• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pepe0419

VIP kertész
kész.jpg
Nagyon kevés szabadidőre való tekintettel, és mivel a Tigrincshegy maradványa már algaleves volt, március végén elkezdtem építeni valami egyszerűt, valami könnyen fenntarthatót.

Alap koncepció: szigetes, lassan növő növények (majdnem), könnyebb üzemeltetés, meglévő anyagok felhasználása.

A régiből kiszedtem az africana talajt és 2-3 m3 víz segítségével kimostam, majd a napon, sütőben és a cserépkályha tetején megszárítottam, így remélhetőleg semmi alga és moha nem maradt élve. Kicsit átrostáltam a végén és kaptam 6l szinte homogén africanat és ugyanennyi lávakő-africana keveréket. Utóbbi ment alulra.

Építkezés közben:
féligkész.jpg
Amiért nincs időm :)
kutyik.jpg

Száraz adatok:

Üveg: 100*50*45 (225l)
Talaj: kb. 12 l Africana + apró lávakő és fehérvárcsurgói homok + kb. fél liter dennerle 9 az egyben táptalaj.
Palackos CO2, Twinstar, Oxydator
Vízcsere havonta 1-2 alkalommal, 40-50l.
Tápozás: Mic/Mac, low tech szerint
Világítás: 3*39W T5, 6500K
Szűrő: Atman 3338, benne szivacs, matrix trop, siporax, Seachem Purigen és perlon
Dekor: szőlő, rózsa, redmoor, vasfa és egyéb fadarabok, lávakő és zöld bazalt
Növények: Anubiasok, Microsoriumok, Bolbitis, Gömbmoha, Blyxa, Crypto Flamingo
Állatok: 9 neon, 2 oto, 1 sziámi, csiguszok, majd a CBS-ek is ide költöznek, mert megszüntetem a garnélásat. Halakat bővítem majd, illetve szeretnék majd RC-ket és Amanokat is.

Sajnos a háttérfólia nem lett a legszebb, mivel mögé tudok nyúlni, idővel kiszurkálom a légbuborékokat és megpróbálom kisimítani, de nem biztos, hogy sikerül, de most 1-2 évig így marad :)

Rendszeresen nem naplózok valószínűleg, de pár kép esetleg felkerülhet majd, ha kikerül az összes súlyozó kő, akkor csinálok rendes képet azért. :)

Köszi, hogy benéztél.
 
Nekem tetszik, tényleg hangulatos. Talán még valami pirosas növényt tennék bele, hogy megtörje a zöld uralmat.
A bazaltkő és a neonok miatt légy óvatos a CBS csapat áttelepítése esetén.
További sok sikert és örömöt hozzá!(y)
 
köszi. A kutyusok pulik, mindkettő imádja az avart :)

mi a gond a bazalttal? Savaztam, nem pezsgett, csak pár zárvány, de vártam, míg abbamaradt. A neonok meg majd elvégzik a szelekciót :D
 
Talán még valami pirosas növényt tennék bele, hogy megtörje a zöld uralmat.
Elvileg a flamingo pirosas, rózsaszínes, és remélhetőleg a blyxa is az lesz, de ha nem, majd megnézem, hogy fér egy kis altheranthera mini :)
De jöhet más javaslat is, a feltétel, hogy ne legyen nagy igényű és gyors növekedésű (y)
 
két napja áttettem egy teszt cbs garnélát, vígan úszkál ma is, így a hétvégén az egész csapat átköltözik :)
 
Ma szétkaptam a garnélás algatengert és kb. 20-22 db felnőtt CBS garnélát sikerült áttelepítenem ide. Holnap a szűrőjét is kitakarítom, és a benne lévő Matrix trop és BioRio bekerül a nagy szűrőjébe a sipo helyére (szerintem emeli a pH-t, de majd kiderül).
Utána a CO2 átalakítás következik, kiiktatom a mágnesszelepet és nonstop fog menni lassan a co2.
Két kő középen még mindig benne van, érdekes, hogy a redmoor 1 hét alatt csontra kiszáradt, nem akar 1 hét után sem lent maradni. A többi fa is ázott előtte majd fél évet, azok csak egy napot voltak szabadon, de 1-2 napig azokra is kellett súly, most már nincs.
Maradt még pár tő Blyxa és Rotala Bonsai, azokat még majd beültetem, de moha nem lesz. Remélem nem cipeltem át növénnyel ebbe az akváriumba a Ricciát, a garnélásban gyakorlatilag kezelhetetlenné vált, ráadásul elfelejtett úszni így lent maradt, ki sem lehetett szedni. Borzasztó alattomos egy növény.
 
Eltelt egy kis idő a legutóbbi bejegyzés óta :rolleyes:

Ennek oka egy csúnya rhizo támadás, amit végül a tápváltással sikerült megoldani. Az elején még volt pár deci egy másik tápból, azzal kezdtem etetni, de be kell, hogy lássam, nem működött, pedig betartottam az előírásokat. A maradékot beleöntöttem a dézsába :)
Most a tápozás 5-6 ml GA MIC és MAC, ahogy sikerül, heti 60l vízcsere és 117W fény mellett, úgy tűnik így jó mindenkinek. Alga fronton már csak egy kis zöld ponttal és zöld porral küzdök, de mintha vonulnának ezek is el, legalábbis a két takarítás közt az üvegen minimális az üvegen megjelenő por, és az anubias leveleken is fogyatkozik a zöld pont.

