• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az Irix 15mm f2.4 firefly obival van valakinek tapasztalata, vagy van róla véleménye? Beltér fotózásra keresnék objektívet.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
@viktorlantos te nem vetted eszre amikor hasznaltal art obit, h az gyengebben muzsikal, mint az L-es cannon obik? Amikor mark II-n volt akkor valahogy szebbnek hatott a rajzolata, mint most a mark IV-en. Vagy csak en latom ezt bele?
 
@viktorlantos te nem vetted eszre amikor hasznaltal art obit, h az gyengebben muzsikal, mint az L-es cannon obik? Amikor mark II-n volt akkor valahogy szebbnek hatott a rajzolata, mint most a mark IV-en. Vagy csak en latom ezt bele?

Sajna minden Art objektívet kalibrálni kell a gyári dokkolóval. Nagyon ritka az amikor minden klappol.
De miután be van kalibrálva rendesen, borotva. Tomi objektívét használtam ilyen kalibrálás után az elég vagesz volt.

Picit más a színe és nagyon éles.

A másik, hogy mark III-nál valahogy minden canon objektív acélos volt. Mark IV-nél sokan panaszkodnak rá, hogy nem minden objektív éles. Ezért került bele a micro adjustment a gépbe. De én még nem használtam.

Art-ot azért érdemes kalibrálni a sigma dokkolóval.
 
Sajna minden Art objektívet kalibrálni kell a gyári dokkolóval. Nagyon ritka az amikor minden klappol.
De miután be van kalibrálva rendesen, borotva. Tomi objektívét használtam ilyen kalibrálás után az elég vagesz volt.

Picit más a színe és nagyon éles.

A másik, hogy mark III-nál valahogy minden canon objektív acélos volt. Mark IV-nél sokan panaszkodnak rá, hogy nem minden objektív éles. Ezért került bele a micro adjustment a gépbe. De én még nem használtam.

Art-ot azért érdemes kalibrálni a sigma dokkolóval.
Nem is talalkoztam meg ezzel a dokkoloval, koszi! Ma is okosabb lettem valamivel :D
 
A bolhapiacon szemet szúrt egy filmes Canon gép,rajta egy EF 35-80mm 4-5.6 objektívvel.
A hölgy oda adta kipróbálásra,most itthon van vasárnapig.
A gépemen teljes mértékben működik.Néztem a neten,de magyar infót nem találtam róla.
Hozzá értők tudnának némi infót adni róla?Érdemes foglalkozni vele?Csak hobbi fotós célra kellene.
Fotóztam vele,de nem vagyok elég vájt fülű,hogy bármi különbséget lássak a képeken.
 
A bolhapiacon szemet szúrt egy filmes Canon gép,rajta egy EF 35-80mm 4-5.6 objektívvel.
A hölgy oda adta kipróbálásra,most itthon van vasárnapig.
A gépemen teljes mértékben működik.Néztem a neten,de magyar infót nem találtam róla.
Hozzá értők tudnának némi infót adni róla?Érdemes foglalkozni vele?Csak hobbi fotós célra kellene.
Fotóztam vele,de nem vagyok elég vájt fülű,hogy bármi különbséget lássak a képeken.

Szia! A Canon legolcsóbb, kompakt zoomja volt a filmes korszakban. Ha neked jó a minőség amit aps-c-n rajzol és a gyújtótávolság is megfelel akkor ne foglalkozz más véleményével, vedd meg, de sok pénzt ne adj érte!
 
Ismét a segítségeteket szeretném kérni tőletek,kedves szakértők.
Sigma 17-70 2.8 obimat szeretném lecserélni CANON EF-S 18-135 mm F/3.5-5.6 IS STM - re(használt)
A Sigmával gondok adódtak,javítani kellene, a manuális kapcsoló nem működik rajta megfelelően.Csak ha rásegítek a kapcsolónak,
akkor lehet a fókuszgyűrűt tekerni.A munkadíja 12e forint,és ebben nincs benne az alkatrész.
Kérdésem,hogy egy megszállott hobbi fotósnak jól helyettesítené-e a Canon a Sigma kiváló képét?
Vagy megéri javítani a Sigmát,ami kb szerény számításaim szerint 20-25e lenne.
A 2.8 fényerőtől tudom meg kell váljak akkor , de ha jó képminőség kárpótolna.
Canon 700D
 
