• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

A GA-ban külön szóltak nekem, hogy nem szabad menet közben nyomogatni, amikor most bevittem megnézetni.

Én ezt mondjuk minden szűrőnél félve teszem.
Emlékezzünk rá, hogy pl az Eheim prof 3 sorozatnál remekül bekerültek az apró növénydarabok a pumpafej alá. Ez okozta a legtöbb szivárgást.

A vákum pumpák még beüzemelés előtt hasznosak.
Ugyanígy a döntögetés sem tesz jót egy szűrőnek sem. A mai modern szűrők kidolgozzák a levegőt gyorsan. Ennyit szerintem lehet várni.
 
Elvileg a helyén van. A levegőt tényleg nagyon gyorsan kidolgozta. Néha köp egy bubifelhőt, de nem vészes. Eddig nagyon elégedett vagyok!
 
Elvileg a helyén van. A levegőt tényleg nagyon gyorsan kidolgozta. Néha köp egy bubifelhőt, de nem vészes. Eddig nagyon elégedett vagyok!

A bubifelhőnél érdemes megnézni, hogy nem e mi okozzuk.
Pl. Levegőztetés, CO2 beoldás. Mindkettőt be tudja szippantani a szűrő ezért ha tartós a jelenség érdemes tenni ellene.
 
Az valaki meg tudja mondani, hogy a Oase 350 és a 600 közötti hozamkülönbség 1250-1100=150LPH, de mégis a GA véleménye szerint fele akkora tankba (200 ill. 90l) javasolják és ez miért lehetséges? Ennyire más a rotor szerkezete vagy az a plusz 1,3 l szűrőanyag többlet számít. Gyári ajánlott akvárium is mondjuk majdnem felezi (600l ill. 350l) a max értéket. o_Oo_Oo_O
 
Az valaki meg tudja mondani, hogy a Oase 350 és a 600 közötti hozamkülönbség 1250-1100=150LPH, de mégis a GA véleménye szerint fele akkora tankba (200 ill. 90l) javasolják és ez miért lehetséges? Ennyire más a rotor szerkezete vagy az a plusz 1,3 l szűrőanyag többlet számít. Gyári ajánlott akvárium is mondjuk majdnem felezi (600l ill. 350l) a max értéket. o_Oo_Oo_O

A netto kapacitás a lényeg. A 600-asba olyan 6liter fér. A 350 hány kosaras? Mekkora akváriumhoz vennéd?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az valaki meg tudja mondani, hogy a Oase 350 és a 600 közötti hozamkülönbség 1250-1100=150LPH, de mégis a GA véleménye szerint fele akkora tankba (200 ill. 90l) javasolják és ez miért lehetséges? Ennyire más a rotor szerkezete vagy az a plusz 1,3 l szűrőanyag többlet számít. Gyári ajánlott akvárium is mondjuk majdnem felezi (600l ill. 350l) a max értéket. o_Oo_Oo_O
Szia.
Elég sokat számít az a + 1 kosár és ne feledd hogy az előszűrő szivacsból is egyel több van. Ami még lényeges lehet az az emelési magasságban is többet tud a 600-as
 
Az valaki meg tudja mondani, hogy a Oase 350 és a 600 közötti hozamkülönbség 1250-1100=150LPH, de mégis a GA véleménye szerint fele akkora tankba (200 ill. 90l) javasolják és ez miért lehetséges? Ennyire más a rotor szerkezete vagy az a plusz 1,3 l szűrőanyag többlet számít. Gyári ajánlott akvárium is mondjuk majdnem felezi (600l ill. 350l) a max értéket. o_Oo_Oo_O

Mondhatnád, hogy 13%-al magasabb hozam és 21%-al kevesebb szűrőanyag még nem jelent 70%-al nagyobb akvát.

A valóság az hogy a szűrőméret a fontosabb és ez nem egyenesen arányos.
A tapasztalati szabály valami olyasmi, hogy:
200L-es akváriumnál a víz minimum 5%-a legyen a vödörméret, az 10L
20L-es akvánál 10% azaz 2L.

Ha jól olvasom 160L az akvád. Ahhoz olyan 6%-ot tippelnék, azaz 9,6 L Minimum!!!

De sokkal többet számít, hogy mit tartasz benne, Ha 2 db guppi és 1 db Anubias az össz élőlény akkor nem lesz mulmod. Arra bármi jó. Ha meg van 100 csigád, meg garnélád, meg rengeteg halad akkor a 10L se elég.

Szóval ez a számolgatás megint csak egy kb dolog.
 
A netto kapacitás a lényeg. A 600-asba olyan 6liter fér. A 350 hány kosaras? Mekkora akváriumhoz vennéd?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
5,4 literes, ami ugye 1 kosarral kevesebb mint a 600-as. A megvétel már megtörtént és duruzsol szépen (y)
 
Mondhatnád, hogy 13%-al magasabb hozam és 21%-al kevesebb szűrőanyag még nem jelent 70%-al nagyobb akvát.

A valóság az hogy a szűrőméret a fontosabb és ez nem egyenesen arányos.
A tapasztalati szabály valami olyasmi, hogy:
200L-es akváriumnál a víz minimum 5%-a legyen a vödörméret, az 10L
20L-es akvánál 10% azaz 2L.

