• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Re: Quad T5 2x24w 6500K

Sziasztok.
Látom nem egyedi a probléma ezzel a világítással.
Nekem Nigro tanácsa segített,de csak átmenetileg.
Azóta is villog kikapcsolás után!
Nyugodtan kihúzhatod a konnektorból is,egy darabig még így is felvillan!
Ez valami gyári hiba lehet.
Feltöltődik vagy valami.
Nem hiszem hogy jót tesz ez a villogás a fénycsöveknek,meg egyáltalán nem kéne villognia!
Amellett hogy nem kicsit idegesítő!
Én meg már mindenhogy próbáltam forgatni a dugvillákat,de eredménytelen.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

fkf said:
Sziasztok.
Látom nem egyedi a probléma ezzel a világítással.
Nekem Nigro tanácsa segített,de csak átmenetileg.
Azóta is villog kikapcsolás után!
Nyugodtan kihúzhatod a konnektorból is,egy darabig még így is felvillan!
Ez valami gyári hiba lehet.
Feltöltődik vagy valami.
Nem hiszem hogy jót tesz ez a villogás a fénycsöveknek,meg egyáltalán nem kéne villognia!
Amellett hogy nem kicsit idegesítő!
Én meg már mindenhogy próbáltam forgatni a dugvillákat,de eredménytelen.

Ahogy már itt írtam valakinek! FKF, EBBE BELESZALADTUNK!!!! :x
Bár én azt mondom, de csak halkan (mert tényleg vicces hogy így működik), hogy ez legyen a legnagyobb technikai problémám!
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

elaca said:
fkf said:
Sziasztok.
Látom nem egyedi a probléma ezzel a világítással.
Nekem Nigro tanácsa segített,de csak átmenetileg.
Azóta is villog kikapcsolás után!
Nyugodtan kihúzhatod a konnektorból is,egy darabig még így is felvillan!
Ez valami gyári hiba lehet.
Feltöltődik vagy valami.
Nem hiszem hogy jót tesz ez a villogás a fénycsöveknek,meg egyáltalán nem kéne villognia!
Amellett hogy nem kicsit idegesítő!
Én meg már mindenhogy próbáltam forgatni a dugvillákat,de eredménytelen.

Ahogy már itt írtam valakinek! FKF, EBBE BELESZALADTUNK!!!! :x
Bár én azt mondom, de csak halkan (mert tényleg vicces hogy így működik), hogy ez legyen a legnagyobb technikai problémám!

Én általában mindig ,mindenbe! :lol:
Jól sikerült az aksid!Grat!
 
Quad T5 2x24w 6500K

:) Azért csak nem mindenbe! :)
Köszönöm szépen! Nagyon az elején van még, de lekopogom, eddig monden ok!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

A Dymax is villog, megfordítottam a dugót és jó.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Csatlakoznék a villanófényes csapathoz :)
Én a GA-ban vettem egy ilyen lámpát, bár Keymaker figyelmeztetett, hogy idézem: "kínai gagyi" :) :D :D de én ellenálltam, és megvettem.

Nos, a villák forgatásán túl vagyok. Villog a genya.
Ma jön a fénycsövek forgatása.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Borsi said:
Csatlakoznék a villanófényes csapathoz :)
Én a GA-ban vettem egy ilyen lámpát, bár Keymaker figyelmeztetett, hogy idézem: "kínai gagyi" :) :D :D de én ellenálltam, és megvettem.

Nos, a villák forgatásán túl vagyok. Villog a genya.
Ma jön a fénycsövek forgatása.
Én is már mindenfelé forgattam a dugvillákat, de a csövekre nem gondoltam.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Sziasztok!

Ez a villogás dolog a 4x24W-os QUAD lámpákra is érvényes, mert nekem az fog világítani, de még nincs éles üzemben....mire számítsak?

Köszi
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Hányat villognak? 1-2 vagy folyamatosan egész este másnap reggelig?
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Proci said:
Hányat villognak? 1-2 vagy folyamatosan egész este másnap reggelig?
1-2, mert utána elnyom minket az álom. Lehet egész éjjel villog.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

eBalazs said:
Proci said:
Hányat villognak? 1-2 vagy folyamatosan egész este másnap reggelig?
1-2, mert utána elnyom minket az álom. Lehet egész éjjel villog.