Utoljára módosított:
Ismét a segítségeteket szeretném kérni tőletek,kedves szakértők.
Sigma 17-70 2.8 obimat szeretném lecserélni CANON EF-S 18-135 mm F/3.5-5.6 IS STM - re(használt)
A Sigmával gondok adódtak,javítani kellene, a manuális kapcsoló nem működik rajta megfelelően.Csak ha rásegítek a kapcsolónak,
akkor lehet a fókuszgyűrűt tekerni.A munkadíja 12e forint,és ebben nincs benne az alkatrész.
Kérdésem,hogy egy megszállott hobbi fotósnak jól helyettesítené-e a Canon a Sigma kiváló képét?
Vagy megéri javítani a Sigmát,ami kb szerény számításaim szerint 20-25e lenne.
A 2.8 fényerőtől tudom meg kell váljak akkor , de ha jó képminőség kárpótolna.
Canon 700D

Szia!
A 2,8-at ne sajnáld, az csak a nagylátó-tartományban, emlékeim szerint 20-21 mm-en volt annyi, fölötte már 3,2 majd 4.
Az STM ráadásul stabilizátoros, hosszabb időket tudsz kézből fotózni vele. Nyilván drágább a Canon, de ha van lehetőséged kis veszteséggel váltani akkor ne gondolkodj rajta egy másodpercet se!
 
Szia!
A 2,8-at ne sajnáld, az csak a nagylátó-tartományban, emlékeim szerint 20-21 mm-en volt annyi, fölötte már 3,2 majd 4.
Az STM ráadásul stabilizátoros, hosszabb időket tudsz kézből fotózni vele. Nyilván drágább a Canon, de ha van lehetőséged kis veszteséggel váltani akkor ne gondolkodj rajta egy másodpercet se!
Köszi az eddigieket is.
Végül a filmest nem vettem meg.Azért gondolkodtam egyáltalán rajta,mert már pár hete fenn áll ez a probléma a Sigmánál.
Esetleges tartalék obinak lett volna ,ha szóba jön a javítás.De aztán eltűnődtem,hogy inkább veszek egy újabb valamit.
 
Üdv.fotósok!
Szeretném ha valaki elmondaná pár szóban ,hogy az L-es obik miért jobbak mint a simák?Ma beszélgettem egy sráccal ,aki el akarta adni nekem a 24-105mm f4L-es objektívjét.Mondom neki nekem 18-135mm IS STM van.Erre azt mondta ha egyszer feltennél a gépre egy L-es obit akkor eldobnám a másikat.Igaz ez?Miért jobb az L-es?
Érdekel a téma ,de a neten csak külföldi cikeket ,és videókat láttam összehasonlításként
Köszi
 
Üdv.fotósok!
Szeretném ha valaki elmondaná pár szóban ,hogy az L-es obik miért jobbak mint a simák?Ma beszélgettem egy sráccal ,aki el akarta adni nekem a 24-105mm f4L-es objektívjét.Mondom neki nekem 18-135mm IS STM van.Erre azt mondta ha egyszer feltennél a gépre egy L-es obit akkor eldobnám a másikat.Igaz ez?Miért jobb az L-es?
Érdekel a téma ,de a neten csak külföldi cikeket ,és videókat láttam összehasonlításként
Köszi
Jobb minőség, élesebb, szebb rajz, fix fényerő. Röviden ennyi. Egy másik kategória. Bár én nem vagyok Canonos, de úgy tudom így van.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Az L-es obi full frame - re való.
Rá lehet tenni aa APS-C(nem full frame )vázra,de akkor úgy tudom a kisebb sensor miatt "elveszik" néhány mm az obiból.Pl. a 24mmm nem 24mm.
Hozzá értők légyszi magyarázzák el jobban.:rolleyes:

Üdv.fotósok!
Szeretném ha valaki elmondaná pár szóban ,hogy az L-es obik miért jobbak mint a simák?Ma beszélgettem egy sráccal ,aki el akarta adni nekem a 24-105mm f4L-es objektívjét.Mondom neki nekem 18-135mm IS STM van.Erre azt mondta ha egyszer feltennél a gépre egy L-es obit akkor eldobnám a másikat.Igaz ez?Miért jobb az L-es?
Érdekel a téma ,de a neten csak külföldi cikeket ,és videókat láttam összehasonlításként
Köszi
 
Az L-es obi full frame - re való.
Rá lehet tenni aa APS-C(nem full frame )vázra,de akkor úgy tudom a kisebb sensor miatt "elveszik" néhány mm az obiból.Pl. a 24mmm nem 24mm.
Hozzá értők légyszi magyarázzák el jobban.:rolleyes:
A váltószámot én is értem ,csak nem tiszta ,hogy mennyivel jobb ez az objektív.
@viktorlantos ,@inadsz , @danyi03 érdemes 70D-hez L-es obit venni?????Köszönöm a válaszokat.
Kicsit el lehet veszni a rengeteg objektív tudása között :whistle::facepalm:
 
Back
Oldal tetejére