• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Re: Quad T5 2x24w 6500K

andris|bandis said:
Sziasztok!

Nekem is ilyen lámpám van, illetve konkrétan a QUAD T5 4x24W 6500K + 4x MoonLed változat.
Lassan fél éve használom, és nálam is ugyanígy villog a kicsike. :?
Időkapcsolóval használom, nem mechanikussal, így nem pontosan értem hogy mitől kap áramot, ha egyszer ki van kapcsolva.

Bár hogy őszinte legyek, engem annyira nem zavar, mondhatni már megszoktam.

Sőt, igazából megvan a tudományos magyarázatom is a dologra!
Ez szándékos, mondhatni feature. Így szimulálják a dél-amerikai esőerdők esős évszakának villámait... :lol: :lol: :lol:
Igaz, nem mértük meg, de erős a gyanú, hogy a digitális időkapcsolóknál van valamekkora feszültség lekapcsolás után is a kijelző és/vagy a memória tápolására. Ez kb. semmire sincs hatással általában. Viszont ezeknél a lámpáknál pont annyit jelent, hogy típustól függően 10-20 perc alatt feltölti a tápban lévő kondikat, amik rendre kisülnek (=villannak a neonok). Az a gyanúnk, hogy ez nem fordulhat elő a manuális időzítők használata esetén. Ki kellene próbálni.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Dymax HI5 villogott mech. időkapcsolóval, de nekem működött a dugó megfordítása.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Akkor a mechanikus is át kell engedjen valamennyi áramot, különben nem tudnának feltöltődni a kondik.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

fkf said:
Ezek a tények.
Nem működik normálisan
Engem meg nem fog vigasztalni,hogy ha "javítják"a hibát.
De komolyan,akkor a garancia mire vonatkozik???
A válaszokat előre is köszönöm.

Ha elégedetlen vagy a termékkel, hozd vissza és elküldjük garanciális javításra. Mielőtt elkezdtük forgalmazni hetekig ment nálunk egy lámpa tesztüzemben. Sajna zárás után nem ültem a lámpa előtt és nem figyeltem, hogy esetleg nem fog-e felvillanni... Igyekszünk minden terméket tesztelni forgalmazás előtt, mert a piac el van árasztva használhatatlan, silány dolgokkal. Most nem részletezem, hogy mennyi cucc van, amit 1-2 napos teszt után hajítottunk, mert szemfényvesztés, koppintás, silány másolat.
Ez a lámpa jó alternatívának tűnt a belépő szintű armatúrák piacán. Mondjuk körbenézhetsz, hogy mi van még ilyen áron, garantálom, hogy nem leszel a többitől sem boldogabb ;)
Érdekes módon az ATI lámpákra még nem volt panasz. Sem az ADA-ra. De ha csak ezeket forgalmaznánk, akkor megint ott lennénk, hogy sokan nem vágnak bele a növényezésbe, mert csak a lámpa 100 ezer. Azt mondom kompromisszummal megúszhatod olcsóbban, de ugyanazt a minőséget nem kaphatod meg. Így van ez az élet más területein is, nem "hobbispecifikus" :)

Remélhetőleg az Interzoo után okosabbak leszünk. Ott is kérdezősködünk.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

SZIASZTOK!

:!: A probléma megoldására két verzió van: 1,MIVEL A KAPCSOLÓÓRÁK CSAK EGY SZÁLAT SZAKÍTANAK MEG-EZT KIKÜSZÖBÖLVE A LÁMPA TÁPVEZETÉKÉBE BE KELL ÉPÍTENI EGY RELÉT, AMI MINDKÉT SZÁLAT LEVÁLASZTJA A HÁLÓZATRÓL. ÍGY NEM TUDNAK FELTÖLTŐDNI A KONDENZÁTOROK! EZT EGY VILLANYSZERELŐ KB 3-4 EZER FORINT KÖLTSÉGGEL MEGCSINÁLJA ÉS KÉSZ TÖBBET NEM VILLOG! AZT HISZEM ENNYI KIS PLUSZ KÖLTSÉG MÉG BELEFÉR MINDENKINEK.
:!:2, AZ OLCSÓBB VERZIÓ, A KONDENZÁTOR KÉT PÓLUSÁRA 1-2 K. OHM -OS ELLENÁLLÁST ÉS EGY DIÓDÁT KELL KÖTNI AMI FOLYAMATOSAN KISÜTI A KONDIT ,ÍGY NEM TUD VILLOGNI EZ KB 1000FT -ÉR MEGCSINÁLJÁK!

