelik:
    147
    Hely:
    Székesfehérvár
    Okés :) köszönöm a tippet :)

Aktuális oldal megosztása