Belekerült még pár RC és egy kis H. Pinna', mert szeretem :) Megjelent viszont két moha is, egy kis fissi az egyik kövön, ami azelőtt sosem jár akváriumban, illetve a buce gyökerei közt egy kis jávai jellegű, óvatosan kiszedtem. Nem semmi, hogy mit ki nem bírnak ezek a mohák.

Pár fotó telefonnal karbantartás előtt.
WP_20170625_20_14_47_Pro.jpg
Petés RC :)

WP_20170625_20_16_49_Pro.jpg
Messziről.

WP_20170625_20_16_53_Pro.jpg
Kicsit közelebbről.

WP_20170625_20_17_21_Pro.jpg
A bucek is kezdenek szépek lenni.

WP_20170625_20_17_39_Pro.jpg

Anubias virágzik.
 

Attachments

  • WP_20170625_20_14_06_Pro.jpg
    WP_20170625_20_14_06_Pro.jpg
    155 KB · Megtekintések: 0
Huha, van csiguszod dögivel. Egy-két helenat nem akarsz beledobni?
egy még van valahol benne, de szívesen fogadnék be párat :) Néhány éve volt még egy csomó Helenám, egy zacskóval ajándékoztam el. Aztán tavaly volt egy ammóniabumm, és a garnélákkal együtt szinte minden állat kipusztult :(
 
Jó régen jelentkeztem :)
Azt hiszem sikerült az ideális akváriumot összehozni a rendelkezésre álló szabadidőmhöz. Két-három-négy hetente 1/3 - 1/4 vízcsere, minimális zöld alga az anubiasokon, üvegen. Szűrőt még nem takarítottam :)whistle:), növények kordában tarthatóak. Egyedül a HPinna'-t kellett megcsapkodnom, de valószínűleg kikerül, mert túl gyors nekem :) Anubiasok és a Bucék is meglepnek egy-egy virággal.

Neonállomány erősen megkopott, 5 db maradt, egy sziámi rókával és két otoval, meg soksok RC és a CBS állomány is szinten tartva, mindig látok kicsiket is.

Tetszik és imádom :)

Egy telós fotó :)

total_0912.jpg

Köszi, hogy benéztél.
 
Jó régen jelentkeztem :)
Azt hiszem sikerült az ideális akváriumot összehozni a rendelkezésre álló szabadidőmhöz. Két-három-négy hetente 1/3 - 1/4 vízcsere, minimális zöld alga az anubiasokon, üvegen. Szűrőt még nem takarítottam :)whistle:), növények kordában tarthatóak. Egyedül a HPinna'-t kellett megcsapkodnom, de valószínűleg kikerül, mert túl gyors nekem :) Anubiasok és a Bucék is meglepnek egy-egy virággal.

Neonállomány erősen megkopott, 5 db maradt, egy sziámi rókával és két otoval, meg soksok RC és a CBS állomány is szinten tartva, mindig látok kicsiket is.

Tetszik és imádom :)

Egy telós fotó :)

View attachment 41335

Köszi, hogy benéztél.
Nagyon ki szep. Ma olvasgattam a teszteljunk topikot es meglattam az egyik bejegyzesed. Elgondolkodtatott, mennyire aktiv voltal regebben. Vajon mi lehet veled. Erre most megjelensz. Jo, hogy nem dobtad a hobbit.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jó régen jelentkeztem :)
Azt hiszem sikerült az ideális akváriumot összehozni a rendelkezésre álló szabadidőmhöz. Két-három-négy hetente 1/3 - 1/4 vízcsere, minimális zöld alga az anubiasokon, üvegen. Szűrőt még nem takarítottam :)whistle:), növények kordában tarthatóak. Egyedül a HPinna'-t kellett megcsapkodnom, de valószínűleg kikerül, mert túl gyors nekem :) Anubiasok és a Bucék is meglepnek egy-egy virággal.

Neonállomány erősen megkopott, 5 db maradt, egy sziámi rókával és két otoval, meg soksok RC és a CBS állomány is szinten tartva, mindig látok kicsiket is.

Tetszik és imádom :)

Egy telós fotó :)

View attachment 41335

Köszi, hogy benéztél.
Ez nagyon rendben van! (y)
 
Köszi srácok. Változnak a preferenciák az életemben, erre a hobbira lényegesen kevesebb idő és pénz jut most. Még a tavalyi blackfridayon vett tápokat használom, lehet, hogy most is veszek egy-egy liter GA MICMACot, de nagyjából ennyi van évente, és elég erre a szintre. Illetve még a CO2 fogy ki lassan (évi egy 5kgos palack fogy).
Viszont az aki így is a szoba dísze, bárki jön, oda-meg-vissza van tőle. Viszonyítási alapnak persze elküldöm őket a Szentélybe, és akkor látnak csodákat, de itt nekem ennyi elég most. Majd csinálok fényképezőgéppel is pár fotót.
 
Back
Oldal tetejére