• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Hallgasd meg valahol, mert bár van egy pici hangja, de az nem lehet zavaró.

Lakásban más mint a kiállítóteremben. Veszett hangos. Sőt időnként még százszor hangosabb. Feleségem nem tud mellette aludni pedig a horkolásom se semmi. Szerencsére nappaliban nem alszunk, de egyszer ott akart mikor beteg voltam. Kaptam a fejemre, hogy miért vettem ilyen hangos akármit. Pedig szekrényben van.

Fél évente kiöntöm a tartályból a vizet. Semmit nem szedek csavarral darabokra, csak kiöntöm hátha sok trutyi van alul. Akva vízzel feltöltöm majd újra kiöntöm.
Ilyenkor a levehető fejéből kiürül a víz amiben van a rotor is. Feltöltöttem amennyire csak lehetett, beüzemeltem és sikerült a rotorhoz valahogy úgy buboréknak szorulnia, hogy sehogy sem akart kijönni. Olyan kalapáló hangja volt mint még sosem. S mindeközben forgatta a vizet és ment rendesen. Tudom milyen amikor buborék van benne. Na ez nem olyan volt. Fél óra alatt sikerült megszüntetnem. Hatodik szétszedésre és rengeteg rázogatásra. Oase minden dolgozója csuklott közben.
Valójában annyi problémám van ezzel a készülékkel, hogy nincs rá szó. De ez a kivehető előszűrő annyira jó...hogy nincs rá szó. Egyik szemem sír másik nevet.
Az is hihetetlen hogy ha 5 foknyit megdöntöm a zárt készüléket már ömlik a szigetelés mellett víz, de olyan bőségesen mintha egy nyitott vödör lenne.

A fojtás nekem nem működik egyiken sem (kettő van). Ha próbálom csökkenteni készüléken a csonknál a hozamot, valahonnan rengeteg buborékot szív azonnal és átalakul buborékoztatóvá. És folyamatosan.

3 OASE Biomaster 600 volt eddig nálam. A fojtás csökkentése még egyiken sem sikerült.

Azt megfigyeltétek, hogy amikor beindul a szűrő az olyan vákumot csinál a készülékben, hogy a hasa behorpad? Ha ráteszed a kezed induláskor érezni azt az 1-2 mm-es mozgást. Ha leállítod kiereszt a hasa.
 
Lakásban más mint a kiállítóteremben. Veszett hangos. Sőt időnként még százszor hangosabb. Feleségem nem tud mellette aludni pedig a horkolásom se semmi. Szerencsére nappaliban nem alszunk, de egyszer ott akart mikor beteg voltam. Kaptam a fejemre, hogy miért vettem ilyen hangos akármit. Pedig szekrényben van.

Fél évente kiöntöm a tartályból a vizet. Semmit nem szedek csavarral darabokra, csak kiöntöm hátha sok trutyi van alul. Akva vízzel feltöltöm majd újra kiöntöm.
Ilyenkor a levehető fejéből kiürül a víz amiben van a rotor is. Feltöltöttem amennyire csak lehetett, beüzemeltem és sikerült a rotorhoz valahogy úgy buboréknak szorulnia, hogy sehogy sem akart kijönni. Olyan kalapáló hangja volt mint még sosem. S mindeközben forgatta a vizet és ment rendesen. Tudom milyen amikor buborék van benne. Na ez nem olyan volt. Fél óra alatt sikerült megszüntetnem. Hatodik szétszedésre és rengeteg rázogatásra. Oase minden dolgozója csuklott közben.
Valójában annyi problémám van ezzel a készülékkel, hogy nincs rá szó. De ez a kivehető előszűrő annyira jó...hogy nincs rá szó. Egyik szemem sír másik nevet.
Az is hihetetlen hogy ha 5 foknyit megdöntöm a zárt készüléket már ömlik a szigetelés mellett víz, de olyan bőségesen mintha egy nyitott vödör lenne.

A fojtás nekem nem működik egyiken sem (kettő van). Ha próbálom csökkenteni készüléken a csonknál a hozamot, valahonnan rengeteg buborékot szív azonnal és átalakul buborékoztatóvá. És folyamatosan.