Ha jól olvasom 160L az akvád. Ahhoz olyan 6%-ot tippelnék, azaz 9,6 L Minimum!!!

De sokkal többet számít, hogy mit tartasz benne, Ha 2 db guppi és 1 db Anubias az össz élőlény akkor nem lesz mulmod. Arra bármi jó. Ha meg van 100 csigád, meg garnélád, meg rengeteg halad akkor a 10L se elég.

Szóval ez a számolgatás megint csak egy kb dolog.
Meg hát gondolom a szűrő anyag típusa és minősége sem mindegy. Erre nem sajnáltam kiadni. Mondjuk ha elhiszem hogy ennek literje 1 focipálya felületet biztosít. :bookworm::bookworm:
 
Az Oase extra garanciája online regisztrációhoz kötött.
Regisztráltam az Oase honlapján, de semmi visszaigazolót nem kaptam a rendszerből, hogy megtörtént a termék regisztráció.

Jól gondolom, hogy ez így nem oké.
Ti kaptatok termék regisztráció visszaigazolást?
 
Az Oase extra garanciája online regisztrációhoz kötött.
Regisztráltam az Oase honlapján, de semmi visszaigazolót nem kaptam a rendszerből, hogy megtörtént a termék regisztráció.

Jól gondolom, hogy ez így nem oké.
Ti kaptatok termék regisztráció visszaigazolást?

Varpi!

Jól gondolod. Kapnod kellett volna visszaigazoló levelet. Azért most válaszolok, mert épp most csináltam meg a regisztrációt. Pár pillanattal később jött is a visszaigazoló levél. A benne szereplő anyagot ki kell nyomtatni és a számlával, jótállási jeggyel együtt tartani, mert csak együtt érvényesek a meghosszabbított időszakban.

Remélem, azóta már rendeződött és megkaptad.
 
Az Oase extra garanciája online regisztrációhoz kötött.
Regisztráltam az Oase honlapján, de semmi visszaigazolót nem kaptam a rendszerből, hogy megtörtént a termék regisztráció.

Jól gondolom, hogy ez így nem oké.
Ti kaptatok termék regisztráció visszaigazolást?


Varpi!
Jól gondolod. Kapnod kellett volna visszaigazoló levelet. Azért most válaszolok, mert épp most csináltam meg a regisztrációt. Pár pillanattal később jött is a visszaigazoló levél. A benne szereplő anyagot ki kell nyomtatni és a számlával, jótállási jeggyel együtt tartani, mert csak együtt érvényesek a meghosszabbított időszakban.
Remélem, azóta már rendeződött és megkaptad.

Sziasztok,
Ezt olvasva nekünk is eszünkbe jutott, hogy regisztrálni kellene, köszi az emlékeztetőt (még ha nem is volt tudatos), így nyertünk +1 év garit (y)
A visszaigazoló mail szinte azonnal megjött, viszont a SPAM mappában landolt (gmail-es cím), érdemes ott is megnézned @Varpi , a többi teendőt már leírta @BoxerPeti
 
Sziasztok,
Ezt olvasva nekünk is eszünkbe jutott, hogy regisztrálni kellene, köszi az emlékeztetőt (még ha nem is volt tudatos), így nyertünk +1 év garit (y)
A visszaigazoló mail szinte azonnal megjött, viszont a SPAM mappában landolt (gmail-es cím), érdemes ott is megnézned @Varpi , a többi teendőt már leírta @BoxerPeti

Köszi a tippet, meg is lett.:)
Gmail tényleg a spambe tette.
 
Erősen gondolkodom a 288L-es akváriumom lecserélésén, mivel egy hülye döntés volt, hogy csak 40 cm a mélysége. Egy bútorhoz igazítottam amiről azóta átkerült egy 62cm széles kőbútorra. Megtartva a többi méretet a mélységet 50-55-re növelném.
Jelenleg 2 db Oase 600-as tartja tisztán ami akárhogyan nézzük épp hogy elég neki. A heti 1 szeres vízcserével teljesen jó szűrés, de itt nincs lehetőség lazsálásra.

Ahogy méretet növelnék vennem kellene még egy 600-ast. Viszont kizártnak tartom, hogy 3 szűrővel üzemeltessek egy akváriumot. Akkor inkább márkát váltok. Viszont szeretem ezt a terméket miért kellene cserélnem Eheimre? Hát azért mert nekik van egy baromi nagy míg az OASE csak a kis akváriumokat támogatja. :(

2-3 hónapja írtam az OASE-nek, hogy nem tervezik-e egy nagyobb termék kiadását, esetleg már a prototypus fázisban van-e... persze válaszra sem méltattak. Mert ha már úton van akkor kivárnám.

@viktorlantos @danyi03 Nem írnátok esetleg egy hivatalos levelet mint MO-i képviselet, hogy tervezik-e nagyobb termék kiadását?

Lehetne esetleg egy hangyányi provokáció is benne hogy pl egy 360L-es akváriumhoz mi az OASE ajánlása, váltson az ügyfél Eheimre? Amíg nem érkezik hozzájuk pár kérés, nem fog felnyílni a szemük, hogy igény van rá.
 
Back
Oldal tetejére