Gyereknek nem kell legalább éjszakai fény :)

Kicsit komolyabbra fordítva a szót. A váltóáramnál szinte mindegy, hogy a fázist, vagy a nullát szakítod meg, de ezek a kínaiak tudnak valamit... Jobb ha a fázist nem engeded tovább, vagy egy 2 pólusú kapcsolóval, mind a 2-t megszakítod.
Olvastam, hogy a kábelt is megfordította valaki, és az segített. Ez már felettéb érdekes. Ott valószínűleg kontakt hiba lehetett. Érdemes kicsit meghúzni a csavarokat, mind a dugvillában, mind a kapcsolóban, és a lámpa belsejében, az elektronikánál is.
Ha ez sem segít, akkor előtét csere. Minden gyártó egy kicsit a saját szája íze szerint készíti az elektronikát. Ilyenkor előfordulhat, hogy a saját gyártású fénycsövével remekül dolgozik, de egy másik márkával már nem. Nem gyújt be, hamarabb kiég, kisebb fénye lesz, vagy éppen villog. Nézd meg, hogy milyen csöved van, utána ha lehet, akkor keress azonos típusú előtétet. Ez lámpatípustól függően kb. 2000 Ft-tól indul, de reálisan 4-5000-ből meg lehet úszni.
Ha nem találsz hozzáillőt (nagyobb gyártóknak azért van), akkor a Tridonic, Helvar típusúak között keress. Ezek még megbízhatóak.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Satu said:
eBalazs said:
Proci said:
Hányat villognak? 1-2 vagy folyamatosan egész este másnap reggelig?
1-2, mert utána elnyom minket az álom. Lehet egész éjjel villog.

Gyereknek nem kell legalább éjszakai fény :)

Kicsit komolyabbra fordítva a szót. A váltóáramnál szinte mindegy, hogy a fázist, vagy a nullát szakítod meg, de ezek a kínaiak tudnak valamit... Jobb ha a fázist nem engeded tovább, vagy egy 2 pólusú kapcsolóval, mind a 2-t megszakítod.
Olvastam, hogy a kábelt is megfordította valaki, és az segített. Ez már felettéb érdekes. Ott valószínűleg kontakt hiba lehetett. Érdemes kicsit meghúzni a csavarokat, mind a dugvillában, mind a kapcsolóban, és a lámpa belsejében, az elektronikánál is.
Ha ez sem segít, akkor előtét csere. Minden gyártó egy kicsit a saját szája íze szerint készíti az elektronikát. Ilyenkor előfordulhat, hogy a saját gyártású fénycsövével remekül dolgozik, de egy másik márkával már nem. Nem gyújt be, hamarabb kiég, kisebb fénye lesz, vagy éppen villog. Nézd meg, hogy milyen csöved van, utána ha lehet, akkor keress azonos típusú előtétet. Ez lámpatípustól függően kb. 2000 Ft-tól indul, de reálisan 4-5000-ből meg lehet úszni.
Ha nem találsz hozzáillőt (nagyobb gyártóknak azért van), akkor a Tridonic, Helvar típusúak között keress. Ezek még megbízhatóak.
Köszi a tippet! Amúgy is tervezek némi lámpa-átalakítást, akkor megnézem ezeket is.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Egész éjjel...
Sőt, semmire nincs tekintettel a genya, folytatja nappal is.
Kb. 20 percenként 1 villanás.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

időkapcsolós konnektorba van bedugva? nekünk akkor volt ilyen (igaz nem ez a típus, hanem Hagen) mikor mechanikus időkapcsolós volt a konnektor. Valószínűleg nem "zárt"le teljesen. Viszont mióta digitális időkapcsoló van megszűnt a dolog.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

hszilvia said:
időkapcsolós konnektorba van bedugva? nekünk akkor volt ilyen (igaz nem ez a típus, hanem Hagen) mikor mechanikus időkapcsolós volt a konnektor. Valószínűleg nem "zárt"le teljesen. Viszont mióta digitális időkapcsoló van megszűnt a dolog.
Nálunk digitális, de majd kipróbálom egy másikkal is.
 
Back
Oldal tetejére