3 OASE Biomaster 600 volt eddig nálam. A fojtás csökkentése még egyiken sem sikerült.

Azt megfigyeltétek, hogy amikor beindul a szűrő az olyan vákumot csinál a készülékben, hogy a hasa behorpad? Ha ráteszed a kezed induláskor érezni azt az 1-2 mm-es mozgást. Ha leállítod kiereszt a hasa.
Következő szűrőpucolásnál átmegyek és megnézem hogy miért nem üzemel nálad rendesen, én rendszeresen pucolok és szétszedek több ilyen szűrőt és még soha nem volt vele ennyi próblémám.Kérlek jelezd és ránézek.köszi
 
Utoljára módosított:
A legtöbb merevített akváriumnál a sarkoknál kihagynak 5-8 cm-t, hogy a külsőszűrők pipái itt bemehessenek kényelmesen. Ha mégsem megoldható, akkor én kettévágom az egyenes részt és egy hajlékony szűrőcsövet húzok rá.

Igen, megoldható lett volna csonkolással-toldással, de szerencsére ki tudtam váltani egy Hydor Prime 30-as szerelékeivel, így az Oase cuccok mentek vissza a dobozba. Majd a jövőre tervezett akváriumot már úgy tervezem, hogy ezt a "hiányosságot" bekalkulálom. Vagy oda már olyan szűrőt választok, ahol ez nem gond, mert nekem szimpibb a végig merevítés, mint a részleges.
Ha viszont kommunikáltok a gyártóval, súghatnátok nekik, hogy kérünk plusz egy centi terpeszt! :D
 
Nálam 5 hete megy egy 250-es, mellette alszunk nyitott szekrénnyel (mivel még az ajtók nem készültek el) és abszolút tűrhető a hangja. Egy kis búgást hallani, de egyáltalán nem hangos.
Tény, hogy a tisztítása után kicsit lassabban szabadul meg a levegőtől, kell kb. egy nap, hogy ne köpködjön levegőt, addig kicsit hangosabb.
Én a visszafojtást úgy csinálom, hogy azt a kart állítom vissza kb. 2/3-ig, amelyen a csövek jönnek-mennek. Az előszűrő karja elvileg addig nem forgatható el, amíg az előző nincs teljesen elzárva.
Jó így a fojtás, ugye?
 
Nálam 5 hete megy egy 250-es, mellette alszunk nyitott szekrénnyel (mivel még az ajtók nem készültek el) és abszolút tűrhető a hangja. Egy kis búgást hallani, de egyáltalán nem hangos.
Tény, hogy a tisztítása után kicsit lassabban szabadul meg a levegőtől, kell kb. egy nap, hogy ne köpködjön levegőt, addig kicsit hangosabb.
Én a visszafojtást úgy csinálom, hogy azt a kart állítom vissza kb. 2/3-ig, amelyen a csövek jönnek-mennek. Az előszűrő karja elvileg addig nem forgatható el, amíg az előző nincs teljesen elzárva.
Jó így a fojtás, ugye?
Igen, én is így szoktam fojtani.
 
A fojtás nekem nem működik egyiken sem (kettő van). Ha próbálom csökkenteni készüléken a csonknál a hozamot, valahonnan rengeteg buborékot szív azonnal és átalakul buborékoztatóvá. És folyamatosan.
Ott valami probléma van, a szűrő kimenő ágán szabad folytani, ebben az esetben onnan visszafele elvileg nem juthat levegő be, mert túlnyomás van. Ha a szűrő bemenő ágán folytasz, akkor jut be levegő (ilyenkor nyomáshiány alakul ki, aminek hatására kivülről bejut a nem erre az irányra méretezett szigeteléseken a levegő.

Próbáld ki hogy a szűrőt teljesen kinyitod, és a kimenő ágon (akvárium befolyó) valahol egy csappal, vagy a hozzáadott esőztetőn lévő csappal szabályozod.

Az is hihetetlen hogy ha 5 foknyit megdöntöm a zárt készüléket már ömlik a szigetelés mellett víz, de olyan bőségesen mintha egy nyitott vödör lenne.

Ez nekem is hihetetlennek tűnik. Erre valaki tud választ?
 
A szűrő kimenő ágán szabad folytani, ebben az esetben onnan visszafele elvileg nem juthat levegő be, mert túlnyomás van. Ha a szűrő bemenő ágán folytasz, akkor jut be levegő
Ezzel egyetértek pont azokkal az indokokkal amit te is mondasz. Viszont egy oldallal előrébb @Matyi és Kálmán épp a befolyó ágat fojtogatják. ;)
Megmondhatná illetve megindokolhatná valaki nálam okosabb (tehát akárki), hogy miért jobb a befolyót fojtani a kiminő ág helyett? Vagy lehet, hogy csak szó értelmezés kérdése:
Szűrő befolyó kifolyó vs akváriumba befolyó kifolyó pont ellenkezőjét jelentik.