TESSÉK VÁLASZTANI :) !


Csak hozzáteszem, nekem a 2X36w pc /osram is villogot ha csak egy szálat szakítottam meg, megreléztem azóta nincs felvillanás.

Üdv:w-rig!
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

W-rig! Nagyon jó ötlet, mind a 2 módszer amit leírtál. :thumbup: Ez a relés dolog nem jutott eszembe...
Én az elsőt csinálnám, mert a másodiknál tartok az ellenállás melegedésétől.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Laller, ez nem ugyanaz. A fénycsôben lévô fénypor bocsát még ki fényt ahogy a gerjesztés szépen csökken. Mondhatnám azt is pongyolán, hogy fluoreszkál - no ezért is hívja az angol fluorescent light-nak. ;)

Amirôl meg a kollégák beszélnek, egy olyan szivárgás, amit a tervezôk elhanyagolhatónak véltek, de az akvaristák szemét zavarja.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Laller said:
Ezen elgondolkodva arra jutottam,hogy lehet nem is az előtét hibája lehet ,hanem csak a cső magas hőfokából adódó gáz ionizációból fakadhat .Ezekben a lámpákban nincs venti ellentétben pl az ATI lámpákkal

Szerintem sem erről van szó,mert akkor minden DIY lámpa villogna,mert azokban sincs venti.Nekem is ilyen DIY lámpám van,elég durván melegszenek a csövek,mégsem villog.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Hali!
Ha a szivárgó áramra gondolsz akkor azt könnyen le lehet ellenőrizni !A lámpa lekapcsolása után az előtét és a lámpa közötti kábelen lévő bontható csatit húzd szét ! Ha utána nem villog igazad van , tiéd a pont !
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Kicsit túlbonyolítod... ;) ehhez elég kihúzni. De szerintem inkább olvass kicsit vissza. ;)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

w-rig said:
SZIASZTOK!

:!: A probléma megoldására két verzió van: 1,MIVEL A KAPCSOLÓÓRÁK CSAK EGY SZÁLAT SZAKÍTANAK MEG-EZT KIKÜSZÖBÖLVE A LÁMPA TÁPVEZETÉKÉBE BE KELL ÉPÍTENI EGY RELÉT, AMI MINDKÉT SZÁLAT LEVÁLASZTJA A HÁLÓZATRÓL. ÍGY NEM TUDNAK FELTÖLTŐDNI A KONDENZÁTOROK! EZT EGY VILLANYSZERELŐ KB 3-4 EZER FORINT KÖLTSÉGGEL MEGCSINÁLJA ÉS KÉSZ TÖBBET NEM VILLOG! AZT HISZEM ENNYI KIS PLUSZ KÖLTSÉG MÉG BELEFÉR MINDENKINEK.
:!:2, AZ OLCSÓBB VERZIÓ, A KONDENZÁTOR KÉT PÓLUSÁRA 1-2 K. OHM -OS ELLENÁLLÁST ÉS EGY DIÓDÁT KELL KÖTNI AMI FOLYAMATOSAN KISÜTI A KONDIT ,ÍGY NEM TUD VILLOGNI EZ KB 1000FT -ÉR MEGCSINÁLJÁK!

TESSÉK VÁLASZTANI :) !