Próbáld ki hogy a szűrőt teljesen kinyitod, és a kimenő ágon (akvárium befolyó) valahol egy csappal, vagy a hozzáadott esőztetőn lévő csappal szabályozod.
Nekem nincs igényem fojtani. 288L-em van 2 bio 600-sal. Lily-vel. Amin nincs szabályzó. Tökéletesnek érzem a hozamot se nem több se nem kevesebb mint kéne. Esőztető idején volt rá igényem. De az ecset algát hozott, már nem esőztetek.

Ez nekem is hihetetlennek tűnik. Erre valaki tud választ?

Mármint ezt te is tapasztaltad? Nekem egy téglabútorban van a 2 szűrő, alsó peremen mindig át kell emelnem, simán kifér, de bénázásból néha megdöntöm nagyon kicsit és azonnal ömlik belőle a víz, de nem szivárog hanem borul.
Akiknek nem kell kiemelni hetente annak ez a jelenség nem jön elő.
 
Szűrő befolyó kifolyó vs akváriumba befolyó kifolyó pont ellenkezőjét jelentik.
Igen igy gondoltam. És így is van megcsinálva,tehát azt az ágra raktam a csapot amin a lily van.
 
Akvarisztikához nem értve, a szivattyúkról azt tudom mondani, hogy tilos a szívóágukat bármilyen módon fojtani. Mindig biztosítani kell számukra a szívóoldali hozzáfolyási nyomást, amit a gyártó előír. Ez általában méterben van megadva (NPSH), amit vízoszlopmagasságként kell értelmezni. Ezt az ú.n. kavitáció elkerülése érdekében kell biztosítani, amikoris a helyi lecsökkent nyomás miatt kis gőzbuborékok jönnek létre, amik utána összeomlanak, és az ekkor létrejövő apró vízütések hanghatás mellett anyagromboló hatással járnak.
 
Bár sosem láttam még müködés közben Oase szűrőt, de biztosra veszem, hogy nem hangosabbak mint az átlag szűrők. Ha nem így lenne nem is forgalmazná a GA. A tisztítás után minden szűrő hangosabb kicsit. Az én ADA ES-300 szűrőm például 2 napig visít tisztítás után, hiába rázogatom. Aztán szépen elcsendesedik.
 
Bár sosem láttam még müködés közben Oase szűrőt, de biztosra veszem, hogy nem hangosabbak mint az átlag szűrők. Ha nem így lenne nem is forgalmazná a GA. A tisztítás után minden szűrő hangosabb kicsit. Az én ADA ES-300 szűrőm például 2 napig visít tisztítás után, hiába rázogatom. Aztán szépen elcsendesedik.
:) Szerintem a hang az huszadrangú dolog egy szűrő működésében, nem véletlen sehol nincs egy noise decibel jelölve a szűrőknél. Én már hungarocellt szabtam elé, így tökre nem érdekel milyen hangos. S szerintem a GA sem veszi figyelembe akkor amikor egy szűrő forgalmazása mellett dönt.
 
Ezzel egyetértek pont azokkal az indokokkal amit te is mondasz. Viszont egy oldallal előrébb @Matyi és Kálmán épp a befolyó ágat fojtogatják. ;)
Megmondhatná illetve megindokolhatná valaki nálam okosabb (tehát akárki), hogy miért jobb a befolyót fojtani a kiminő ág helyett? Vagy lehet, hogy csak szó értelmezés kérdése:
Szűrő befolyó kifolyó vs akváriumba befolyó kifolyó pont ellenkezőjét jelentik.
Ez mindig jó kérdés hogy minek mi a befolyó és kifolyó ága :) Szűrőnél a kimenő ágat kell fojtani amin távozik a víz. Bocsi ha félreérthető voltam valahol.
 
Mostanában vettem én is egy 600-as Biomastert. Még csak a dobozában pihen, egy 160-as akváriumot fog szűrni. A kivitel nagyon tetszik, masszív és minőségi benyomást kelt. Remélem nem lesz hangos, ettől egy kicsit tartok :) 2 liter seachem matrix és 1,5 liter trop elég lesz bele?
 
Mostanában vettem én is egy 600-as Biomastert. Még csak a dobozában pihen, egy 160-as akváriumot fog szűrni. A kivitel nagyon tetszik, masszív és minőségi benyomást kelt. Remélem nem lesz hangos, ettől egy kicsit tartok :) 2 liter seachem matrix és 1,5 liter trop elég lesz bele?
Szia. Szerintem még fér bele szűrőanyag bőven, 6 litert benyeli kényelmesen
 
Kíváncsian várom, hogy ítéled majd meg a hangját. Bár nekem előtte nem voltak külső szűrős saját tapasztalataim, de fenntartom azon véleményemet, hogy az én 600-asom is hangosabb, mint vártam és amit kellemesnek vélnék. Minden bizonnyal szerepet játszhat ebben a töltet típusa is, tehát hogy mennyire kelt a szűrőanyag áramlatokat, akár mikroörvényeket. Vélhetően a szivacsokkal csendesebb, csak mi ugyebár igyekszünk megtömni egyéb biológiai töltettel.

Az építési minősége szerintem is bizalomgerjesztő és mint korábban kitárgyaltuk, az előszűrő rendszere nagyon jó, kényelmessé és gyorssá teszi az részleges karbantartást.
Én a gyári előszűrő szivacsokat hetente tisztítom, magát a biológiai töltetet épp a minap, két hónap használat után ellenőriztem és tiszta volt, tehát optimális esetben szerintem akár fél évre is kitolható simán a "vödörbontás". Persze ez utóbbi akváriumonként más és más lehet.
 
Cipo3!

Tömítéscserét nem próbáltál még a folyás ellen? Nem lehet, hogy a sok szétszedésnél deformálódott picit a tömítés? Már ha azt is megbolygattad esetleg. Olvasva téged én elővigyázatosságból már eleve egy műanyag lavórba raktam a szűrőt és szinte naponta ellenőrzöm, de eddig szerencsére semmi szivárgás, még mozgatásnál sem.

(Ha megvannak még a hirdetett előszűrő szivacsaid, szívesen átveszem őket.)
 
Kíváncsian várom, hogy ítéled majd meg a hangját. Bár nekem előtte nem voltak külső szűrős saját tapasztalataim, de fenntartom azon véleményemet, hogy az én 600-asom is hangosabb, mint vártam és amit kellemesnek vélnék. Minden bizonnyal szerepet játszhat ebben a töltet típusa is, tehát hogy mennyire kelt a szűrőanyag áramlatokat, akár mikroörvényeket. Vélhetően a szivacsokkal csendesebb, csak mi ugyebár igyekszünk megtömni egyéb biológiai töltettel.

Az építési minősége szerintem is bizalomgerjesztő és mint korábban kitárgyaltuk, az előszűrő rendszere nagyon jó, kényelmessé és gyorssá teszi az részleges karbantartást.
Én a gyári előszűrő szivacsokat hetente tisztítom, magát a biológiai töltetet épp a minap, két hónap használat után ellenőriztem és tiszta volt, tehát optimális esetben szerintem akár fél évre is kitolható simán a "vödörbontás". Persze ez utóbbi akváriumonként más és más lehet.

A nappaliban lesz a szekrényben. Tényleg bízom benne, hogy nem lesz hangos. Most egy Hydor prof 250 dolgozik a helyén, de az is búg rendesen. Igazából megszoktam. Az Eheim Classic 250 kussban szűri a nanot. Komolyan mondom, az a legjobb szűrőm. Egyszerű mint a faék. Lehet inkább egy 600-as classicot kellett volna vennem!? :)
 
Kíváncsian várom, hogy ítéled majd meg a hangját. Bár nekem előtte nem voltak külső szűrős saját tapasztalataim, de fenntartom azon véleményemet, hogy az én 600-asom is hangosabb, mint vártam és amit kellemesnek vélnék. Minden bizonnyal szerepet játszhat ebben a töltet típusa is, tehát hogy mennyire kelt a szűrőanyag áramlatokat, akár mikroörvényeket. Vélhetően a szivacsokkal csendesebb, csak mi ugyebár igyekszünk megtömni egyéb biológiai töltettel.

Az építési minősége szerintem is bizalomgerjesztő és mint korábban kitárgyaltuk, az előszűrő rendszere nagyon jó, kényelmessé és gyorssá teszi az részleges karbantartást.
Én a gyári előszűrő szivacsokat hetente tisztítom, magát a biológiai töltetet épp a minap, két hónap használat után ellenőriztem és tiszta volt, tehát optimális esetben szerintem akár fél évre is kitolható simán a "vödörbontás". Persze ez utóbbi akváriumonként más és más lehet.
Szia. A gyári gumi lábacskákat beraktad a vödör aljába?
 
Back
Oldal tetejére