Csak hozzáteszem, nekem a 2X36w pc /osram is villogot ha csak egy szálat szakítottam meg, megreléztem azóta nincs felvillanás.

Üdv:w-rig!


Sziasztok!

:!: Még egyszer előretolom a témát, nincs semmi varázslat, nem túlmelegedés okozza, a lámpáknak a világon semmi bajuk, bátran használhatóak, ha zavaró az esetleges villogás aminek a lámpa élettartamára semminemű negatív hatással nincs ,a fent leírtakkal, olcsón, könnyen orvosolható, mindkét megoldás 100% garancia a felvillanások megszüntetésére! Kár agyontalálgatni, meg szétokoskodni a dolgot.

Üdv:w-rig!
 
Kedves GA csapat.
Attila említetted, hogy körbekérdeztek ezzel a problémával kapcsolatban az interzoo-n. Megtudtatok valamit? Esetleg a gyártó reagált már valamit?
Köszi
B
 
Igen, rákérdeztünk. Kerek szemekkel néztek ránk...
Egyelőre úgy tűnik, hogy W-rig megoldása az egyetlen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok,

én tegnap vettem egy Quad T5 2x24W-os lámpát a GA-ban. Nekem nagyon bejött, jól néz ki, szép a fénye, és sokkal hidegebb, mint a zárt Juwel műanyag tetőm. (Az alacsonyabb hőtermelés miatt vettem, és a víz is hidegebb. Szóval cool... :D )
Mivel ez villogós topic ezért megosztanám a tapasztalataim. Tegnap este több órát figyeltem, ma is már van 4 órája nincs világítás. Nálam körülbelül 2-3 óránként villan egy nagyon kicsit, ami szinte észre se veszek (nem ebben a szobában alszom, a TV mellett csak akkor látom, ha kifejezettem a sötét akváriumot nézem... :) ). Nem tudom, hogy Nektek milyen gyakran villog, és milyen erősen, de nekem egy Praktikerben vett digitális időzítőm van (lehet, hogy kevesebb áramot ereszt át kikapcsolt állapotban, így a kondi nem tud olyan gyakran feltölteni.)
 
Sziasztok,

én tegnap vettem egy Quad T5 2x24W-os lámpát a GA-ban. Nekem nagyon bejött, jól néz ki, szép a fénye, és sokkal hidegebb, mint a zárt Juwel műanyag tetőm. (Az alacsonyabb hőtermelés miatt vettem, és a víz is hidegebb. Szóval cool... :D )
Mivel ez villogós topic ezért megosztanám a tapasztalataim. Tegnap este több órát figyeltem, ma is már van 4 órája nincs világítás. Nálam körülbelül 2-3 óránként villan egy nagyon kicsit, ami szinte észre se veszek (nem ebben a szobában alszom, a TV mellett csak akkor látom, ha kifejezettem a sötét akváriumot nézem... :) ). Nem tudom, hogy Nektek milyen gyakran villog, és milyen erősen, de nekem egy Praktikerben vett digitális időzítőm van (lehet, hogy kevesebb áramot ereszt át kikapcsolt állapotban, így a kondi nem tud olyan gyakran feltölteni.)

Jó lenne már valami megoldás! Az enyémet kis túlzással fel lehetne dobni a Vaterára stroboszkóp címszóval! :) Lehet kipróbálom a digitális időkapcsolót! Köszi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Van olyan akinek ez a lámpa nem villog, mert most terveztem egy ilyenre beruházni,de így már egyre bizonytalanabb vagyok. Van akinél nincs villogás?
Egy fénycsővel is működik vagy mindenképp kell bele 2?
 
Hali ! Nekem a 4x24w-os van , és idáig csak kb 2 napot ment ,mert még nincs meg az akva amire tenném . Kikapcsolás után néztem ,de nem vettem észre , hogy villogna .
Szerintem a Tiéd csak két csővel működik , mert ha jól tudom 1 előtét van hozzá !
 
Back
Oldal tetejére